Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy !!!!Co robić????  (Przeczytany 1767 razy)
MARIAKA
Nowy
*
Wiadomości: 8


« : Styczeń 08, 2007, 12:40:43 »

 ???Mam akwa 170l od miesiąca,co tydzień robie podmiany 15 % wody.Kilka dni temu jeden neonek dziwnie sie wygiął a potem  spuchł.Wczoraj spuchły jeszcze dwa,a następny zbladł.Odłowiłam wszystkie,pierwszy po godzinie zdechł.Pojechałam z trzema do Promenady /tam je kupiłam/.Powiedzieli,że to posocznica i z tych ryb już nic nie będzie.Poradzili,żeby do akwa nie wlewać żadnych preparatów,bo prawdopodobnie pozostałe ryby będą zdrowe .
Po przeczytaniu na forum różnych opisów chorób i o dezynfekcji mam mętlik w głowie i zero doświadczenia.
Mam jeszcze mieczyki,zwinniki,danio,gurami,ramirezki  ,molinezje,otoski i 2 glonojady.Co mogę zrobić dla moich kochanych podopiecznych,pomóżcie proszę !!!
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2007, 13:04:44 »

Neonki prawdopodobnie miały puchlinę wodną. (nie wiem czy pososcznica to to samo, czy puchlina jest efektem tego, czy to osobne choroby - zawsze mi sie myli :/).
Jeśli chodzi o preparaty - rózne opinie. Ja bym profilaktycznie jednak odkaził wodę (niewielką ilością środka).
Resztę ryb możesz jedynie uważnie obserwować.

A sprzedawcom sklepie to bym podziękował za sprzedanie chorych ryb  Wściekły Wściekły Wściekły.
IMHO skoro radzą nie odkazac to moze po prostu zweszyli zysk .. jak padnie ci reszta ryb to w końcu jeszcze raz zarobia ...

P.S. Nie napisałaś też czy akwa masz ustabilizowane ... Dobrze byłoby też podać parametry wody, bo przyczyna może być inna, niekoniecznie choroba, mogą to być objawy złych parametrów wody (neonki dość wrażliwe)
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Styczeń 09, 2007, 00:48:01 »

skoro puchlina wystąpiła u więcej niż jednej ryby to ja osobiście zastosowałbym Bactopur Direct (Sera).
Gdyby to był odosobniony przypadek to można by "machnąć ręką".

PS: Proszę zajrzeć do regulaminu działu - chodzi o tytuł wątku Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: