Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « jak utrzymac czysty piaseczek?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jak utrzymac czysty piaseczek?  (Przeczytany 2596 razy)
marzena9
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Wrzesień 18, 2006, 15:48:51 »

kiedys, jak zaczynalam z akwarystyka w ogole (ladnych pare lat temu) wsypalam na dno akwarium piasek. czysty, wyplukany. i po jakim czasie pod kamieniami zaczal sie robic czarny, pod wierzchnia warstwa tez robil sie czarny i smierdzial. czy to robily sie strefy beztlenowe? czy mozna cos poradzic na to w tanganice (o ile w ogole takie zjawisko czernienia moze sie pojawic). czytalam ze na stref beztlenowe dobre sa swiderki (w obecnym akwarium mam ich chyba z kilkogram wiec przeloze) i raz na czas poruszac piachem przy porzadkach.cz cos jeszcze?

a co z odmulaniem? odmulacz potrzebny? bardzo sie taki piasek brudzi? ja mam w swoim roslinnym ciemny zwirek i nie widze tak brudku jak pewnie widac na jasnym piachu stad moje pytania.

Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 23, 2006, 22:29:22 »

Świderki działaja rewelacyjnie. Do tego jak będziesz miala muszlowce to im pomogą Wink Ja przy każdej podmiance wody staram sie ściągać wszystkie kupy i inne syfki zalegające na dnie. Do tego ok 1 godz przed podmiana wkładam rączki do zbiornika i gmeram w piasku. Po gmeranku co prawda woda jest przepięknie biała, ale filtr wciąga a potem przy podmianie należy go tylko wypłukać.
I jakos takie czynności działają. Nie bardzo sobie wyobrażam standardowe odmulanie piasku Wink
Zapisane
marzena9
Nowy
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 24, 2006, 22:35:10 »

wielkie dzieki. piaseczek juz upatrzony na allegro. z tego o sie zorientowalam potrzebuje ok 40 kg na pow. 150x50. jezeli mam kupic wiecej to prosze o skorgowanie mnie  Roll Eyes
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: