Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Leżakowanie Pawiokich  (Przeczytany 2660 razy)
Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« : Luty 23, 2007, 09:27:35 »

Witam Wszystkich...
Od jakiś dwóch miesięcy posiadam te śliczne rybki...
Jeszcze nie mam takiej wiedzy o nich żeby wiedzieć czy są zdrowe czy chore...poprostu nie mam pojęcia jak te ryby się zachowują na codzień,a od niedawna zauważyłem że potrafią często ''przesiadywać'' lub wręcz ''wylegiwać''  się na dnie akwa.Wcześniej tak nie robiły dlatego to mi się wydało niepokojące...tłumaczę sobie to że do niedawna miałem 15cm glonojada i może one tego nie robiły bo on praktycznie kontrolował całe dno zbiornika i mogły go się obawiać(one są jeszcze małe ok.5cm).Nie wylegują się cały czas na tym dnie,pływają normalnie,apetyt też im dopisuje  ...może ktoś z Was kto już ma doświadczenie z tymi rybami napisał by mi troszkę  o ich zachowaniu i zwyczajach ,byłbym niezmiernie wdzięczny...
Z góry dziękuję i pozdrawiam Wszystkich akwarystów  

 
Zapisane

małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #1 : Luty 23, 2007, 12:30:46 »

No hej a jak często podmiany robisz? Bo takie przebywanie przy dnie może być wynikiem wysokiego stężenia NH3. Ale ja tu sobie ręki uciąć nie dam bo akurat o twoich rybach i ich zachowaniu wiem niewiele.
Zapisane
Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #2 : Luty 23, 2007, 15:17:40 »

Dwa razy w roku...wymieniam cały zbiornik(200l.)...wymieniałem jakiś tydzień temu i chyba właśnie wtedy się zaczęło to ich zachowanie...
Zapisane

małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #3 : Luty 23, 2007, 15:21:21 »

Zaraz zaraz ja czegoś nie łapię. Wymieniasz wodę czy podmieniasz?
Zapisane
rysio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 406


:)


« Odpowiedz #4 : Luty 23, 2007, 17:48:52 »

Tomaszu,wode podmieniaj co tydzień 20-25 %.Woda przed wlaniem do akwarium musi odstać 24 h  Tongue
Zapisane

25l
3-gupiki
x-młode gupiki
6-neony inessa

300l
5-skalary
3-zbrojniki niebieskie
10-żałobniczek
6-kirysków spiżowych
5-pielegniczka remireza
Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #5 : Luty 23, 2007, 19:09:26 »

Tak jak pisałem....wodę ''wymieniałem'' co 6 miesięcy Embarrassed....nie czekałem tych 24h. ,dodawałem do niej Anychlor Tropicala...a z podmianą wody to nie miałem pojęcia.Pan który mi kiedyś sprzedawał akwarium powiedzał mi ,że wystarczy wymiana całego zbiornika co pół roku.Wydawała mi się dobra rada ,bo On w końcu pracuje przy rybkach i chyba coś musi o tym wiedzieć Sad ....ale chyba na to wychodzi,że mi tu ściemniał Undecided...miałem przedtem akwarium  dużo mniejsze  Smiley i często podmieniałem tam wode...ale on mnie zapewnił ,że czym większe tym rzadziej to się robi lub tylko nawet wymienia się cały zbiornik raz na pół roku....
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 19:12:30 wysłane przez Tomasz26 » Zapisane

małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #6 : Luty 23, 2007, 19:24:26 »

Pan sprzedawca w zoologicznym niema bladego pojęcia o hodowli ryb. No szok. Wodę podmieniaj co tydzień 30% i nie lej do niej żadnej chemii. Woda musi być odstana. Szok
Nie wymieniaj całej wody! Doedukuj się o związkach azotu.
Nie no ja Ci powiem że mną zatelepało jak to przeczytałam. Sprzedawcy to w większości imbecyle i się ich nie słucha poczytaj to jak ludzi robią:  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,1794.0.html
I jeszcze to przeczytaj uważnie
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,6947.0.html
a szczególnie zwróć uwagę na NH3, NH4,NO2 długo i zawile bym musiała Ci tłumaczyć co i jak a tu jest ładnie napisane

« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2007, 19:32:59 wysłane przez małgośka » Zapisane
Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #7 : Luty 23, 2007, 19:38:21 »

Dziękuję Tobie bardzo Cheesy....przeczytałem lekturkę o związkach azotu i zrozumiałem jaki popełniałem wielki błąd Embarrassed...
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Luty 26, 2007, 21:23:06 »

przy podmianach 20-30% jeśli nie masz specjalnie wrażliwych ryb (a pawiookie napewno wrażliwe nie są) możesz sobie odpuścić odstawianie jej na 24h, wystarczy że odstoi kilka minut. Przy wymianach wększych objętości niestety nie można juz iśc na skróty.

Twoje ryby wykazują książkowe objawy podtrucia związkami azotowymi - także podmiana sie kłania Wink
Zapisane

Tomasz26
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


« Odpowiedz #9 : Luty 27, 2007, 11:35:40 »

A co z tym niebezpiecznym dla ryb chlorem?...fakt nie mam zbytnio warunków do odstawienia raz w tygodniu 60l.wody ale mam sera aqutan...czy mogę tego używać? Undecided...bo już tu się naczytałem żeby nie korzysać z takiej chemii Embarrassed
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #10 : Luty 27, 2007, 22:22:17 »

A co z tym niebezpiecznym dla ryb chlorem?..
dziś raczej nie chloruje się już wody wodociągowej, tylko sie ją ozonuje. Chlor kiedyś był problemem, obecnie już nie jest tak powszechny.
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 28, 2007, 14:45:27 »

A co z tym niebezpiecznym dla ryb chlorem?..
dziś raczej nie chloruje się już wody wodociągowej, tylko sie ją ozonuje. Chlor kiedyś był problemem, obecnie już nie jest tak powszechny.
No ja bym nie był tego taki pewien. U mnie to bym stawiał na chlor. Ale najlepiej dowiedzieć się w Przedsiębiorstwie Wodociągowym (ci co dostarczają wodę)
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: