Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Jakie akwa dla bojownika?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakie akwa dla bojownika?  (Przeczytany 8117 razy)
heya9
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #15 : Grudzień 11, 2006, 21:27:50 »

Wlasnie boje sie o te gupiki...cos slyszalam ze to wysmienity kasek dla bojkow;)
Zapisane

heya9
heya9
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #16 : Grudzień 13, 2006, 21:13:33 »

Mi ciosają kołki na glowie, ze mam 10 L dla jednego, a co dopiero dla parki:D
wiesz, bojki to waleczne chlopy i hucie maja niezle, wiec taka samica( najlepiej dwie lub trzy, bo wtedy beda mogly sobie na zmiane odpoczywac;))musi miec duuuuzo miejsca by sie ukryc przed tym napalonym....wojakiem:). Mysle, ze dla parki 10 L to za malo, stanowczo za malo(a wiem jakie aqua drogie, znam ten bol:()


pozdrawiam   Afro papa
Zapisane

heya9
darks86
Nowy
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #17 : Grudzień 14, 2006, 15:14:59 »

Prętniki, gurami, gupiki oraz skalary w większości przypadków ucierpią w akwa z bojownikiem (no chyba, że będzie miało ono około 200-300 litrów). Bojownik będzie atakował nitki czuciowe labiryntowatych oraz wydłużone płetwy skalarów. Co do gupików - Endlery itp. są bezpieczne, ale odmiany z weloniastymi wręcz ogonami szybko je stracą. Niestety, też wiem to z praktyki. Kumpel chciał mieć bojownika z parką gurami i 6 gupikami w akwa 80 litrów. Nie dało rady. Bojek skończył w 5cio litrowym słoju, a po 2 tygodniach trafił z powrotem do sklepu.

Wracając jednak do tematu akwa dla bojka - w paru książkach wyczytałem, że optymalny poziom wody dla bojownika to 20 cm. Wychodzi więc, że w przypadku zastosowania zbiornika 22-25 litrów, o wysokości 22-23 cm moglibyśmy spróbować pomyśleć nad parką bojowników (spróbować = zobaczyć, czy samiec nie będzie zbyt agresywny), ponieważ przestrzeń do pływania byłaby dość spora względem litrażu. Opcja do rozważenia jedynie, gdy mamy dobre uklady w sklepie i w razie czego możemy wymienić samca, bądź oddać nieszczęsną samiczkę.
Zapisane
Miranda
Nevada
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #18 : Grudzień 15, 2006, 10:48:37 »

Ktoś wyżej pytał jakie rybki można trzymać z bojkami, z doświadczenia wiem, że można : neonki, gupiki, mieczyki, skalary, gurami kakadu, prętniki Tongue, kirysy, zbrojniki, otoski, wielkopław wspaniały, cierniooczek khula Cheesy Cheesy Cheesy  Grin

nie ma takiej ryby jak wielkopław, jest tylko wielkopłetw wspaniały. I nie można go trzymać z bojownikiem, tak jak kakadu i prętników.
Zapisane

odkąd pamiętam, zawsze chciałem oddychać. Nikt mi nie powiedział, że oddechem może byc tyle problemów. Najogrsze były ćmy unoszące się w mojej głowie już po fakcie.
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #19 : Grudzień 22, 2006, 14:02:55 »

Sorry bardzo ?! to powiedz mi dlaczego trzymam/trzymałem te wszystkie ryby jakie wyżej napisałem z bojkiem i nic im nie było, kakadu, prętnika, piękne weloniaste gupiki i wielkopłetwa posiadam w tej chwili z bojownikiem i nic im nie jest Wściekły a i dodam, że mój bojek wcale nie jest ciapa, bo kiedys przypadkowo znalazl sie w akwa z innym samcem ii mocno go poturbował
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2006, 14:06:12 wysłane przez Kubuś_8 » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: