Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Tanganika wiki « Obsada 112L - prośba o pomoc w doborze
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Obsada 112L - prośba o pomoc w doborze  (Przeczytany 8085 razy)
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« : Sierpień 08, 2006, 07:14:26 »

Wczoraj zbiornik został zalany. Na dnie piasek, trochę piaskowców aby powstały kryjówki i muszle. Nie zdecydowałam sie na wapienie, bo woda z kranu jest zdecydowanie twarda i pH 7,5 (potem kleję parametry "kranówki").
Ponieważ poszlismy z mężem na kompromis (ja chciałam sporo roslin - biotop raczej dla pielęgniczek a mąż Tanganikę) będzie sporo roslin, oczywiście adekwatnych do biotopu. Rosliny jednak dopiero w sobotę.
Wiemy na 100%, że będzie u nas mieszkała para brevisów. Co byście zaproponowali jako resztę obsady ? Mąż oczywiście chce leleupki - rzeczywiście piekne, ale nie wiem ile sztuk. Szukałam forum o tandze, miałam nadzieję, że znajdę na wzór forum malawi - niestety brak.
Dlatego proszę Was o pomoc.
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #1 : Sierpień 08, 2006, 15:39:21 »

ja proponuje ci Labidochromis caeruleus tzn. pyszczak yellow !!! wiem ze to nie tanganika tylko malawi ale jest to bardzo lagodny gatunek i spokojnie mozesz go trzymac z roslinami !! nie bedzie zaczepiac innych ryb Grin zreszta jak juz chcesz Grin
Zapisane

8317910

malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #2 : Sierpień 08, 2006, 19:02:45 »

 Grin ale ja nie chcę Malawi  Grin Ja chcę Tangę  Wink
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 11, 2006, 11:41:20 »

Do 112l myślę, że jakieś 5 leleupów było by ok, choć trochę małe to akwarium.
Na pewno byłoby wyśmienite do kilku haremów różnych muszlowców. Można też dodać zbrojnika niebieskiego, tylko w ukryciu dać mu kryjówki, np. łupinę orzecha kokosowego.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #4 : Sierpień 11, 2006, 12:04:03 »

Dzięki Przemku. Wiem, że nie jest za wielkie. Zdaje się że powstał z umarłych serwis tanganika.pl
Także już mam skąd czerpać informacje Wink
Haremu muszlowców nie będzie, jedynie para brevis'ów. Mamy juz zbiornik z multifasciatusami i mi wystarczy Wink
Jeśli chodzi o resztę to się dokształcam.
Jeszcze raz dzieki.
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #5 : Sierpień 12, 2006, 05:42:04 »

Byliśmy wczoraj w Diskusie. Zaproponowali nam następującą obsadę:

4 x szczelinowaniec leleupi
4 x calvus (ten jasny bo mniej agresywny)
2 x naskalnik molieri
2 x inny naskalnik

No i bądź tu mądry  Roll Eyes
Zapisane
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #6 : Sierpień 24, 2006, 13:36:44 »

zdecydowanie za duzo... ja obecnie planuje obsdade do zbiornika 126l .... jest on taki jak twoj tylko 5 cm wyzszy co przy tandze i malawi nie robi roznicy... powiem ci ze tez mam problem z obsada... co wiecej... nie wiem czy wybrac malawi z yellowkami lub saulosi coral czy wlasnie tange do ktorej obsade mam juz chyba ustalona... m.in. jest to rodzinka neolamprologus multifasciatusi i para altolamprologus sp. sumbu...
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 03, 2006, 21:36:57 »

ja własnie planuje zrobienie malutkiej tanganiki w 120L. Ostatecznie chyba wymiorę Julidochromis ornatus (wtępnie 4, docelowo tyle na ile ryby pozwolą) oraz muszlowce (albo brevisy albo ocellatusy 'gold') para. Co myślicie o takim składzie ?
Zapisane

wailers
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #8 : Grudzień 26, 2006, 17:05:36 »

Witajcie, mam podobny problem z akwarium 120 L. Czytam bardzo rozne i czesto sprzeczne opinie na temat obsady. Ja tez chcialym leleupi. Bardzo podoba mi sie calvus ale wiele osob odradza twierdzac, ze tu jest za malo miejsca. Moze ktos sensownie i wyczerpujaco odpowie jakie kombinacje wchodza w gre.

tomeek7
czyli calvus moze zyc w takim akwa?


lukas,
i co z Twoim 120 L z tanganika?
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2007, 21:48:43 wysłane przez Przemek » Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #9 : Styczeń 20, 2007, 11:37:58 »

Czesc. nie wiem czy to jeszcze aktualne ale kiedys czytalem że Calvus może mieszkac w akwarium od 112 litrów.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
sylwan
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #10 : Styczeń 27, 2007, 18:52:36 »

Czesc. nie wiem czy to jeszcze aktualne ale kiedys czytalem że Calvus może mieszkac w akwarium od 112 litrów.
Calvusy są dośc wymagające,długo dojrzewają[ok3lata]dla jednej pary taki baniak wystarczy.Ja proponowałbym Regani i Brevisy,mam wszystkie te ryby.Hej.
Zapisane
grzech
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #11 : Luty 22, 2007, 09:35:41 »

Cytuj
Można też dodać zbrojnika niebieskiego, tylko w ukryciu dać mu kryjówki, np. łupinę orzecha kokosowego.
myslałem, że są tu omawiane akwaria z biotopu tanga, a tu taka propozycja i to dana przez admina
Zapisane

Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 22, 2007, 10:21:36 »

szczelinowaniec leleupi

Szczelinowiec Leleupa (Neolamprologus leleupi)

naskalnik molieri

Naskalnik Marliera (Julidochromis marlieri)

Nie chce sie wymadrzac, ale chcialem w Google zobaczyc, o czym Wy tu rozmawiacie i trudno bylo cokolwiek znalezc
PS na wikipedia.pl jest wiele infos o rybach z tangi. Np. tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczelinowce
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #13 : Marzec 09, 2007, 21:55:24 »

Wiem, że zbrojnik to raczej Ameryka Południowa, ale akurat ten wyjątek się z Tanganiką często sprawdza - po prostu zbrojniki wiedzą jak nie wchodzić rybkom z tanganiki  w drogę. Poza tym jeśli nie ma tropheusów to ktoś trochę glonów mógłby zjeść Smiley
W każdym razie mój ancistrus już z 3 lata w tanganice siedzi.

Cytuj
Można też dodać zbrojnika niebieskiego, tylko w ukryciu dać mu kryjówki, np. łupinę orzecha kokosowego.
myslałem, że są tu omawiane akwaria z biotopu tanga, a tu taka propozycja i to dana przez admina
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #14 : Marzec 22, 2007, 11:13:06 »

To może w takim razie powinno sie tylko przyjżeć wymaganiom ryb z tanganiki a zbrojnika. Tanga, to woda twarda i wysokie ph, wyzsze niz w malawi,  a zbrojniki wolą wodę miękko i o niższym ph i z takich własnie warunków one pochodzą, a jeszcze nie mówiąc o tym że zbrojniki potrzebują korzeni do pobierania celulozy a w tandze korzeń to kiepski pomysł.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: