Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Wybuchające bimbrownie - czy to prawda
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wybuchające bimbrownie - czy to prawda  (Przeczytany 1876 razy)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« : Luty 11, 2007, 19:03:09 »

CZy to prawda, że bimbrownie są niebezpieczne bo mogą wybuchać Huh bo zaufana sprzedawczyni w zoologiku powiedziała mi, że są one niebezpieczne bo trzeba ściany malować jak zachlapią ... Powiedziała, że ona woli zainwestować trochę kasy w butlę, ale potem nie kupować farby ... Undecided
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2007, 19:21:32 »

Ciśnienie gazu najpierw wysadzi korek z lipy w dyfuzorze. Jak już nie będzie dyfuzora to automatycznie ciśnienie będzie mniejsze. A jak się bardzo boisz to zrób sobie taki ,,zawór ostrzegawczy’’ domowej roboty ze strzykawki.
W butelce z zacierem robisz dziurkę i wkładasz strzykawkę tym miejscem gdzie się igłę zakłada, zasylikonuj i gotowe. Ciśnienie będzie przesuwało tłok. To będzie taki sygnał. Ale tak między Bogiem a prawdą to pani w sklepie po prostu jest przestraszona. Nie mówię że jest nie możliwe wybuchnięcie  ale to się zdarza rzadko.
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2007, 21:08:29 »

Szybciej bimbrownia rozszczelni się lub pęknie wężyk (pod warunkiem że nie jest cisnieniowy) niż rozszadzi bimbrownie, mam na mysli taką z butelek PET, niektórzy robią ze słoików lub butelek np po sokach - takie rozwiązanie jest bardziej ryzykowne.
Zapisane


385 l - dyskowce
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 11, 2007, 21:29:50 »

Pytam się, bo się boję, że jak zabryzgam pokój syfem to mnie starsi z akwarium z chaty wywalą  Tongue czyli butelki 1,5l po wodzie mineralnej są bezpiecczne ? oby ...  Tongue
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #4 : Luty 11, 2007, 22:43:26 »

Śmiało załączaj i się niczym nie przejmuj. A jak się jeszcze obawiasz to butelki z zacierem i wodą wstaw pod miskę czy pod wiadro, jak będzie wybuchać to się nie rozbryźnie po pokoju Grin
Ja robię zacier na oko czyli zazwyczaj przesadzam i bimbrownia szaleje buzyje bombelkuje syczy. Jak byś to widział to pomyślałbyś że zaraz będzie eksplozja, a ja śpię spokojnie Grin Grin Grin
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #5 : Luty 12, 2007, 07:50:52 »

Pytam się, bo się boję, że jak zabryzgam pokój syfem to mnie starsi z akwarium z chaty wywalą  Tongue czyli butelki 1,5l po wodzie mineralnej są bezpiecczne ? oby ...  Tongue

Ja mam plastykowe butelki po wodach mineralnych właśnie, od dłuuuższego czasu działają i nic się nie dzieje. Szczerze mówiąć, pierwsze słyszę o 'wybuchających' bimbrowniach  Roll Eyes Wg. mnie jest to niemożliwe, gdyż gaz 'ucieka' przez węzyki, im silniejszy bimber tym więcej będzie powietrza leciało, ale nie aż tak, żeby zaraz wybuchło  Grin Możesz naprawdę spokojnie spać Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 12, 2007, 08:11:42 »

Butelki po napojach są bardzo ale to bardzo wytrzymałe. Kiedyś sprawdzaliśmy zrzucając butelkę z gazowaną wodą mineralną ze skały nad jeziorem na ostre kamienie jakieś 15 m w dół  (kilka razy) i nie udało nam się jej przedziurawić więc na pewno nie wybuchnie. Poza tym jakby to była prawda to co druga wstrząśnięta Cola przyniesiona po zakupach do domu byłaby małą bombą  Grin
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: