Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Dziwne zachowanie Suma rekiniego!!!
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dziwne zachowanie Suma rekiniego!!!  (Przeczytany 7715 razy)
Pavlo86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


« : Grudzień 23, 2006, 12:54:30 »

Witam!!!
Mam problem dotyczący Suma rekiniego, otóż rybka cały czas siedzi przy dnie akwa i mało kiedy pływa po zbiorniku.
Jest tak od mometu kiedy go kupiłem z wyjątkiem dnia zakupu.
W wszystkich źródłach piszą że jest to rybka ruchliwa i nie wiem co moze powodować takie zachowanie.

Pozdro
Zapisane
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #1 : Grudzień 23, 2006, 14:08:33 »

Napisz coś więcej o zbiorniku, wodzie i obsadzie. Kiedy go kupiłeś?
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #2 : Grudzień 23, 2006, 17:52:10 »

Młode sumy są wrażliwe na szok i w przypadku paniki mogą tak zachowywać się. Potzrbują również dość długiego zbiornika przynajmniej 120 - 140 cm (dorastają do ok. 30cm).
Zapisane


385 l - dyskowce
małgośka
Zainteresowany
**
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #3 : Grudzień 24, 2006, 21:49:15 »

Hej! Dawno temu miałam Sumika rekiniego i zachowywał się identycznie no i niestety nie przeżył Sad. Przyczyna zgonu mojej rybki może być jednak zupełnie inna niż przyczyna dolegliwości Twojej. Tak czy tak niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni. pozdrawiam
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Grudzień 25, 2006, 13:57:16 »

Podejrzewam, że to z powodu stresu. Może twój zbiornik jest nieprawidłowo urządzony pod hodowle tych sumów.
Zapisane

Pavlo86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #5 : Grudzień 25, 2006, 18:08:08 »

Hi!!!

Nie wiem czy dobrze czy zle ja tam po prostu mam je dosyc gesto porosniete roslinkam korzen i kryjuwki z kokosa.
Dopdam ze akwa ma 170l.
A jak ma byc uzadzony zbiornik dla tych rybek?

Pozdro
Zapisane
moominek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 56


« Odpowiedz #6 : Styczeń 19, 2007, 20:32:33 »

Odświeżę troszke wątek. Zakupiłem ostatnio (dokładnie tydzień temu) dwa sumy rekinie. Czytałem, ze to płochliwe rybki ale nie przypuszczałem, że aż tak. Niestety dzisiaj jeden z nich padł. Sad Z obserwacji ich zachowania zauważyłem, ze wcale nie podpływaly do jedzenia w trakcie karmienia. Podejżewam, że po tej ceremonii z dna raczej nie zbierały. Więc nieco glodowały. Próbowałem różnych metod. Najpierw jedzonko w jedno miejsce dla reszty obsady, a potem sumkom pod nos w ich rewirze. Tez nie bardzo łapały żarełko.
Dzisiaj ten, który pozostał trochę chwycił wodzienia, może mu sie polepszy.
Ale mam pytanko. Jak długo może trwać u tegoż suma proces aklimatyzacji. Z tego co widzę nie przeszkadza im rerszta obsady poza bocjami. Te omija z daleka, bo są od niego większe. Sumik jest jeszcze młody. A może macie jakiś pomysł, jakim żarełkiem zachęcić suma do jedzenia?

Pzdr
Zapisane

Akwa 350L, a w nim: bocje wpaniałe (3), gurami mozaikowy (1), razbory klinowe (9), neony inessa (9), molinezje (?), kirysy albinosy (3), zbrojnik niebieski (1), szczupieńczyki pręgowane (4), kosiarki (14), sum rekini (1)
Lukaszl
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 157


« Odpowiedz #7 : Styczeń 31, 2007, 19:21:08 »

Może nie na temat ale taka ciekawostka: Wiecie że sum rekini to nic innegojak popularna teraz w sklepach PANGA!!??
Zapisane

70litrów
brzanki różowe
brzanki sumatrzańskie
kirysy spiżowe
zbrojnik niebieski

please kliknij tylko: http://s1.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=44573
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #8 : Styczeń 31, 2007, 20:05:16 »

No cóż ja słyszałem, że pawiookie są bardzo smaczne ( bez obrazy Bubo bubo  Tongue  Cheesy) i to one są właśnie pangą, ale kształt pangi mi nie pasował do pawic   Wink więc bardziej się przychylam do stwierdzenia, że pangą są sumy rekinki  Grin A właśnie pozwolę sobie zacytować fragment artykułu o sumach rekinich z książki Ulricha
Schliewena WODNY ŚWIAT AKWARIUM :
,,Sumy rekinie, Pangasius spec.
Ponad 1m. Zbiornik: okrągły basen od 6000l (3 zera). Strefa: środkowa. Woda: pH 6-7,5; miękka do twardej; 25-29*C. Jest sprzedawany pomimo swej wielkości! Trzymanie w pokojowym akwarium jest dla tej ryby męczarnią! ''. ten artykół według mnie jest bardzo słuszny  Undecided Czy metrowa ryba nadaje się do 370l HuhHuhHuh  Undecided
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Kaczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #9 : Luty 06, 2007, 15:28:24 »

ja mam takiego w 60 bo w zoologicznym sie nei znaja, sprzedaja go po 7 zł, i nie uprzedzaja ze ma metr ~~
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 06, 2007, 18:37:56 »

oddaj go jak najszybciej do zoo !
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Kaczek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #11 : Luty 06, 2007, 19:38:08 »

do zoo mam za daleko, w zoologicznym nie przyjmuja, ale do strazy pozarnej oddam ;p tam maja plektonusa tego duzego glonojada na przynajmniej 30 centymetrow i akwa dlugie to sie chociaz mniej meczyc bedzie
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #12 : Marzec 05, 2007, 15:05:39 »

ja mam takiego w 60 bo w zoologicznym sie nei znaja, sprzedaja go po 7 zł, i nie uprzedzaja ze ma metr ~~
to ty przed zakupem powinieneś sprawdzić co kupujesz, a nie kupować to co Ci akurat w oko w sklepie wpadnie.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: