Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « POMOCY!!! Czy moja rybka jest chora?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: POMOCY!!! Czy moja rybka jest chora?  (Przeczytany 2130 razy)
vailet
Nowy
*
Wiadomości: 30


« : Luty 25, 2004, 08:57:14 »

Witajcie!
Mam samicę mieczyka (pomarańczową), która się dziwnie zachowuje. Chowa się tam gdzie jest ciemno, za filtrem, za kamieniem, nie chce wogóle pływać (chociaż czasami jej się zdarza), nie straciła swojego koloru. Nie ma wcale apetytu i jest strasznie wychudzona, a tak poza tym nie ma żadnych zewnętrznych objawów choroby. Co jej może dolegać??? Poza tym w akwarium mam jeszcze jedną samicę mieczyka, samca, gubiki, molinezje, żałobniczki, neonki i glonojada. I pozostałe rybki zachowują się całkiem normalnie i mają ogromny apetyt. Akwa mam 60L i temp. 24/25 stopni. Karmię je zróżnicowanym pokarmem.Proszę poradźcie mi coś  :(
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 25, 2004, 10:22:07 »

Jednak wygląda na to, że coś się do niej przyplątało. Nie widzę dla niej zbyt dużych szans. Proponuję przenieść ją do jakiegoś małego akwa-szpitala i tam podać dawkę jakiegoś uniwersalnego lekarstwa, typu FMC. No i musi mieć tam spokój i dobre warunki, tzn. temp i napowietrzenie.

No i karmienie tylko pokarmem żywym - dafnie w małych ilościach. Może się uda.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: