Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: GUPIKI  (Przeczytany 8417 razy)
4you
Nowy
*
Wiadomości: 29


« : Luty 24, 2004, 15:07:29 »

cze  mam w akwa kilkadziesiąt  gupików i od kilku dni co dzien zdycha  mi po kilka samcy!    a objawy sa takie ogon samca jest sklejone jak mokre pióro ptaka!!   co mam robic i czy w takim wypadku moge kupic teraz Bocje  Wspaniałe??
Zapisane
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #1 : Luty 24, 2004, 16:03:35 »

Miałam identyczny przypadek Sad  W ciągu bardzo krótkiego czasu wyzdychała mi cała populacja, zostało tylko kilka rybek Sad  Wydaje mi się, że była już mowa o tym na tym forum, przeglądnij starsze posty.
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
4you
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : Luty 24, 2004, 18:23:45 »

Sprawdzałem nic nie ma !!!!!!!!!    ODPOWIEDZCIENA MOJE PYTANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  i czy moge teraz bocje kupic?!
Zapisane
Gośka
Nowy
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #3 : Luty 24, 2004, 18:55:05 »

Jestem laikiem w tych sprawach ale bocji nei możesz kupić teraz na 100%.Ostatnia rzecz jaką powinieneś zrobić to własnie zakup nowych rybek :!: Co do choróbska to niech sie odpowiedzą bardziej doświadczeni akwaryści Cheesy
Pomóżnie mu ludziska Smiley
Zapisane
Ropek
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 694


« Odpowiedz #4 : Luty 24, 2004, 19:11:28 »

Miałem podobny przypadek z bojownikiem wspaniałym kąpałem go dwa dni w błękicie malachitowym i jakoś z tego wyszedł.
Czy gupiki mają jeszcze jakieś zaburzenia w pływaniu: ocierają się o coś, leżą na dnie Huh [/quote]
Zapisane

Ewelina
Nowy
*
Wiadomości: 20



« Odpowiedz #5 : Luty 24, 2004, 19:45:49 »

Spróbuj je odkazić alba dawaj mniej jedzenia lub więcej zalezy jak buło wcześniej
Zapisane

Moja specjalizacja to głupiki!!!
4you
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #6 : Luty 24, 2004, 19:51:03 »

niektóre sztuki ocieraja sie o korzenie.  ale czy radzicie mi kupic te bocje wspaniale teraz czy moze poczekac??
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 24, 2004, 20:13:45 »

Stanowczo powstrzymaj się od zakupu teraz jakichkolwiek rybek. Zastosuj może zieleń malachitową lub MFC.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Arturo
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #8 : Luty 25, 2004, 09:19:59 »

Idz do sklepu i kup kilka preparatow poki jeszcze plywaj np metranidazol to dosyc silne odkazajace i na wicienie , pozatym jest duzo srodkow i nie sa az takie drogie na 100% masz jakies bakterie , okrzemi albo inne syfy ktore sklejaja pletwy , jak pojdziesz do sklepu to powiedz ze chcesz cos na pasozyty i do odkazenia wody , instrukcje znajdziesz w preparacie , powinno poskutkowac
Zapisane
juras
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #9 : Luty 25, 2004, 12:41:31 »

A czy czsem kolega nie ma ospy rybiej? Nie kupuj żadnych ryb , najpierw wylecz te które masz. W sklepie akwarystycznym dostaniesz środki na tą chorobę.
Zapisane

"Milczenie jest często najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz powiedzieć"
4you
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #10 : Luty 25, 2004, 12:49:20 »

czyli co w akwarystycznym powiedziec??  lek na co?? na jaką chorobe??
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 25, 2004, 14:29:24 »

Jeśli bardzo Ci zależy na wyleczeniu rybek kup książkę np. Antychowicza o chorobach ryb akwariowych. Ja niestety całej na pamięć nie znam, tylko pamiętam że były tam takie choroby z takimi objawami.

No i żadnych nowych ryb, po co mają paść?
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
juras
Nowy
*
Wiadomości: 43


« Odpowiedz #12 : Luty 25, 2004, 14:38:58 »

Ja jeszcze wyraźnie pisze ospa rybia. To jest najczęściej spotykana choroba nowych rybek. Dlatego nowo zakupionym rybką robi się tak zwaną kwarantanne w innym akwarium.
Zapisane

"Milczenie jest często najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz powiedzieć"
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 27, 2004, 19:51:20 »

Sklejone płetwy? Może pasożyty/pleśń? Co do powiedzenia sprzedawcy, to idź do takiego, któremu można zaufać (niektórych interesuje tylko zysk, i zrobią wszystko, byle tylko zarobić choć troche) i z nim porozmawiaj na ten temat. Najlepiej jednak zrobisz kontaktując się w tej sprawie z doświadczonym hodowcą.
Zapisane
krzyżak86
Nowy
*
Wiadomości: 14


WWW
« Odpowiedz #14 : Kwiecień 18, 2004, 08:36:46 »

Witam!! Miałem dokładnie ten sam problem jakiś miesiąc temu. Samcowi skleiła się płetwa, a samiczki ocierały się tak jakoś dziwnie o kamień w akwarium. Poszedłem do sklepu i koleś powiedział mi, że samiec gupika przeziębił się przy wymianie wodu. I miał rację, rzeczywiście tak było. Przy wymianie wody wlałem do akwaium zbyt zimną wodę, różnica chyba 6 stopni :roll: A jeśli choci o samiczkę, to kazał mi wsypać do akwarium łyżkę soli kuchennej i powiedział, że to zabije zarazki. W moim przypadku to też poskutkowało. Spróbój z tą solą, jeśli wcześniej nie próbowałeś, może pomoże, a rybom na pewno nie zaszkodzi. Tylko nie przesadzaj Smiley A właśnie mam pytanko, ile soli powinno się wsypywać do akwarium 40 l przy wymianie wody i czy rzeczywiście jest to taki złoty środek na rozmaite zarazki?? pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: