Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Nierybiaste « Czy można hodować ochotke??
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy można hodować ochotke??  (Przeczytany 16862 razy)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #15 : Październik 29, 2006, 17:40:39 »

dafnię można trzymać cały rok np w garażu w plastikowej beczce czy pojemniku do mieszania betonu, takim plastikowym. lubią glony więc przydało by się coś do trzymania zielonej wody i wlewania jej do dafnii.oprócz tego robiłem swoim miksy ze spiruliny, drożdży.
Zapisane
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #16 : Październik 29, 2006, 18:42:02 »

ja jakie są warunki do hodowli dafnii?? i skąd wziąśż pierwsze dafnie??

Pozdro Wink
Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #17 : Październik 29, 2006, 21:23:37 »

woda z kranu , odstana zagloniona żeby miały co jeść . w dobrych warunkach w dwa trzy dni wyczyszczą wodę z glonów. do tego jeśli w garażu potrzebna jest lampa. żadnego ogrzewania czy napowietrzania. te skorupiaki zimują w wodzie.
Zapisane
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #18 : Październik 29, 2006, 21:37:35 »

a skąd wziąść pierwsze dafnie?? Czyli tak: nalać wode do pojemnika, postawić go na słońcu, po kilku dniach wpuścic dafnie?? Cy to mniej więcej tak wyląda??  I czy za  każdym razem musze kupować nowe dafnie czy one będąsię tam rozmnażały??

Pozdr Wink
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2006, 21:39:50 wysłane przez kamcio » Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 29, 2006, 22:54:04 »

dafnie są w woreczkach w dobrych zoologicznym. jeśli będziesz je karmił dobrze glonami drożdżami czy spiruliną to będzie wybierał siateczką z drobnymi oczkami porcje rybom a one będą się mnożyć aż zrobi się zimno albo za ciemno dla nich. w zamarzniętej wodzie czy lodzie nie przeżyją raczej , choć nawet jeśli to odnowienie hodowli będzie możliwe dopiero na wiosnę.
Zapisane
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #20 : Październik 30, 2006, 15:34:47 »

a czy moge postawić kule ok. 5l(mam po mamie, trzymała tam kiedyś ROŚLINKI bo kula do czego innego sie nie nadaje Wink ) na parapecie, po kilku dniach wpuścić dafnie po jakimś czasie wyławiać po trochu. Chyba tak może być?? A droga jest dafnia bo na allegro jej nie widze?? A i jeszcze czy jak kula będzie stała na parapecie to czy glony będą się same 'robiły' czy musze je dokarmiać??

Pozdro Wink
Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #21 : Październik 31, 2006, 09:51:56 »

na te pytania to ci nie odpowiem bo nie znam cen dafni i nie wiem czy glony zdążą narosnąć przez kilka dni bo dafnie jedzą non-stop. możesz je dokarmiać drożdżami albo wodą z pierwotniakami- np kawałek marchewki , skórki banana pierwotniaki opanowują w dobę i tę wodę możesz wlewać po trochu do dafni.
pamiętaj że dafnia nie jest dobrym podstawowym pokarmem , musisz urozmaicać dietę ryb w różne pokarmy.
Zapisane
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #22 : Październik 31, 2006, 17:19:56 »

Dzięki kafarski za wszystkie odpowiedzi. A czy ktoś wie jak hodować nicienie mikro?? Bo słyszałem że to najlepszy pokarm dla narybku, czy to prawda??

Pozdro Wink

A czy ktoś widział gdzieś w necie do kupienia dafnie?? Bo ja sie rozgladam w necie i nigdzie nie moge znależć. Z góry dzięki za linki:)

Pozdro Wink
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2006, 22:32:26 wysłane przez kamcio » Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #23 : Listopad 04, 2006, 22:45:16 »

a co sądzicie o doniczkowcu?? czy warto go hodować?? tu jest jakiś link http://www.allegro.pl/item138106466_zywy_pokarm_dla_ryb_caly_rok.html  bo ja nigdy nie hodowałem żadnego żywego pokarmu więc prosze mi wytłumaczyć jak dziecku Smiley

Pozdro Wink
Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopad 05, 2006, 15:38:46 »

ten byłby chyba najczystszy i najsmaczniejszy dla ryb. tanie te robaczki i sprzedający wysyła całe info na maila.
teraz ja z lenistwa kupuję pokarm mrożony i czasem tylko zalewam butelkę solanką dla artemii.
Zapisane
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #25 : Listopad 19, 2006, 14:52:12 »

a na czym polega hodowla doniczkowca??
Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #26 : Listopad 19, 2006, 19:47:55 »

w skrócie na trzymaniu skrzynki z doniczkowcem i wyciąganiu go od czasu do czasu dla ryb. no i dokarmianiu doniczkowca.
tu masz link do książki kucharskiej, są tam opisy jak hodować żywy pokarm
http://strony.aster.pl/elem/akk/s_hodowla.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2006, 19:51:46 wysłane przez kafarski » Zapisane
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #27 : Listopad 23, 2006, 16:14:16 »

a co według was najbardziej opłaca się hodować, przy czym jest najmniej pracy i najłatwiej się rozmnaża?? pytam bo niechce zaczynaćod najtrudnieszego Wink
Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
kafarski
Gość
« Odpowiedz #28 : Listopad 24, 2006, 09:16:58 »

jako żywy pokarm uważam że najłatwiej się rozmnaża i najłatwiej wyhodować GUPIKI.
jest naprawdę pożywny i rybom dobrze robi gonitwa za żywą rybą.
Zapisane
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #29 : Listopad 24, 2006, 14:40:25 »

no zgoda to jest dobre dla pysi ale mam w małym akwa gupiki i zawsze koło 15 zostaje, howa sie gdzies w roślinkach i potem jak wychodzą to już ich nic nie je a poza tym mi to tak troche szkoda by było dawać rybkom inne żywe rybki to troche tak ihanibalizm;) a co oprócz narybku??
Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
 
Skocz do: