Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: akwa 120 litrow i obsada  (Przeczytany 2345 razy)
orba
Nowy
*
Wiadomości: 7


« : Styczeń 28, 2007, 00:24:42 »

Witam
Mam akwa 120 litrow o bokach 100x35x35 i chce do niego zakupic maidango 5 sztuk bo jeszcze nie wiadomo jaka jest proporcja plciowa i dodatkowo saulosi 2x8 . Troche mnie martwi ze obie z tych ryb sa bardzo skalkowe i nie wiem czy nie bedzie im u mnie za ciasno.
Moje dodatkowe pytanie dotyczy piaskowca a mianowicie czy mozna kleic tylko niektore lupki, np po 2-3 i tworzyc taka konstrukcje czy lepiej pokleic wszystkie na sztywno.
W zoologiku polecono mi zrobienie tla z gipsu , moze ktos mial juz taka praktyke bo troche nie wiem jak sie do tego zabrac.
Mam jeszcze pytanie czy koniczne jest ukladanie czegos takiego jak styropiac pod piach z kamieniami? moi znajomi nic nie maja i super im sie to sprawdza .

Do tego akwa zakupilam filtr zewnetrzny aqua el fzn2 i  zastanawiam sie czy jest to wystarczajace.


Pozdrawiam


Juz mam akwarium a w nim saulosi w formie okrojonej bo 1x4 i maingano 5 sztuk ale nie wiem jaka jest plec. Rybki sa male choc juz przejawiaja pogon za konkurentami do jamek.

Co do tla to sie jeszcze wstrzymuje bo i tak bedzie zewnetrzne.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2007, 15:23:54 wysłane przez orba » Zapisane
BogdanW
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 68


Moje GG 2549533


« Odpowiedz #1 : Luty 15, 2007, 08:47:02 »

W takim akwa lepiej trzymaj tylko 1 gatunek bo jak rybki sobie obiorą rewiry to możesz mieć niezły kocioł.Co do gipsu to wydaje mi się że on się może rozpuścić w wodzie,a swoją drogą to pierwszy raz słyszę o tym żeby go wkładać do akwaria.Lepiej posklejać piaskowiec w kilku kawałkach zawsze możesz wtedy zmienić łatwiej wystrój akwa.Styropian daje się ze względów bezpieczeństwa bo pyszczaki lubią kopać w podłożu.Ja mam tło wewnętrzne zrobione ze styropianu(4lata) i jest ok.Przy max 8 rybkach powinien ten filter wystarczyć ,ale zasada jest im większy lub więcej tym lepiej dla ryb.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: