Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 45L Muszlowce  (Przeczytany 4279 razy)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« : Październik 28, 2006, 21:41:47 »

Witam!

Od dawna chciałem hodować te rybki i może pamientacie kiedys pytałem o to w tamtym roku ale nie przywiózł mi tych rybek do sklepu i wszystko legło w gruzach ale teraz spotkałem moje kochane Muszlowce wielopręgie w Łomży tam gdzie sie uczę. Tam w sklepie wdziałem je. I znowu chęć mnie ogarnęła na ich hodowlę. Ale mam takie pytanie, na ile sztuk by wystarczyło 45 litrowe akwarium?? Myślałem o parce ale jak by mały haremik dało się stworzyć to by było fajnie. No i jak odróżnic samca od samicy??
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #1 : Październik 30, 2006, 10:01:20 »

Niestety odróżnienie płci po wielkości. Samce dorastaja do ok 4-5 cm a samice 2,5-3 cm.
Do 45L proponuje docelowo 2 samice i 1 samca. Młode zapełnią reszta zbiornika.
Rybcie super i zbiornik z nimi także - krajobraz księzycowy  Grin
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #2 : Październik 30, 2006, 10:26:21 »

No postaram sie załatwić 2 samice i jednego samca. Jest jeden problem. Ja bede mieszkał w internacie i w domu bede tylko w sobote i niedziele. Boje sie że matula będzie mieć wątpliwości co do kolejnego akwarium :| Postaram sie namówić Cheesy:D
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #3 : Listopad 17, 2006, 20:04:10 »

Już mam 2 muszlowce (na więcej mnei nie stać) Akwarium postawilem 2 tygodnie temu a dzis wpuscilem tu 2, jeszcze nie wiadomo czy parka. Kurde taki problem, że nie wiem co czym jest, one sa jeszcze małe mają jakies 2,5- 3 cm. Jeden jest chudszy i minimalnie dłuższy a drugi jest bardziej pełny. Tak mi sie wydawało że to moze bedzie parka ale gdy wpusciłem do akwarium zacząłem miec wątpliwości. Ten chudszy zajął sobie jedną muszle i tego drugiego nei chce do niej dopuścić, widzialem jak sie stroszyły do siebie. Boje się że to mogą być 2 samce ale nie wiem bo nie mialem stycznosci z tymi rybami.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #4 : Listopad 17, 2006, 21:53:43 »

Nawet jeśli masz dwa samce, ale moim zdaniem za wcześnie aby wyrokować, to i tak nic sie nie stanie. Będą się tylko straszyć.
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #5 : Listopad 22, 2006, 17:41:23 »

No i mam problem. Ten chudszy muszlowiec wcale nie wpływa do muszli. Ciągle jest schowany za skałkami przy filtrze i wykopał tam dołek (wogóle jest troche pokopane ale fajnie to wygląda). Ten drugi grubszy, upatrzył sobie rewir i pływa raz do tej a raz do tej muszli, czasami podpływa do tamtego drugiego. Dziś specjalnie jedną muszle przełożyłem w miesce gdzie ten chudszy myszlowiec przebywa czyli porzy filtrze za skalłkami.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #6 : Listopad 22, 2006, 21:55:23 »

To nie problem Wink U mnie jeden ocelatus ma 4 muszle a drugi wykopał sobie dołek pod kryptokoryna i tam mu dobrze Wink Wszystko zalezy z jakiej części jeziora pochodzi dany osobnik lub jego rodzice/dziadkowie - czy było duzo muszli czy niewiele. Spokojnie, da sobie radę.
Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #7 : Listopad 22, 2006, 22:04:45 »

Aha to to fajnie że to nic złego. Dzieki. Już myślałem że coś nei tak z tym multikiem. Szkoda tylko ze go wcale nie widać. Akwa takie puste jest. Nawed do jedzenia to tak specjalnie nie wypływa, to co z tyłu akwarium spadnie to zje. Hmm no może sie jeszcze rozkreci. (oby to była parka) Cheesy:D
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #8 : Listopad 23, 2006, 09:46:07 »

Sad i zdechł mi ten muszlowiec Sad a nie stać mnie na kolejne (aż 18zł) może ktos ma tanio na sprzedasz??
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: