Poziom NO2 w dojrzewającym akwarium ?

<< < (2/21) > >>

Madziorek:
dzięki serdeczne:)) tak zrobie ... pozdrawiam ;)

lukas:
twoje azotany nie są jeszcze tragiczne. ale NO2 trochę straszą, ale to ich poziom winduje do góry NO3. Pozostaje czekać, pewnie to małe akwarium.

PS: Myślę, że ten temat przyda się początkującym, dlatego pozwolę go sobie przykleić ;)

Tadeus:
W pierwszym poscie wartosci sa mocno abstrakcyjne, wiec postanowilem pokazac jak to wygladalo w moim przypadku. Bycmoze lepiej trafi to do wyobrazni i pare osob sie zastanowi ;]



*Drugiego dnia dojrzewania podalem bio starter Tetra Safe Start wedlug zalecanej dawki. (50ml na 60l)
** Wartosci powyzej 0,5 mg/l no2 wplywaja wyraznie negatywnie na zdrowie ryb, wartosci powyzej 1mg/l moga byc dla wielu gatunkow smiertelne.
*** Zbiornik dojrzewal bez ryb, z roslinami i wlaczonym filtrem oczywiscie.
**** Dzien 0 to oczywiscie moment zalania zbiornika.

Tak, wiec widac, ze niebezpieczny dla ryb skok no2 nie trwal chwili, tylko praktycznie 5,5 dnia.

TURYSTA:
Tadek ale nie kazde akwarium jest takie same :)))
widze ze solidnie mierzyles dzien po dniu :)

Tadeus:
Oczywiscie, ze czas dojrzewania zalezy od wielu - czesto losowych - czynnikow i raczej prawie nikt nie bedzie mial takich wartosci w takim czasie jak ja.
Chcialem po prostu pokazac jak to moze wygladac - moze ludzie zastanowia sie i poczekaja pare dni dluzej albo kupia przynajmniej test no2 za te parenascie zlotych na allegro ;]
Przy okazji widac ze bio startery nie sa magicznym eliksirem i nie eliminuja w pelni zagrozenia dla rybek.

A testowalem codziennie, bo to fajna zabawa - zreszta mam odczynnikow na 50 testow, to zal byloby nie wykorzystac ;]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona