Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Metoda przeliczania ilości ryb w akwarium.
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13
  Drukuj  
Autor Wątek: Metoda przeliczania ilości ryb w akwarium.  (Przeczytany 230430 razy)
slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #165 : Grudzień 29, 2012, 21:37:06 »

chyba się udało?HuhHuh? przepraszam juz nie bede czatował w postach
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #166 : Grudzień 29, 2012, 23:45:09 »

Dostosuj  treśc  do tematu...
Muszle  zatwardzają wode , zmień  tło.
Co do obsady  to sie  nie wypowiadam  bo chyba niema sensu...
pozdrawiam
Zapisane
slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #167 : Grudzień 30, 2012, 09:56:16 »

a co proponujesz wyrzucić połowę ryb?
Zapisane
slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #168 : Grudzień 30, 2012, 10:06:08 »

i tak szczerze odpisz prosze czy zmieniałbys coś co jest w takim stanie jak na zdjęciu od dwóch lat, tylko rosliny przycinam bo po 2 miesiącach strasznie się rozrastają? nie daje nic oprócz bakterii nitryfikacyjnych przy kazdej podmianie wody 50L co tydzień, filtr czyszczę co miesiąc, raz tylko w okolicach sierpnia znajomy powiedział zebym dodawał żelazo i cos tam jeszcze (jakas buteleczka ze związkami chemicznymi - uzdatniaczami jak to nazywacie)
i co się stało? rurki od filtra gumowe i kolanka stały się brazowe tak więc zaprzestałem tego procederu i na nowo się wszystko wyklarowało. jak śadzisz co było powodę zachwianie jakiejś równowagi przez chemię glonów nigdy nie miałem. a co z węglem w płynie jak mi rosliny rosną dobrze to jak dorzuce węgla systematycznie to się bardziej rozrosną?
Zapisane
Baśpol
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200



« Odpowiedz #169 : Grudzień 30, 2012, 11:07:24 »

Używaj opcji edytuj, żebyś nie pisał posta pod postem. Po pierwsze, tak jak ktoś już mówił zmień tło, najlepiej na jednolite czarne lub niebieskie. Razbory to ryby stadne tak jak kiryski.
Dobrze by było jak byś napisał, które ryby ci się najbardziej podobają z tych których masz lub chciałbyś mieć, wtedy będzie łatwiej ci pomóc.
Zapisane

slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #170 : Grudzień 30, 2012, 14:36:18 »

to jestem w stanie się pozbyc razbor i kirysów ewentualnie planuje mniejsze akwarium 112 l dla tych moich 5 skalarów na rozwój co sadzisz, a jak zmienie tło to nie będzie za ciemno? ryby nie lubia jaskrawych kolorów?
własnie co do razborek to wielu kolesi na forum pisze że ma 4 lub 2 sztuki
Zapisane
Baśpol
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200



« Odpowiedz #171 : Grudzień 30, 2012, 14:51:09 »

Powiem ci tak, ja na początku pozbyłbym się bocji, glonki zamienił na otoski i zdecydował na jedną ławicę ryb. Skalary lepiej niech zostaną w większym zbiorniku (chodzi tutaj o wysokość zbiornika jak i samej ryby).

Jeśli nie jesteś pewien co do tła to ściąg te, zobacz ja będzie wyglądało inne, ewentualnie możesz zrobić tło strukturalne zrobione ze styropianu, które umieszczasz za zbiornikiem. Nie chodziło mi tutaj o jaskrawość kolorów tylko o to, że z tym tłem zbiornik wygląda sztucznie.

Z razborami jest tak, że one najlepiej prezentują się w ławicy.
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #172 : Grudzień 30, 2012, 15:31:29 »

ewentualnie planuje mniejsze akwarium 112 l dla tych moich 5 skalarów

No to tutaj się popisałeś.
Już Ci pisałem w którymś z Twoich postów, że brak Ci elementarnej wiedzy więc zacznij od podstaw czyli poczytaj trochę na temat akwarystyki (tutaj na forum jest tego mnóstwo - wystarczy poszukać), bo póki co nabijasz tylko posty i niepotrzebnie zaśmiecasz forum rzeczami oczywistymi. Opcja - szukaj
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #173 : Styczeń 01, 2013, 21:06:13 »

ok rodacy powiedzieliście zebym usunął bocje, razborki i kiryski juz dałem sasiadowi ale bocji nie złapie w mojej balli. tło wymienione na naturalne tu ukłon panowie faktycznie jakby stawik a nie sztuczne morze.
co z bocjami, jak one sie beda zachowywac jak będą większe. ostatnio zauwazyłem ze sczupaki zeszły na dół zbiornika i zaczęły się ustawiać do składania ikry ale bocje dały im cąły czas przeszkadzały, (wczoraj godzina 21.00) skalar mi jeden padł eliminacja trwa zostały 4 (zapewne zostaną dwa tak jak u mojego ojca po 4 latach z 8 została parka). pytanie odnośnie karmienia; karmię co dwa dni z racji dużej ilości osobników w akwarium (w jeden dzień suchy w drugi zywy na przemian) czy to ok? dodałęm małą kryjówkę ze skał dla bocji co by tak siedziały za dnia ale spodobała się glonkom. zdjęcie wyslę niedługo
prosze o jakieś info odnośnie bocji przede wszystkim mam te podobno mniejsze tygrysie chyba (4szt)
aha i jeszcze odnośnie węgla kupiłem węgiel dozuje od 3 dni tak co by roslinki zaczęły szybciej rosnać czy mogę przerywac dozowanie węgla np po miesiacu an kilka dni nigdy nie uzywaem tego specyfiku było ok no czasami się pokazywały zielenice ale usuwałem je z szyb i wyrzucałem kamienie obrosnięte nimi jak i rosliny
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2013, 21:11:28 wysłane przez slepy63 » Zapisane
slepy63
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #174 : Styczeń 05, 2013, 20:41:00 »

widze że echo także spadam z tego forum
jak się z niego usunac pomoże ktoś
Zapisane
nikodem0
Zainteresowany
**
Wiadomości: 164


« Odpowiedz #175 : Styczeń 05, 2013, 21:19:48 »

poco piszesz posta pod   postem  jest  opcja edytuj , wszystkie  pytania o które pytaleś  były wiele  razy na forum....
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #176 : Styczeń 06, 2013, 00:01:09 »

widze że echo także spadam z tego forum
jak się z niego usunac pomoże ktoś

Do administratora piszesz PW, jak był bym modem już dawno dostałbyś bana
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
DomiM.
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #177 : Czerwiec 05, 2013, 16:36:41 »

ja mam :
- 4 gurami
-6 gupików
-2 zbrojniki
-3 kosiarki
-2 kirysy
-6 danio
-6mieczyków
- 4 molinezje
i akwa 115l.
Próbowałam obliczać jednym ze sposobów na obliczanie ale wychodziło mi że mam o trzyczwarte ryb za dużo więc widać że te sposoby są fałszywe i niczym nie potwierdzone
Zapisane
iro1979
Znawca nieznany
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 226


« Odpowiedz #178 : Czerwiec 05, 2013, 17:32:17 »

Czyli nie masz przerybienia?
Zapisane

emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #179 : Czerwiec 05, 2013, 17:52:46 »

ja mam :
- 4 gurami
-6 gupików
-2 zbrojniki
-3 kosiarki
-2 kirysy
-6 danio
-6mieczyków
- 4 molinezje
i akwa 115l.
Próbowałam obliczać jednym ze sposobów na obliczanie ale wychodziło mi że mam o trzyczwarte ryb za dużo więc widać że te sposoby są fałszywe i niczym nie potwierdzone

Masz rację, fałszywe i niczym niepotwierdzone.
Możesz jeszcze dołożyć
2xsum rekini
6x bocja wspaniała
3x pielęgnica pawiooka
Teraz powinno być ok.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13
  Drukuj  
 
Skocz do: