Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Nowe akwa i już ospa!!!!!!
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Nowe akwa i już ospa!!!!!!  (Przeczytany 11682 razy)
olenka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #15 : Styczeń 21, 2007, 14:23:30 »

Ospa opanowana.Temp dalej 28 C ,zrobiłam cotygodniowa podmianę wody /nie dodałam juz soli/straty ograniczyłysie do jednej bocji.Dwie doszły już do siebie,ale pojawił się nowy problem i nie wiem czy to ma jakiś związek z ospą.
Już tydzień temu wydawało mi sie,że prętnik na bardziej wypukłe jedno oko.Po kilku dniach widać ,ze oko jest bardzo wypukłe ,a drugie trochę mniej.Poza tym zachowuje sie bez zmian,ale jego partnerka odgania go od żarcia.Co to może być?Czy można mu jakoś pomóc?
Przeczytałam na forum wszystko o wytrzeszczu i wypukłym oku,ale nie wiem co robić.Czy potraktować go jakąś chemią /może krótkotrwałe kąpiele ale w czym?/.Przecież w akwa jest jeszce sól po leczeniu ospy.
Poradżcie proszę.
Zapisane
athor
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12


Show must go on !!!


« Odpowiedz #16 : Styczeń 21, 2007, 15:12:52 »

"POSOCZNICA-opadanie ryb na dno, leżenie na dnie, ocieranie się o przedmioty, wzdęcie brzucha, nastroszenie łusek, deformacje ciała, zaczerwienienie odbytu, wrzody na ciele, WYTRZESZCZ OCZU    ogólnie nieuleczalna, przy słabo rozwiniętej chorobie, można próbować leczyć ryby koąpiąc je przez dwa dni w roztworze: 0,25 g Syntarpenu + 0,5 g Ampicyliny na 50 l wody. Kąpiele powtarzać co 2 dni w nowym roztworze. Pozostałym zdrowym rybom podać zieleni malachitowej (0,005 g na 100 l wody ) lub Metronidazolu (0,5 g na 50 l wody), można też spróbować kapieli w roztworze 80 mg/L chloramfenikolu" Skorzystałam z przeglądarki gugle to co znalazłam powyżej może coś pomoże w opanowaniu sytułacji. POWODZENIA jednak wytrzeszcz oczu występuje przy wielu chorobach u rybek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2007, 16:24:41 wysłane przez athor » Zapisane

5381190
no mail sending
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #17 : Styczeń 21, 2007, 19:47:13 »

utrzymaj temperaturę i podaj Bactopur Direct
Zapisane

olenka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #18 : Styczeń 21, 2007, 21:58:32 »

Czy Bactopur Direct nie wjdzie w reakcję z sola,której sporo jest w akwa? Nie mam go,ale jutro moge kupić.mam w domu Omnipur Sery i MFC.Prętnik bz.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #19 : Styczeń 21, 2007, 22:49:56 »

Omnipur to w zasadzie ulepszona wersja MFC (w omnipurze chyba błekitu nie ma). Objawy któr opisujesz raczej wskazują na infekcję bakteryjną, więc lepszy będzie antybiotyk - Bactopur Direct. Sól raczej nie powinna mieć wpływu na działanie tego leku. Przecież w morskich akwariach stosuje się te same leki Smiley

PS: Bactopur Direct jest w tabletkach, nie pomyl go z Bactopurem w płynie. Oba preparaty robi Sera.
Zapisane

MARIAKA
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #20 : Styczeń 22, 2007, 09:48:06 »

Aha,gwoli wyjasnienia Mariaka i Olenka to ta sama osoba.Mariaka to z kompa w pracy,a w domu był jakis kłopot i zarejestrowałam sie jako olenka.Dzisiaj weszłam na forum w pracy i znowu wyskoczyła Mariaka.Jak się jej pozbyć?
Co do meritum sprawy i Bactopur Direct.Rozumiem,że Bactopur Direct dodać do ogólnego akwa?Czy robić  podmiankę cotygodniową?Czy ewentualne 2 dobowe leczenie wystarczy?Co po ewentualnym leczeniu w ogólnym akwa zrobić z filtrem.Mam filtr UNIFILTER 1000 Aquael z wkładem gąbkowym oraz ceramicznym.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2007, 11:38:32 wysłane przez MARIAKA » Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 22, 2007, 14:18:52 »

Cytuj
Dzisiaj weszłam na forum w pracy i znowu wyskoczyła Mariaka.Jak się jej pozbyć?
Wylogować się z forum i zalogować jako inny user. I wyczyścić listę zapamiętanych kont i haseł w przeglądarce.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #22 : Styczeń 22, 2007, 14:48:40 »

Co do meritum sprawy i Bactopur Direct.Rozumiem,że Bactopur Direct dodać do ogólnego akwa?Czy robić  podmiankę cotygodniową?Czy ewentualne 2 dobowe leczenie wystarczy?Co po ewentualnym leczeniu w ogólnym akwa zrobić z filtrem.Mam filtr UNIFILTER 1000 Aquael z wkładem gąbkowym oraz ceramicznym.

1. Dodać do ogólnego akwa.
2. Zrobić podmiankę normalnie i uzupełnić lekarstwo w odpowiedniej proporcji.
3. Na opakowaniu powinno pisać ile powinno trwać leczenie.
4. A co Ty chcesz zrobić z filtrem? Nic z nim nie robisz. Jak kończysz leczenie to wkładasz na 2 dni do filtr węgiel aktywny żeby pozbyć sie lekarstwa (zamiast ceramiki).
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
olenka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #23 : Styczeń 22, 2007, 15:00:43 »

Dzięki Emi,ale powiedz jeszcze co zrobić po usunieciu węgla z filtra,czy zaopatrzyć sie w jakieś bakterie i dodać do ceramiki?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2007, 15:07:03 wysłane przez olenka » Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #24 : Styczeń 22, 2007, 16:15:10 »

wg zapewnień producenta Bactopur Direct nie niszczy bakterii nitryfikacyjnych.
wg ulotki czas leczenia to 3 dni, ale z własnego doświadczenia wiem że infekcje bakteryjne u prętników (zwłaszcza wrzody) leczą się dość powoli, dlatego osobiście zostawiłbym bactopura d. na 7 dni i po tygodniu podmianka z dodaniem węgla.
Zapisane

olenka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #25 : Luty 05, 2007, 16:48:22 »

Dwa tygodnie temu zaczęłam obniżac temp. i wydawało mi sie ,że sytuacja jest opanowana a ospa ustąpiła.Ale niestety tydzień temu zdechł prętnik,który przez ponad tydzien miał wytrzeszcz oka,a w sobote zdechł danio welonowy.Miał jakby opuszczony  dół ogonek i był nieruchawy.Ponieważ drugi danio też zaczął wyglądać podejrzanie /opuszczał / ogon od soboty siedzi w szpitalu w omnipurze.Co tydzień robię podmiany wody ,parametry w normie, ph ok8.Jaki może być powód tych padnięć?
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #26 : Luty 06, 2007, 10:50:19 »

Przede wszystkim obniż PH. Przy tak wysokim PH związki azotu są bardzo trujące a poza tym łatwo o jakieś zakażenie bakteryjne przy osłabionym organizmie po ospie. Jakie masz inne parametry?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
olenka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 53


« Odpowiedz #27 : Luty 07, 2007, 21:54:34 »

Drugi danio zdechł w szpitalu..Wczoraj zrobiłam cotygodniową podmianę wody i dodałam preparat Tropicala Aqwa Ph minus.Przed podmianą parametry:NO3 poniżej 20,NO2 ok.0,GH ok.17,KH 7-10,ph ok.7,8 /paski testowe/. Temp.28 .Dzisiaj kolejne nieszczęście: 2-3 białe wyrażne krostki z boku  głowy zwinnika czerwonoustego.oprócz tego ma jakby  troche nastroszone łuski.Czy to może być nawrót ospy ,czy coś innego.Chciałam go odłowić ale nie sposób.pędzi jak torpeda.Nie ma szans na odłowienie go żywego.Próby stresują całą obsadę.Czy sól morska działa też na inne choroby?
Zapisane
deny
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #28 : Luty 07, 2007, 22:17:18 »

NA OSPE RYBIĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE ''PODWYŻSZONA TEMPERATURA I PREPARAT ICHTIOSAN (TO  KOSZT OD 3 DO 5 ZŁ) Smiley
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #29 : Luty 08, 2007, 08:24:43 »

Sól z podwyższoną temperaturą na ospę jak najbardziej skutkuje. Poza tym sól działa lekko odkażająco.
Zwinnik ma pewnie ospę plus jakieś bakteryjne świństwo. Bardzo często tak jest, że osłabiona ryba łapie prócz ospy inną chorobę. Stosowałaś Bactopur to zastosuj go znów razem z solą.
Mnie przez niedojrzałe akwarium i niecierpliwość na początku ryby chorowały ok 2 miesięcy a teraz od roku mam spokój.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2007, 08:30:12 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: