Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla Neonów Inessa  (Przeczytany 6617 razy)
Bob
Nowy
*
Wiadomości: 10



« : Październik 10, 2003, 18:20:23 »

W moim 100l akwarium chciałbym hodować i rozmnażać Neony Inessa, lecz nie wiem jak. W niektórych książkach pisze, że potrzebują dość zacienionego akwarium, a w innych na odwrót. Na stronach internetowych jest to samo. Na jednej pisze, że potrzebują wodę o twardości 0, a na innej 4,3. Nie wiem już komu wierzyć. Bardzo proszę o wskazówki. Sad
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #1 : Październik 10, 2003, 18:28:12 »

Ja tam na wartości wody nie zwracam uwagi, tyle żeby woda była w miare miękka, akwarium powinno być w dużą ilością roślin (kryptokoryny, żabienice) oraz pływające, temperatura 24-25 stopni (nawet mniej) w czasie tarła temperature podnosi sie.
Akwarium zacienia sie kiedy ikra jest w stadium rozwoju, najlepiej zrobić to czarnym workiem na śmieci, zdejmuje sie go kiedy rybki mają 1-3 tygodnie (oczywiście światło sie świeci jak w normalnym akwarium)
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Bob
Nowy
*
Wiadomości: 10



« Odpowiedz #2 : Październik 10, 2003, 18:31:15 »

A jak młode się wylęgną, to jakim pokarmem je karmić?
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #3 : Październik 11, 2003, 00:30:06 »

ja zwinniki karmiłam mrożonym roztartym oczlikiem, planktonem a potem nicienie mikro, artemia, potem coraz większe jak rozwielitka najlepiej żeby było jak najwięcej żywego pokarmu, ryby są zdrowsze i szybciej rosną.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Ozi
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2003, 19:35:00 »

Jeśli o twardość wody to raczej trzymałbym się podawanych górnych granic. Dlaczego :?: Otóż przy niskiej twardości wody bedziesz miał o wiele wieksze skoki odczynu ph w baniaku, a gwałtowny skok ph jest niebezpieczny dla rybek (może skończyć się tragicznie). W moim akwa też mam neonki, co prawda czerwone, twardość 10 i nigdy nie miałem z nimi problemy ztym, że licze się z tym, że przy tej twardości w życiu się nie rozmnożą. Co do zaciemnienia to tak jak pisał kolega, jest najważniejsze dla ikry i narybku
Zapisane

Ozi
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: