Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: dziwny nalot  (Przeczytany 1713 razy)
v-iki
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« : Październik 15, 2006, 15:56:44 »

 Huh Zauwazyłam ostatnio bardzo dziwne jakies coś jakby nalocik na ogonach welonów. Wygląda ja białe kropki, które są na ogonach a na jednej z rybek to nawet na płetwie grzbietowej. Zachowują sie normalnie jak zawsze. Żwawe jakby nic im było. Co to może być i jak to paskudztwo usunąć?
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #1 : Październik 15, 2006, 17:46:55 »

Może to ospia rybia - poszukaj na forum.
Zapisane
Wywłócznik_13
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130


« Odpowiedz #2 : Październik 16, 2006, 07:52:28 »

Co do opisu - ja raczej wykluczam ospę rybią, chyba, że to jakaś "lagodna odmiana". U mnie kilkuletnia brzanka rekinia miała ospę i była caluteńka w mależkich kropeczkach,. wyglądała, jakby ją filtr "otlenił" (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi - jak wkładamy rybę czy roślinę do odremontowanego czy nowego akwa, cała jest opylona powietrzem). Brzance się niestety zmarło. Po tym nastąpiła epidemia (nie pamiętam czego) i zdechły 3 skalary. Ospa rybia występuje na całej powierzczni ryby, nie tylko ogonie - zazwyzaj. Ja urządzilem kąpiel wszystkim rybom w Rivanolu.
Zapisane
v-iki
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #3 : Październik 16, 2006, 18:11:08 »

Dziś jak patrzyłam na welony to na jednej zamiast tych białtych dziwnych kropek ()nie od wody) pojawiły sie jakies czerwone coś. W każdym razie na miejscu tych czerwonycjh kropek. I jakaś ospała się zrobiła. Druga nie tak ale mimo to tez inaczej sie zachowuje niż zazwyczaj. Nie wydaje mi się żeby to była ospa. Cały czas śledze te wątki ale nie znalazłam nic co by pasowalo to tego co piszę.
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #4 : Październik 16, 2006, 20:22:44 »

Skoro to nie ospa (zasugerowałam sie białymi kropkami) to niestety za malo informacji aby cokolwiek pomóc.
W ramach uściślenia - w przypadku moich bocji chorobę było widac tylko na płetwach ogonowych - potem wkroczyłam ja Wink
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 16, 2006, 22:06:18 »

napisz viki jakie warunki mają twoje ryby. gdybyś miał/ła jakieś testy byłoby super.
Zapisane
v-iki
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #6 : Październik 17, 2006, 18:14:21 »

Akwa jest 50l, temp. wody zazwyczaj staram się utrzymywać max 22. Jesli chodzi o jedzenie to głównie dostaja rano. Bo i tak dno przeczeszą dokładnie. Filtr z napowietrzaczem jest do akwa 60l. W każdym razie wg tego co piszecie na forum oprócz tego co pływakom jest to ok. Co jeszcze musze dodać?
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Październik 19, 2006, 13:46:45 »

czy cotygodniowe podmiany wody robisz regularnie ?

Jeśli tak, to podaj MFC, jeśli nie pomoże to użyj Sera Bactopur Direct.
Zapisane

v-iki
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 38


« Odpowiedz #8 : Październik 26, 2006, 17:38:51 »

Podmieniana była. Ale niestety musiałam się z nimi pożegnać. Po tym całe akwa wraz z wyposażeniem wypoczyłam i wymyłam w wodzie z solą. Mam nadzieję że naprawdę pomogło.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: