Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czego brakuje bocjom?  (Przeczytany 4317 razy)
Meg76
Gość
« : Październik 20, 2006, 14:48:44 »

Witam wszystkich

Pytanie moje jak w temacie,dotyczy bocji wspaniałych.Otóż dziurawią mi okropnie rośliny.Echinodorus Frank Stoffels wygląda jak sito,jest tak podziurawiony i porozszarpywany,że aż przykro patrzeć,pomijam inne rośliny które wyglądają podobnie.Nie wiem co tym bocjom brakuje..Karmione są dobrze,ślimaków też im nie brakuje,pokarm ze spiruliną również dostają więc nie wiem już co jest.. Sad Szukałam info na forum i w necie ale nie znalazlam nic konkretnego.Proszę o jakieś sugestie.. Sad     Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2006, 19:48:12 wysłane przez Sebastian » Zapisane
Pawlikus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162



« Odpowiedz #1 : Październik 20, 2006, 16:26:48 »

Według mnie, taki właśnie jest urok bocji. Po prostu lubią roślinki Smiley
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #2 : Październik 20, 2006, 17:45:30 »

Niestety to jest tak, bocjom nic nie brakuje. To jeden z najczęstszych problemów w hodowli bocji wspaniałych i innych większych gatunków tych ryb. Bocje po prostu dziurawią rośliny i wyssysają z nich sok, też także dziurawią by przeszukać na roślinach ślimaki czy ich jaja. Instykt im każe i nic z tym nie zrobisz, nawet pomimo częstego karmienia bocji pokarmami poch. roślinnego. Po prostu albo bocje albo rośliny Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
grisza
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #3 : Sierpień 09, 2007, 08:59:55 »

Ja ten proble po częsci rozwiązałem:D załozyłem w 10 litrowym akwarium specjelnie dla bocji chodowle ślimaków:D 3 razy na tydzien doje bocjom parenascie slimaków na kamien połozony na dnie Bocje wszystkie slimaki zjedzą zostają mi tylko skorupki po ślimakach Grin moje roślinki nie są dziurawe Grin Popzdrawiam
Zapisane
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 06, 2007, 17:02:23 »

Pewnego pięknego dnia kupiłam ładną roślinkę (ze sklepu - paręnaście złotych kosztowała) ale jej urokiem się nie cieszyłam zbyt długo - bocje urządziły sobie polowanko na ślimaki i po 3 dniach roślinka poszła w odstawkę. Teraz mam inne rośliny, takie bardziej pierzaste, ale i tak jak robie podmiane wody to z dna widzę całą masę malutkich pustych muszelek po ślimaczkach.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 06, 2007, 17:39:35 »

No dziwne u mnie bocje dostają pokarm dla ryb przy dennych, mają ślimaki i z daleka trzymają się od roślin Smiley
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: