Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Malawi wiki « Które pysie lepsze do Labidochromis caeruleus??
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Które pysie lepsze do Labidochromis caeruleus??  (Przeczytany 2435 razy)
sticz11
Klub malawi - Klubowicz
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168



WWW
« : Listopad 12, 2006, 14:34:27 »

Witam!!
Posiadam pyszczaki Labidochromis caeruleus.W pewnym czasopiśmie akwarystycznym przeczytałem że moje pysie można połączyć z innymi pysiami :Copadichromis sp. "Verduyni dwarf" i/lub Aulonocara baenschi.Z początku nie było mowy o dokupieniu rybek ponieważ mialem już ładne stadko  Labidochromis caeruleus ,Niestety jakiś czas temu moje rybki zaczęły chorować i w tej chwili posiadam tylko 6 rybek (1 samiec i 5 samic).Moje pytanie brzmi: czy do zbiornika o pojemn 112l jest możliwe dokupienie jeszcze 3 sztuki któregoś z wcześniej przedstawionych gatunków (Copadichromis sp. "Verduyni dwarf" lub Aulonocara baenschi).Czy te ryby mogą w ogóle żyć w jednym zbiorniku? Przydatny był by mi opis tych rybek oraz ich zdjęcia.Z góry dziękuje za wasze porady.
Zapisane


Malawi 112 l.
8 x Labidochromis Cearuleus
2 x Ancistrus multispinis

Marzenia:
Malawi conajmniej około 300 l.
rob1979
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


www.zobaczsiebie.pl


WWW
« Odpowiedz #1 : Listopad 22, 2006, 12:51:09 »

Moim zdaniem w 112l można hodować maksymalnie 1 gatunek pyszczaków... Taka wielkość zbiornika to i tak maksymalny kompromis. Powszechnie uważa się, że tylko 3 gatunki (oczywiście nie jednocześnie) można próbować upchnąć w 112l - yellowki, saulosi i rdzawe...
Koniec końców - odradzam ci kupowanie kolejnych pyszczaków...
Zapisane

profesjonalne sesje zdjęciowe
www.zobaczsiebie.pl
sticz11
Klub malawi - Klubowicz
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168



WWW
« Odpowiedz #2 : Listopad 22, 2006, 17:26:10 »

Dzięki... dostosuje się do tego. Musze i tak dokupić kilka rybek bo miałem chorobe w akwa a nie mialem lekarstwa. Myślisz że mógłbym dokupić ten sam gatunek ?? bo 6 rybek to chyba za mało jak na stadko pyszczaków Huh...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 15:04:10 wysłane przez sticz11 » Zapisane


Malawi 112 l.
8 x Labidochromis Cearuleus
2 x Ancistrus multispinis

Marzenia:
Malawi conajmniej około 300 l.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: