Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Gurami marmurkowe (niebieskie)
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Gurami marmurkowe (niebieskie)  (Przeczytany 3952 razy)
simpson
Nowy
*
Wiadomości: 28


« : Marzec 03, 2004, 07:38:22 »

Cześć wszystkim, dawno mnie nie było ale teraz mam już troche więcej czasu więc postaram się tu częściej zaglądać.

Dobra to przywitanie było więc teraz sprawa, kupiłem wczoraj 2 gurami marmurkowe, mają tak na oko 6-7cm i poczytałem wczoraj o nich troche na necie i jedynym opisywanym elementem po którym można rozpoznać płeć jest płetwa górna (tzn. długość) a mi się zdaje że one mają bardzo podobne płetwy zna ktoś może inny sposób na rozpoznanie płci, od jakiej wielkości mogą się rozmnażać? Cheesy
Zapisane

75l - mieczyki molinezje zbrojniki
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 03, 2004, 14:34:26 »

samiec ma płetwe grzbietową taką spiczastą a samica zaokrągloną szczerze nie wiem ile muszą mieć cm żeby się zaczeły rozmnażać ale do tego musisz miesz sporo roślinek w aqua:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #2 : Marzec 04, 2004, 23:54:36 »

U samca także płetwa odbytowa jest szersza niż u samicy. U gurami niebieskich samiec gdy jest zadowolony dostaje wyrazniej niż zwykle ciemnych pręgów ( zresztą u samicy chyba tez nie jestem pewny :-) ).

POZDRAWIAM
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Marzec 05, 2004, 00:32:50 »

myślę że ok 9 miesięczne ryby można już rozmanżać. Gurami rosną raczej powoli w stosunku do innych ryb dlatego w tym wieku mogą jeszcze nie mieć swych pełnych rozmiarów.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: