Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Brązowy osad i umierajace rośliny
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Brązowy osad i umierajace rośliny  (Przeczytany 2581 razy)
MenschFeind
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 40


...najlepiej ukryć liść w tym lesie...


WWW
« : Luty 08, 2007, 20:49:52 »

Moje roślinki badzo zmarnialy. Mają brązowy nalot na liściach i niektore liscie gnija. Od czego to moze byc? Jak sadzilem je to w doniczkach bo nie wszystkie mialy korzenie. Moze to od tego? ale ten brazowy nalot jest takze na statku.
W dodatku rybki maja chyba tą ospę o ktorej czytalem na tym forum. Mają biale kropki. Jutro kupie ten Ichtiosan. Mam je dopiero tydzien i nie chce by padly.
Zapisane
Kaczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #1 : Luty 08, 2007, 20:55:15 »

pewnie woda nie była gotowa na ryby i rośliny Tongue dawkuj ten lek, podnieś temp do 28 stopni, nawet 30, unikaj światła uv czyli słońca czy jarzeniówki, pozatym co do roślin to konkretniej nie wiem ale pewnie parametry wody złe
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 09, 2007, 10:51:53 »

Po pierwsze: nie sadzi się roślin w doniczkach - nawet jak nie mają korzeni. Po drugie - część roślin sprzedawana w zoologah pochodzi z upraw emersyjnych więc rośliny muszą mieć bardzo dobre warunki w baniaku, żeby w ogóle przeżyły. Po trzecie: zanim się wpuści rybki trzeba odczekać aż akwarium dojrzeje. Poczytaj o dojrzewaniu akwarium i ospie - tak na dobry początek.

Na koniec poprosimy o listę parametrów wody, akwarium i oświetlenia bo nikt tu nie jest Nostradamusem i nie wróży z postów (no chyba , ze o czymś nie wiem)  Roll Eyes - wtedy może uda się znaleźć przyczynę.

PS. Ten wątek to chyba do działu Rośliny akwariowe a nie Choroby?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 10, 2007, 15:07:55 »

Ja polecam koledze lekturę  http://www.akwarium.net.pl/port/modules/pielegnacja/
                                       http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: