Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: 2 problemy !!  (Przeczytany 2753 razy)
maniosz
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Wrzesień 23, 2006, 02:46:38 »

Witam
Po zapoznaniu sie z wiekszoscia postów nie znalazlem odpowiedzi na dwa moje problemy:
1. Plesń jak ja zwalczyc skutecznie, jakie środki. (sól dziala na krótki czas i nie niszczy jej do konca)
2. Pojawily mi sie jakies biale żyjatka w wodzie (dl ok 0,5 -1 mm) co to moze byc i jak je zwalczyc.

Z góry dziekuje za jakiej rzeczowe porady
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 23, 2006, 11:17:23 »

napisz o jakiej pleśni myślisz - na dnie ,korzeniu czy roślinach. jak wygląda.
białe robaczki na szybach to pewnie jakieś wypławki- dobre pożywienie dla małych głodnych ryb typu gupik czy labiryntowce.
Zapisane
maniosz
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 23, 2006, 13:06:35 »

Dzieki za odpowiedz
Male robaczki sa na pierwszym zdjeciu niestety nie mam jak wpuscic zadnych malych rybek do akwarium bo zostana szybo zjedzone  Grin.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83c212bab3d6484e.html

Plesń jest na roslinkach i na kamieniach. Na sciankach akwarium w postaci malych malych kropek.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1e2c5ee906e10b2.html
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 23, 2006, 18:18:38 »

na roślinach wygląda to na glony, jeśli nie masz jakichś sprzątaczek typu otoski czy małe glonojady i mały ruch wody to ciężko cos na to poradzić. przyczyną tego może być duży poziom azotanów, złe oświetlenie czy duża ilość SiO2 w wodzie.
na robaczki lepsze są małe rybki niż np. jakieś chemiczne trucizny.
Zapisane
@korek@
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Grudzień 30, 2006, 21:02:07 »

witam
Są to bakterie denitryfikacyjne
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #5 : Grudzień 30, 2006, 22:13:19 »

Są to bakterie denitryfikacyjne
ale co ? Te robaczki ? czy te glony ? cokolwiek masz z tych dwóch rzeczy na mysli to i tak bzdura...
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: