Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Gupikowe przedszole, czyli kotnik u początkujących akwarystów
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Gupikowe przedszole, czyli kotnik u początkujących akwarystów  (Przeczytany 8926 razy)
Rybka_Wanda
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 13



« : Styczeń 03, 2007, 15:21:51 »

Witam Cheesy Wreszcie kupiliśmy wymarzone akwarium. W założeniu miał to być prezent gwiazdkowy dla Córci, jednak to razem z Mężem głównie cieszymy się z nowych lokatorów Grin Tak jak Mąż jestem kompletnie zielona w temacie i jak to zwykle bywa od razu wpadłam na głębokie wody Wink Otóż nabyliśmy 10 neonków, 4 kiryski spiżowe i parkę gupików. Pani Gupikowa już była w ciąży, a i tak wieczorami odbywało się niezłe tarło Wink Dzięki temu forum dowiedzieliśmy się nieco o zwyczajach gupików, więc zasadziliśmy w tle mały gąszcz, tak aby młode miały się ewentualnie gdzie schować. Niestety akwarium zostało skażone, a parka gupików głównie na tym ucierpiała. Podaliśmy lekarstwa i witaminy, jednak Pan Gupik zszedł tuż przed początkiem kuracji Cry Gupikowa za to dzień później się okociła i tak odpadł problem kupna nowego samca Wink Młode pokolenie od razu znalazło skuteczne schronienie wśród bujnej roślinności. Szczerze mówiąc liczyłam jednak na to, że Gupikowa dokona po pewnym czasie "selekcji naturalnej", jednak i ona zasiliła zastępy Krainy Wiecznych Bąbelków  Sad Ponowna kąpiel w Bactopurze niewiele dała Angry Reszta lokatorów akwarium na szczęście ma się dobrze. Pozostaje jednak problem młodego pokolenia gupików, które rosną jak na drożdżach. Wsuwają wszystko jak leci - nawet nie muszę rozdrabniać. Minęły dwa dni i już można spokojnie rozróżnić samce od samiczek. "Łomatko"! I co ja zrobię z dwa i pół tuzina gupików?! Tongue Oddać w "dobre ręce", czy co? O stacji Sedes Porcelit nawet nie myślę Wink Będę wdzięczna za wszelkie rady.
Zapisane
małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #1 : Styczeń 03, 2007, 15:54:35 »

To wszystko zależy od wielkości akwarium, jak jest odpowiednio duże to czemu mają sobie nie pływać?! A jak dorosną i zaczną się mnożyć to wystarczy  wrzucić jakiegoś kilera narybku co by dokonał jak ty to mówisz selekcji naturalnej. Ewentualnie oddać jeżeli masz gdzie. Gupiki to wdzięczne rybki i chętnie sama bym kupiła kilku gdybym miała miejsce. 
Zapisane
pop1133
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #2 : Styczeń 03, 2007, 15:57:16 »

Hmm... Masz problem. Ja tez nie umiałbym rybek pozbyć się w sedesie:/ Popytaj się znajomych moze ktoś chętnie przygranie (oczywiscie za darmo :p). Ja znam duzo osób które ma akwarium "puste" tzn. ma bardzo mało rybek lub wcale. Drugim wyjściem jest oddanie do sklepu :p można spróbowac co nie?? (oczywiscie za darmo). A może tak po prostu kupić następne akwarium :p
 Ja mam 5 molinezji po 7 mm. Tylko tyle się uratowało Cheesy. Troje z moich znajomych chętnie je przygranie i złożyło zamówienie na następne.
Zapisane

Akwarium 48l...
  8*danio lamparcie
  4*kirysek pstry
  3*molinezje
  1*bojownik syjamski Smiley
::Martyna::
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 203


« Odpowiedz #3 : Styczeń 03, 2007, 16:00:24 »

Wiesz, jeżeli nie będziesz miała co zrobić z maluszkami to mam roszke miejsca w akwa, także mogę tanio kupić Smiley Zalezy skąd jesteś Smiley
Zapisane

x))
Rybka_Wanda
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 13



« Odpowiedz #4 : Styczeń 03, 2007, 18:02:51 »

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Jak tylko gupiczki trochę podrosną, chętnie oddam w dobre ręce Cheesy Jestem z Warszawy Wink
Mam tylko pytanie czy parki z tego samego miotu się później rozmnażają i czy osobniki akceptują siebie nawzajem jako para, czy to już zakrawa o chów wsobny? Szczerze mówiąc nie za bardzo znam się jeszcze na rybkach akwariowych  Undecided
Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #5 : Styczeń 03, 2007, 18:05:36 »

Tak rozmnożą się ale młode mogą być chore albo coś w tym stylu ,ponieważ są chyba takie same geny tak przynajmniej słyszałem Roll Eyes
Zapisane

[45] [15] [4]
karol7
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #6 : Styczeń 06, 2007, 22:34:43 »

Macie jakieś pomysły co można zrobić z masą narybku(głównie gupiki)???mam przez nie przerybienie i muszę coś z tym zrobić szybko(nie wiem ile tego dokładnie jest ale o sporo za dużo)
pytałem się w sklepie i u znajomych ale oni też tego sporo mają i nie chcą Sad spuknąć w kibelku troszkę szkoda Sad
Mam pytanie: ila gupików max może być w 60l???
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2007, 22:41:41 wysłane przez karol7 » Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #7 : Styczeń 06, 2007, 22:43:55 »

narybku duzo a dorosłych może około 20 albo i mniej Tongue
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2007, 22:47:55 wysłane przez MALY05 » Zapisane

[45] [15] [4]
karol7
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #8 : Styczeń 06, 2007, 23:02:50 »

Dorosłego gupika mam jednego(samice) i dwa prawie dorosłe samce(mają od niedawna zabarwione na czerwono ogonki) i około 40-50 narybku.Do tego jeszcze inne rybki takie jak neonki, ancistrus, kirysy.
A narybku ile może być???tylko jest taki problem że ten narybek urośnie kiedyśSad
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2007, 23:04:39 wysłane przez karol7 » Zapisane
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #9 : Styczeń 06, 2007, 23:05:40 »

łoo to chyba bedzie totalne przerybienie
Zapisane

[45] [15] [4]
karol7
Nowy
*
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #10 : Styczeń 06, 2007, 23:12:03 »

Myśle na przyszłość ale jedynym sposobem na pomniejszenie ich liczebności to tylko złapać w jakiejś rzeczce małego szczupaczka( takiego 5cm )heh ( miałby co jeść a na wiosne ja bym też miałSmiley)) )
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2007, 23:18:17 wysłane przez karol7 » Zapisane
małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #11 : Styczeń 14, 2007, 21:38:18 »

Myślę że jak się dobrze zastanowisz to przyjdzie Ci do głowy ryba która poradzi sobie z narybkiem gupika. A wypowiedź na temat małego szczupaka jest o tyle nie na miejscu ze ktoś to weźmie na serio i zacznie na ryby polować w rzece i do akwarium wpuszczać. To forum przeglądają różni ludzie, a założę się że jakaś część niema zielonego pojęcia o akwarystyce i pomysł ze szczupakiem weźmie na serio i uzna go za genialny bo przecież szczupak to ciekawa ryba i za darmo przecież. A wyobrażasz sobie małego szczupaka, lina, amura,  jesiotra czy pstrąga w akwarium? Bo ja nie bardzo. Co prawda pewnie ktoś tam je trzyma ale na pewno nie laik jakiś tylko ktoś kto  ma w tym cel jakiś konkretny. No tak czy tak wiem że napisałeś to w formie żartu, ale zakuło mnie bardzo w oczy  . pozdrawiam
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #12 : Styczeń 15, 2007, 08:50:57 »

Ludzie mają różne pomysły. Znam gościa, który trzyma lina, karasia i skalara w akwarium i to chyba już od ładnych kilku lat.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
żałobniczka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 384



« Odpowiedz #13 : Styczeń 15, 2007, 14:14:35 »

Na narybek dobre by były jakieś drapieżne ryby. Widziałam w zoologu pół metrową rybe, facet powiedział że to bydle mu z 8 cm takie wyrosło w niecałe 3 miesiące. Rybcia ta dorasta do 2m i poluje w amazonce na małpy  Roll Eyes Ja bym osobiście chyba na narybek zastosowała skalara  Tongue żarłoczny
Zapisane

Moje akwa, odnowione foty Wink. Zapraszam do komentowania Smiley

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,8645.0.html
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #14 : Styczeń 15, 2007, 15:02:03 »

Skalar musi mieć duże akwarium i dość wysokie (50-55 cm). Lepiej jakąś parkę pielęgniczek wpuścić (akwa ok 60 l wystarczy).
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: