Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy:((((  (Przeczytany 5394 razy)
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« : Październik 04, 2003, 08:36:42 »

ostatnio neonki 2 z 4 dostała jakies białem chrostki nastaepnie pojawiły sie na glonojadach wiec stwierdziłem ze to ospa dałem do akwarium zielen sprzedawca powiedział ze nie ma innego leku leczaceoospe. neonki po jakims czasie zaceły obcierac sie o kamienie natomiast jeden z 2 pretników samiec przestał sie ruszac osiada na dnie nie rusza płetwami siedzi w roku akwatium na piaskui tak cały czas nie wiem co mu jest mozecie cos doradzic??/nie chciał bym zeby zdechł bo mam go od małego a juz jest dosyc duzy i zal mi go. dzieki za odpowiedz
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2003, 10:45:47 »

A masz pokrywe? Możliwe że przeziębił labirynt. Najlepiej zaopatrz sie w bakotpur i zastosuj jak pisze, mi to pomogło kiedy ospa zaatakowała.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 07, 2003, 18:24:02 »

Jaką masz temperaturę w akwarium, bo mi wygląda że za niską.
Sprawdź także czy dobrze obliczyłeś dawkę zieleni.

Pozdrawiam
Admin
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #3 : Październik 08, 2003, 20:40:46 »

nie ma  przykrywy temperature mam około23 24 stopnie  zielen tez dałęm według wskazan 2 krole na litr wiec chyba wszytko dobrze ale mozliwe ze przeziebil bo w czasiekidy mnie nie było w domu ojciec zmieniłczesc wody i dał prosto z kranu lodowata i mogł przeziebiec :? ale juz jest wszystko dobrze wszytko powróciło do normy:))))
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Październik 10, 2003, 23:24:20 »

Ja na ospę zawsze używam leku o nazwie Ichtiosan firmy Tropical i zawsze przynosi dobre skutki.
Zapisane

Ozi
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #5 : Listopad 02, 2003, 11:18:48 »

Przy leczeniu ospy powinieneś podnieś temp. do możliwie najwyższej dla gatunków hodowanych przez Ciebie. Ja w przypadku ospy podnoszę do 28 stopnki i z dużym powodzeniem stosuje kontraick z Tetry. Miałem dwa razy ospę i zawsze skutkowało. Wydaje mi się, że na co dzień też maz zbyt niską temp. chybe, że masz w baniaku proporczykowce czy welonki. Dla większości rybek 25-26 stopni to optymalna temp. ale najlepiej sprawdz jak jest wymagana temp. dla twoich rybek
Zapisane

Ozi
KAMILO
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 177


« Odpowiedz #6 : Listopad 02, 2003, 11:50:07 »

jeśli moje ryby mają ospe to niezwiększam temperatury poprostu wlewam zielnik i po klilku dniach ryby sa już zdowe :wink:
Zapisane

GG 2968825
Tlen Kor3
Garret
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #7 : Listopad 09, 2003, 10:31:22 »

jak moje rybki miały ospe to dawałem błękit
Zapisane

Jeżeli ktoś będzie chciał pogadać to to jest moje GG-3260128
Natalia
Nowy
*
Wiadomości: 15


« Odpowiedz #8 : Listopad 21, 2003, 15:59:28 »

wedlug mnie najlepszy na ospe jest kompiel w riwanolu... Najpierw do malego akwarium wlewasz wode o temp.32-33stopnie (30tez wystarczy) i z pol godziny sie kopmie i po bolu... to skutkuje Najlpesz lek na ospe (wedluk mnie)ja i mioja kolezanka leczymy riwanolem i jest gidd!!! :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Mówi zastosuj


ps.Albo idz do weterynarz z rybami;)
Zapisane

Moje akwa:3brzanki rozowe,skalar,5platek,3miedziaki,10glupikow,10neonow,3molinezje.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: