Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Siwe czarne molinezje... Potrzebuje pomocy...
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Siwe czarne molinezje... Potrzebuje pomocy...  (Przeczytany 4224 razy)
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« : Luty 28, 2007, 18:51:39 »

Wiem, że non stop o coś się pytam, ale wole tutaj niż np. w zoologu w hipermarkecie. Mój problem jest następujący, w akwarium miałem ospę cztery ryby były chore w tym nie było żadnej molinezji. Jakieś dwa dni po wyzdrowieniu wszystkich ryb i po skończeniu stosowaniu Costapur zauważyłem, że moje molinezje jakby hm... jakby im skóra schodziła i zrobiły się szare. Żadna jeszcze nie zdechła (tzn jedna zdechła, ale on takich plam nie miała) są żywe, normalnie jedzą, ale zaczęły się chować. Jak podchodze do akwarium to przypływają do mnie. A oto parapetry wody NO3 - 40 (nie wiem jakim cudem rośliny są w świetnym stanie żabienica nawet kwitnie) NO2 - 0, GH - 8.0, KH - 10.0, pH - 7.2. Prosze o pomoc gdyż to są moje pierwsze ryby, a ja jestem nie doświadczony z góry gorąco dziękuje.

A oto zdjęcia tych ryb, nie są za wyraźnie, ale zaznaczyłem te plamy:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/143da80dbcefe670.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4bff85a0016d89c6.html
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 28, 2007, 20:31:56 »

coś chyba masz z testami, nie możliwe żeby KH było większe niż GH, ponieważ GH składa się z KH i innych ... nie wspomnę o NO3 ... A co do plamek to nie mam pojęcia co to może być Huh
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #2 : Luty 28, 2007, 22:44:13 »

Mam testy Tropicala a wiesz tam są kolorki więc też to tak super dokładnie nie jest (na inne mnie nie było stać) A NO3 wzięło się z tego, zę mam małe glonojady i dużych podmian wody nie robiłem więc się uzibierało...
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 01, 2007, 07:42:04 »

Cytuj
NO3 - 40 (nie wiem jakim cudem rośliny są w świetnym stanie żabienica nawet kwitnie)
Za wysokie ... To może byc przyczyną. Nie rozumiem dla czego rośliny miałyby się mięc źle ... dla nich takie NO3 to "raj" Smiley
Cytuj
coś chyba masz z testami, nie możliwe żeby KH było większe niż GH
Jest to możliwe. Sam robiłem testy jednej wody i tak mi wyszło (testy kropelkowe). Tu jest kwestia jonów (bodajże sodowego - nie pamiętam) które potrafią oszukiwać testy na twardość, zwłaszcza węglanową.
Zapisane

mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #4 : Marzec 01, 2007, 09:56:13 »

Ale kiedyś już jedna molka tak miała przez dwa tygodnie, ale w mniejszym stopni i samo jej przesżło, a to wygląda jakby jej skóra schodziła  Huh

Jakby co to mogę podać jeszcze inne informacje na temat akwarium, ale sam nie wiem jakie. Prosze pisać i się pytać wszystko na pewno podam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2007, 09:58:13 wysłane przez mihco » Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 01, 2007, 10:29:27 »

Może są przytrute NO3? U nas takie objawy miały gupiki kidy za szybko zmieniłam twardości i ph w zbiorniku i śluz na nich zmętniał i tak się właśnie łuszczył. Po kilku dniach sytuacja się unormowała. Dla pewności wlałam kilka kropli Cristala z Tropicala bo miałam końcówkę w buteleczce, żeby czegoś nie złapały jak będą dochodziły do siebie po tym szoku ale to nie było konieczne.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #6 : Marzec 01, 2007, 10:44:44 »

Więc co proponujesz?? Wymień wode bo była wymieniana w niedziele czy poprostu zostawić te ryby i normalnie wszystko robić??
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 01, 2007, 10:47:32 »

Ciężko mi jest wróżyć z wodorostów a to co było u mnie nie musi być tym samym u Ciebie. Na pewno wlałabym lekkiego środka odkażającego i obserwowała ryby. Równie dobrze mogą to być początki pleśniawki.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2007, 10:50:36 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #8 : Marzec 01, 2007, 15:54:19 »

Pleśniawki?? Wow a jakie środki mogę użyć?? Mam np. zieleń, mam aquaclar Zoolka może być?
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
kwiatuszek14
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #9 : Marzec 01, 2007, 16:03:43 »

może trypaflawina....
Zapisane

""w życiu piękne są tylko chwile..."
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #10 : Marzec 01, 2007, 19:12:32 »

Ludzie tragedia molka jedna zdechła, a druga mój Boże nie da się tego opisać, nie wiem jak to się stało, ale ona OKA nie ma. Czy to mogła jej inna ryba zrobić?? Czy cos ja zaatakowało??
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #11 : Marzec 02, 2007, 12:11:29 »

A słyszałem, że można pleśniawke leczyć nadmanganianem potasu, ale jak??
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #12 : Marzec 02, 2007, 13:09:16 »

Jerona, chopie....

Idż do zoologicznego i kup lekarstwo Tropicala na pleśniawkę albo MFC i sprawdź czy się rybom poprawi. Koszt to 4,50 i kupisz to w każdym zoologiku.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #13 : Marzec 02, 2007, 17:22:53 »

Jerona, chopie....


Co??! A spodziewałem się, że to drożej wyjdzie, ale mogę wlać do zbiornika gdzie są też inne zdrowe ryby i młode glonojady (około jeden miesiąć)??
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: