Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Zachowanie prętników
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zachowanie prętników  (Przeczytany 7484 razy)
MrPukwa
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43



WWW
« : Październik 12, 2006, 17:39:08 »

Od tygodnia jestem posiadaczem 2 prętników karłowatych,sprzedawca w sklepie powiedział mi że to samiec i samica, tak też chciałem. Jednak obserwuje od 2 dni iż rybki zachowują się dość dziwnie. Przypuszczalny samiec przegania przypuszczalną samiczkę, czasem ryby szturchają się w bok. I tak sobie myśle, czy aby przypadkiem nie są to 2 samce, jak myślicie. Samiec zachowuje się tak jakby bronił swojej części akwa, troche to dziwne bo przecież nie są to ryby tertorialne :/ Trzymam je w akwa 45 litrowym z 3 kiryskami.

Samiec jest taki niebieskawy z pionowymi paskami wzdłuz ciała, samiczka jest czerwonawa bez pasów i mniejsza(podobno to rybki na moim avatarze). Jak myślicie czy to rzeczywiscie parka??
Zapisane

Moje ulubione ryby to ryby labiryntowe Cheesy
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #1 : Październik 12, 2006, 17:47:38 »

To raczej napewno parka. Być moze samiec podchodzi do rozmnażania i zaczyna przeganac i szturchać samice bo buduje gniazdo dla ikry.
Zapisane

MrPukwa
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43



WWW
« Odpowiedz #2 : Październik 12, 2006, 17:49:36 »

no własnie nie, bo nie buduje żadnego gniazda, przynamniej ni widać żadnego efektu  Huh
Zapisane

Moje ulubione ryby to ryby labiryntowe Cheesy
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Październik 13, 2006, 13:03:05 »

zajrzyj do mojego wątku w dziale Nasze Akwaria, znajdziesz tam fotki moich prętników karłowatych. Mam nadzieję że pomogą Ci one określić płeć twoich rybek - to naprawdę proste.
A tak na marginesie, prętniki to nie anioły - często się przeganiają lub toczą niegroźne walki (zarówno samce jak i samice).

PS: na twoim avatarze jest samiec prętnika karłowatego odmiany sunset.
Zapisane

MrPukwa
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 13, 2006, 16:51:33 »

kurde, ja mam identyczne prętniki jak twój Neon i Sunset... i to raczej będą samce.... Cry Cry bo czytałem że samiczki są zawyczaj oliwkowozielone i takie beczułkowate bez wysotrzonej płetwy grzbietowej. Powiedzcie w takim wypadku czy w 45l mogę trzymać 3 prętniki?? jakbym sobie teraz dokupił samiczkę to taki układ 2 samce+1 samica sprawdziłby się?? dodam że w akwarium są jeszcze 3 kiryski spiżowe i krewetka amano

aha i jeszcze jedno moje prętniki żeruja także po dnie, poprzez co wzniecają muł i przez co woda nie może sie za bardzo wyklarowac, czy da się temu jakoś zaradzić??
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2006, 16:57:13 wysłane przez MrPukwa » Zapisane

Moje ulubione ryby to ryby labiryntowe Cheesy
Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 21, 2007, 15:04:32 »

Ojjj...Nie radziłam bym kupowac 1 samicy, bo pretniki bedą walczyc o nia Undecided. U mnie to prętnik tak gryzie partnerke i żalobniczki... Tak na prawde to pretnik (samiec) poczebuje 2 samic... Undecided

PS. No cóż wyjadają szczątki roslinne i pokarm...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2007, 18:10:38 wysłane przez Magdallenah » Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
gurami999
Master of disaster
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 02, 2007, 20:36:21 »

A propos prętników: miałem parkę prętników i samica zdechła; potem dokupiłem samicę, alei ona zdechła. Mam pytanie: DLACZEGO???

P.S. akwa ma 54L
Zapisane

Akwarium 60l

5x neon czarny
6x neon czerwony
1x bystrzyk barwny
1x mieczyk

Mieczyk i bystrzyk ze starej obsady...
I atak glonów...
helbards
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239



WWW
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 16, 2007, 18:09:30 »

Pisałem już gdzieś wcześniej że samic ma koniec pł. grzbietowej zakończonej ostro   ">"
natomiast samica ma widocznie zaokrągloną pł. grzbietową   ")"
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Czerwiec 17, 2007, 22:19:41 »

A propos prętników: miałem parkę prętników i samica zdechła; potem dokupiłem samicę, alei ona zdechła. Mam pytanie: DLACZEGO???

P.S. akwa ma 54L
miałem dwie butelki mleka i jedna mi się wylała; potem dokupiłem drugą ale i ona się wylała. Mam pytanie: DLACZEGO Huh

PS: Mieszkam na drugim piętrze.
Zapisane

Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 17, 2007, 22:31:33 »

hihih lukas niezłe-siem ulała  Grin Grin
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 18, 2007, 23:55:39 »

A propos prętników: miałem parkę prętników i samica zdechła; potem dokupiłem samicę, alei ona zdechła. Mam pytanie: DLACZEGO???

P.S. akwa ma 54L
miałem dwie butelki mleka i jedna mi się wylała; potem dokupiłem drugą ale i ona się wylała. Mam pytanie: DLACZEGO Huh

PS: Mieszkam na drugim piętrze.

gurami - bez względu na przyczynę (którą powinieneś zdiagnozować) trzymaj prętniki w haremie - czyli samiec i przynajmniej 2 samiczki.

lukas to samo - kupuj mleko w zgrzewkach po kilka sztuk albo w kratce. nawet jak trącisz nogą po pijaku to nie wylejesz. najwyżej złamiesz palec u nogi Wink
Zapisane

kamis
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

akwa 112l 5 razbor :( ale dokupie wiecej :P


« Odpowiedz #11 : Czerwiec 27, 2008, 11:42:02 »

ej a jakie masz parametry wody Huh
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 27, 2008, 11:47:33 »

Cytuj
Wysłane: Czerwiec 19, 2007, 00:55:39
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: