Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « bojowniki i co by jeszcze do nich ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bojowniki i co by jeszcze do nich ?  (Przeczytany 5074 razy)
nigera
Gość
« : Luty 26, 2007, 02:13:28 »

Witam,
jestem posiadaczką małej bojowniczej rodzinki w zbiorniku 25 litrów. 1 samiec + 3 dziewczyny. Właśnie planuję przeprowadzkę, gdyż kupiłam 55 litrów ( sześcian : super kształt  Good !). Właśnie je urządzam.

Mam do niego grzałkę Aquaszut i filtr od 30 do 60 litrów Aquael. Filtr jest z deszczownią, gdyż moje bojowniki się bardzo denerwują, gdy woda się rusza. Z roślin na razie kokomby.

I tu pytanie: jakie rośliny byście włożyli i jakie jeszcze ryby ? Chce dokupić jeszcze jedną samiczkę...może dwie. Ale chciałabym coś jeszcze, coś co bojownikom by w drogę nie wchodziło i wytrzymało takie warunki, jakie mają w tej chwili. Myślałam o czymś glonożernym ( glonojad- ale czy nie za małe akwa? Może otoski ? Czy krewetki dadzą radę w takich warunkach : zmniejszony przepływ wody przez filtr i napowietrzanie z deszczowni , 26 stopni ?)

I może macie pomysł co by tu zrobić z pustym akwa 25 litrów? Uratować jakiegoś biednego bojownika trzymanego w kubeczku z sklepie ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 22:29:26 wysłane przez nigera » Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 26, 2007, 08:48:54 »

Cytuj
Chce dokupić jeszcze jedną samiczkę...może dwie
IMHO ilość bojowników jest już OK. Otoski dają sobie radę. Na dno może kilka kirysków. Krewetki dają sobie radę, aczkolwiek nie wiem czy nie stanowiły by łatwego łupu dla bojowników (zwłaszcza te mniejsze).
Cytuj
I może macie pomysł co by tu zrobić z pustym akwa 25 litrów?
No np krewetkarium + kilka neonek Smiley Taki mini holender Smiley
Zapisane

hergar
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #2 : Luty 26, 2007, 12:24:41 »

do 25l proponuje parke bojownikow (skoro chcesz ratowac biedakow)
i jesli akwarium bedzie dobrze zarosniete i utrzymywana temperatura 27-30 stopni to raz w miesiacu bedziesz miala mlode bojowniki
roslin musi byc duzo plus kryjowki np. z kamieni ze wzgledu na agresje samca po tarle
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Luty 26, 2007, 21:26:52 »

krewetki amano możesz śmiało trzymać z bojownikami
Zapisane

nigera
Gość
« Odpowiedz #4 : Luty 27, 2007, 01:07:53 »

 Shocked o rany , Hergar....i co ja zrobię z comiesięcznym stadkiem małych bojowników   Wink
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 27, 2007, 01:22:40 »

Shocked o rany , Hergar....i co ja zrobię z comiesięcznym stadkiem małych bojowników   Wink

nie martw się nic nie będziesz musiała robić. jak dobrze pujdzie to przeżyje klika najbardziej wyrosniętych. reszta posłuży za wysokoproteinowy pokarm Wink
Zapisane

hergar
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #6 : Luty 27, 2007, 13:17:46 »

Shocked o rany , Hergar....i co ja zrobię z comiesięcznym stadkiem małych bojowników   Wink

noo z pierwszego miotu dwa trzy najsilniejsze i najsprytniejsze przezyja a nastepne mioty posluza im za pokarm ...
zeby dochowac sie wiekszej ilosci maluchow to tzreba wiecej roboty wlacznie z oddzielaniem rybek zeby wieksze nie maltretowaly tych mniejszych
Zapisane
nigera
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 28, 2007, 20:32:51 »

No i już po przeprowadzce.... dokupiłam jeszcze jedną dziewczynę ( nie mogłam się opanować  Embarrassed ).

/ale jestem słuchajcie w szoku... kupiłam dzis też nową roślinkę... i chciałam ją dosadzić... a tu...mój bojownik mnie ugryzł !!!!  Shocked Normalnie czaił się przy mojej ręce i raptem.... normalnie mnie ciachnął. Aż odskoczyłam.

Niewdzięczny...ja mu tu nowe akwarium, nową laskę, nowe roślinki...a ten mnie gryzie  Wściekły

I chyba jednak zdecyduję się na otoski  Cheesy
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #8 : Luty 28, 2007, 20:36:14 »

może poprostu cię kocha i całuje w rękę  Tongue Grin Grin Grin Good !
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
nigera
Gość
« Odpowiedz #9 : Marzec 03, 2007, 22:28:59 »

Seboos...a nie dałby się tych neonek na np gupiki zamienić i do tego krewetki ? Czy 25 litrów to dla gupików za mały litraż ?
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #10 : Marzec 04, 2007, 12:40:27 »

do 25l proponuje parke bojownikow


Nie powinno się trzymać pary, bo samiec może samice zamęczyć.

Cytat: nigera
I tu pytanie: jakie rośliny byście włożyli

Coś pływającego by się przydało - pistia, salvinia, wgłębka...

Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: