Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Glony  (Przeczytany 5845 razy)
Robert
Nowy
*
Wiadomości: 44



« : Październik 02, 2003, 10:06:46 »

Odkąd kupiłem akwarium ciągle pojawiają się w nim glony. Nie pomaga nawet glonojad. co mam robić?
Zapisane
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #1 : Październik 02, 2003, 11:38:42 »

napisz prosze jakie masz akwarium, wymiary, sprzęt, oświetlenie, jak sie nim opiekujesz, ile wody podmieniasz, używasz chemii, jakie ryby, temperatura...
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
Gonzo
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #2 : Październik 10, 2003, 18:28:07 »

A może Twoje akwarium stoi za blisko okna? Jeśli nie jest wystawione na promienie słoneczne, to może masz za mocne oświetlenie??
Zapisane

Gonzo
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Październik 10, 2003, 23:14:03 »

Jakiego typu są te glony? Chodzi mi o kolor i kształt plechy.
Zapisane

Konradzik
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #4 : Październik 17, 2003, 14:52:38 »

czesc. ja tez mam glony od poczatku mam 63 litry i powstaja one na roslinach sa brazowe juz wszytkie rsliny ma zaatakowane glonojad nie pomaga dodatkowo na krancach lisci sa taie nitki:///nie ma pojecia co robic i zarastaja mi coraz bardziej moje roslinki pomóżcie:(((
Zapisane
Gonzo
Nowy
*
Wiadomości: 19


« Odpowiedz #5 : Październik 21, 2003, 11:18:06 »

To typowe dla zbiorników stojących bezpośdredni przy oknie lub mających zbyt duże oświetlenie. Glone te możesz usunąć spejjalnym przyrządem, który znajdziesz w sklepie akwarystycznym (nie jest drogi). Glony te chętnie pożerają molinezje (Black Moly), więc jeśli masz je w akwarium, to nie ma problemu.
Zapisane

Gonzo
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Październik 22, 2003, 22:39:03 »

brązowe glony pojawiają się w przypadku nieodpowiedniego oświetlenia (może czas juz wymienić świetlówkę?) lub nadmiernego nagromadzenia związków azotowych (trzeba by podmienić wodę). Wydaje mi się jednak że to kwestia śwatła. Ja zlikwidowałem u siebie plagę brązowych glonów wymieniając starą świetlówkę Philips TLD na Silvania Aquastar. Glony przestały być problemem a rośliny (zwłaszcza żabienice) rosną jak na drożdżach. Jeszcze jedno. Brązowych glonów raczej nie zwalczysz biologicznie, ryby jedzą je niechętnie , a wręcz wogóle (nawet molonezje czy kosiarki). Nowa świetlówka to koszt ok 30 zł, pomyśl o tym.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: