Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Kłopoty z Bocjami Wspaniałymi
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kłopoty z Bocjami Wspaniałymi  (Przeczytany 6059 razy)
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« : Luty 17, 2004, 22:31:08 »

Mam problem z tymi rybkami. Gdy je zakupiłem odrazu zapobiegawczo dodałem ichtiosan. Pierwszy tydzień były bardzo aktywny, zwiedzały teren i zdobywały szczyty korzeni. Ani jedna na krok od drugiej nie odstępowała. Potem wszystkie znalazły sobie kryjówkę w jamie i tam siędzą 24h (!) na dobę!!! Nie wychodzą ani na noc ani w dzień! Nic nie jedzą, zrobiły się jakieś takie blade. Aby z głodu nie pomarły podczas podawania pokarmu wyganiam je ręką spod jamy sypiąc im żarło pod sam nos, a one i tak przejawiają małe zainteresowanie. W akwa jest trochę ślimaków. Stan ten trwa już ok. 2 tygodnie. Poza bocjami są tu także 5 małych skalarów, 4 spore gurami, 1 13cm-glonojad i 3 ramirezkai. CO ROBIĆ?! Aha dodam jeszcze, że ostatnio zaobserwowałem bardzo niepokojące objawy, mianowice jak wyganiałem je spod korzenia jedna zaczęła się kręcić w kółko, próbowała wyskoczyć z akwarium i jakby wariowała ale po chwili to przestało. Po paru dniach znów to zaobserwowałem (nie wiem czy u tej samej). Twardość wody wynosi ok. 18 dH.  Co do PH to nie jestem pewny ale około 6-7. Objawy jakby przy złych parametrach wody, ale pierwszy tydzień przeszedł normalnie a gdyby woda była nieodpowiednia było by tak od początku. Może to zatrucie?! LUDZIE POMOCY!
Zapisane

baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #1 : Luty 17, 2004, 22:40:16 »

miałem ten sam problem z neonami tez tracily kolory i nie jadly chudly  i po 3-4 dniach zdychaly chowaly sie po kontach i tak padaly albo wplywaly do korzenia. wiesz jeden z aqwarystow powiedzial mi zeby podniec temp. wody do 29-30 stopni bo mozliwe ze to sa jakies pasozyty ktore atakuja organizm ryb. Powiem tak z posrod 12 szt NEONOW padlo 5 zanim to zrobilem  a 4  nastepne tez tak  tracily kolory i nie jadly podnioslem temp do 30 stopni trzymalem przez cala noc i z tych 4 padla tylko jedna a reszta zyje po dzien dzisiejszy odzyskala kolory i apetyt i wszystko gra aha mozesz jeszcze kupic PREPARAT AKWARYSTYCZNY " MCF" odkarza wode z pasozytow. w moim przypadku ta terapia pomogla  :!:
Zapisane
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #2 : Luty 17, 2004, 22:49:45 »

Cytuj
PREPARAT AKWARYSTYCZNY " MCF"

Chyba chodzi co o FMC?  :wink:
Podczas tych dwóch tydodni już stosowałem leczenie FMC (oprócz wcześnmiejszego Ichtiosanu). Podwyższałem temp. do 30 C ale dalej jest to samo. Zreszta u ciebie zdychały na nastepny dzien a moje juz takie sa od 2 tygodni!

-EDIT-

Zapomniałęm dodać, że w akwa są jeszcze 6 neonów czarnych. Kapiel FMC trwała 3-4(nie pamiętam dokłądnie) dni i nie przyniosła efektów. Pozatym cala reszta ryb ma sie dobrze
Zapisane

baku
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 133


« Odpowiedz #3 : Luty 17, 2004, 22:55:24 »

umnie jest MFC
Zapisane
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #4 : Luty 17, 2004, 23:00:49 »

ehh MFC i FMC to to samo....
Zapisane

Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #5 : Luty 18, 2004, 11:04:37 »

Cytuj
Aby z głodu nie pomarły podczas podawania pokarmu wyganiam je ręką spod jamy


ja też bym była zestresowana jakby mnie ktoś chciał tuczyć na siłe.

Daj im spokój i przestań wlewac niepotrzebnego świństwa bo bocje to delikatne ryby. Jakie masz akwa i le tych ryb?
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #6 : Luty 18, 2004, 13:54:08 »

4 gurami, 6 neonow, 5 malych skalarow, 1 zbrojnik 13 cm, 3 ramirezki na 130l. Hmm tak wogole to nie wyganiam ich reka tylko podnosze siateczka korzen-jame zeby same powyplywaly... ale chyba masz racje, chociaz po tym jak stamtad wyplyna to nic ich nie rusza, nawet duzy glonojad szturchajacy je a one nic.... Czyli te warjacje to moze byc ze strachu? Po FMC wymienilem okolo 70% wody... Juz mija okolo 5-6 dzien po FMC. To mam je poprostu zostawic i sie im polepszy?
Zapisane

Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 18, 2004, 15:38:56 »

Moze właśnei te " zapobiegawcze " wlanie ichtiosanu sprawiło pogorszenie ich stanu, bocje tak jak i zbrojniki są bardzo wrażliwe na chemię, a w dodatku osiada ona na dnie czyli tam gdzie et rybki sa najcześciej. Wymieniaj wodę i oczyszczaj dno.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #8 : Luty 18, 2004, 21:33:53 »

wode wymienilem juz 3 razy i to znaczna czesc, wiec raczej lekrstawa zostalo bardzo nieduzo (razem z czysczeniem dna). Tak wogole to bocje dziwnie sie zachowuja ok 4 po podmianie wody z ichtiosanem, wiec nie odrazu a FMC dodalem jak zauwazylem "fikolki". Dzis musze przyznac ze jak podnislem korzen i wysypalem pod niego granulki (inaczej wszystko ryby zjadaja) to bocje byly calkiem ozywione i nawet troche zerowaly, ale szybko sie znow pochowaly. Moze faktycznie te lekarsta zaszkodzily i wracaja powoli do siebie... Zobaczymy

-EDIT-

Napisze tylko ze dawka ichtiosanu byla bardzo nieduza (wkoncu zapobiegawcza) a dopiero FMC podalem dawke lecznicza i zwiekszylem temp na 3 dni. a potem wymienilem ZNACZNA czesc wody z odmulaniem.

-EDIT2-

Dziś (19.II) zauważeyłem po szkole jak bocje zerowaly na dnie. Podnioslo mnie to na duchu bo widocznuie sie im polepsza. Jak zaswoecilem swiatlo odrazu sie pochowaly, ale ten wypad po zarcie to dobry znak Smiley
Zapisane

lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #9 : Luty 20, 2004, 02:07:56 »

moze akwa jest nieodpowiednio użądzone. Może masz zbyt mało kryjówek a zbyt dużo wolnej przestrzeni może za mało roslin (bocje lubia dużo) może zbyt jasno oświtlony zbiornik (bocje lubia przytłoumione światło). Myślę że to nie jest choroba ale po prostu ryby się źle czuja w tym akwa. Poobserwój je pod tym kontem.pomyśl co mógłbyś zmienić żeby im sie spoodobało. Pamiętaj bocje to płochliwe ryby,więc żeby pokazywały się w akwarium muszą czuć sie bezpiecznie.
Zapisane

Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #10 : Luty 21, 2004, 10:01:07 »

Cytat: -Bartek-
Po FMC wymienilem okolo 70% wody... Juz mija okolo 5-6 dzien po FMC. To mam je poprostu zostawic i sie im polepszy?


Bocje nie lubią gwałtownych zmian wody (podmiana a nie wymiana), mniej ale częściej. I ogólnie to one lubią siedzieć w kryjówce bo taka ich uroda (jedna z moich oswoiła się ze zbiornikiem dopiero po miesiącu od wpuszczenia). A jak w zbiorniku masz sporo ślimaków to mogą je podżerać kiedy Ty nie widzisz, a podczas karmienia są przeżarte....

Więcej informacji znajdziesz w bocjowym serwisie, link jest w malawi.pl.
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
Olo
Zainteresowany
**
Wiadomości: 136


« Odpowiedz #11 : Luty 21, 2004, 10:07:39 »

Cytat: -Bartek-
4 gurami, 6 neonow, 5 malych skalarow, 1 zbrojnik 13 cm, 3 ramirezki na 130l.


A ile masz bocji? To stadne zwierzaki, i bardzo źle czują się w małej liczbie, powinny być co najmniej trzy a lepiej więcej!
Podobno  samotne moga padać.
Zapisane

http://aquanetta.pl nowatorskie dekory, dyfuzory aquanox, mułapka
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #12 : Luty 21, 2004, 21:51:50 »

Jednej bym napewno nie kupił...... mam 3. Watpie zeby byly przezarte slimakami bo sa strasznie wychudzone. jak wpadlem na pomysl zeby wsypywac im zarcie do jamy to jak potem tam wroca to sie nazra i faktycznie brzuszka im brzybylo.
Zapisane

Arturo
Nowy
*
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #13 : Luty 25, 2004, 09:30:26 »

Na 100% masz jakies pasozyty i bakterie w  wodzie a bocje najbardziej choruja ze wszystkich ryb bo niemaja łusek tylko odrazu skore i je zawsze choroba dopada pierwsza , dlatego np kupuje sie je do paletek bo one pierwsze wykaza objawy choroby i wtedy wiadomo juz zawczasu ze cos jest nie tak , podnies temp nawet do 32 i wlej jakies srodki odkazajace , pozatym czesta opo jednej kuracj trzeba powtorzyc ja po kilku dniach (troche sajgo w akwariumie ja wyjalem wszystkie rosliny i korzenie ) ale oplacilo sie wszytkie palety (a jedna juz lezala na boku) wyzdrowiały i do dzis maja sie dobrze , własnie dlatego po bocjach najbardziej widac choroby , radzil bym niezwlekac , w sklepie doradza ci co masz kupic na odkarzenie wody , a w srodku znajdziesz instrukcje itd jak cos to moj nr GG 5351787
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: