Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: RoN 200l  (Przeczytany 15125 razy)
RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« : Sierpień 04, 2006, 22:10:18 »

Witam
Staram sie odbudowac akwarium po zniszczeniach dokonanych przez mojego brata (nic przy nim nie robil) ale mozna powiedziec ze jestem poczatkujacym bo zajmowalem sie akrawiem dos dawno jak jeszcze nie bylo takiej techniki jak jest teraz. 

Akwarium o wymiarach 100x50x40

22 stycznia 2007


filtracja:
filtr zewnetrzny aqael fzk-1
filtr wewnetrzny aqael fat-0

oświetlenie:
2x OSRAM - Świetlówki T8 Lumilux 865
1x PHILIPS - Aquarelle

ogrzewanie:
Grzałka 150w ale nie uzywam jej caly czas mam temperature w zimie 24-25 teraz dochodzi do 29 nawet przy wylaczonym oswietleniu.

napowietrzanie:
Posiadam 80cm kurtyne którą napowietrza bardzo starą pąpka (nowe nie dawały rady)

parametry wody:
ph 6,5-7
TWW 11
TWO 25

Posiadam butle co2 dozuje 60 bombelkow na 1min i 05 sec wiec wychodzi okolo 1 bombelek na 1 sec. Butla jest podlaczona do filtra wewnetrznego a jak to dziala mozna zobaczyc na filmie Smiley

http://pronet.lublin.pl/~ron159/akwarium/akwarium.avi
 
Rybki
2x pielegniczki sajica
2x ramirezki
4x skalary
3x kosiarki
4x kiryski spizowe
5x glonojady (samiec okolo 7cm i 4 mlode )
1x samica kirysnika
1x mułojad
nx swiderki

Roslinki
n x Trawki
n x wgłebke
4x Bacopa caroliniana (Bakopa karolińska)
2x Hygrophila polysperma
4x Heteranthera zosterifolia
1x Alternanthera reineckii
z 10 cryptocoryn
1 z rodziny anubisow na kozeniu ale zato bardzo ladnie rosnaca
rośliny:
Przykro mi ale kiedys zedytuje nazwy roslinek narazie dam same zdjecia










ryby:

Parka pielegniczek sajica które niszcza mi caly czas roslinki kopiac dolki i wyrywajac roslinki


4x skalary


Parka gurami niebieskich


1x samiczka kirysnika ma chyba z 6 lat

1x mułojad


Kryjówki

Zamek i kokos



A tu bardzo ladnie rosnacy anubis




 
pielęgnacja:

Co dwa tygodnie wymieniam okolo 20l wody i czyszcze filtry
Ale zamierzam bardziej zadbac bo jak widze jakie wy macje to moje to nedza Cheesy


To by bylo narazie na tyle mam nadzieje ze uda mi sie zbudowac przynajmniej w czesci takie jka pokazujecie na zdjeciach Smiley   

« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 18:17:35 wysłane przez Sebastian » Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
Kotek92
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 609

Zielona Góra


« Odpowiedz #1 : Sierpień 04, 2006, 22:27:28 »

No to może ja sie wypowiem. Zamek mi się nie podoba i to co twoja dziewczyna mówi ?grobem?. No a tak to fajnie wygląda. Aha i te rekinki Wink pomniejszaja akwa i wydaja sie one ogromne chyba że one są takie Roll Eyes roślinki nawet nawet sie utrzymują przy pielegnicach Wink No popracujez troche będzie git choć już jest bardzo dobrze.

Pozdrawiam
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #2 : Sierpień 05, 2006, 07:29:12 »

Bardzo mi sie podoba. Co dziwne nawet zamek mnie nie kłuje w oczy  Grin
Ja gąbki z filtra czyszczę przy każdej podmianie wody - płuczę w starej wodzie. Zadziwiająca jest ilość "syfu".
Rekinki ładniutkie, tylko sprawiają wrażenie bardzo duzych - wręcz za duzych. czy one jeszcze urosna ?
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #3 : Sierpień 05, 2006, 08:37:48 »

Bardzo mi sie podoba. Co dziwne nawet zamek mnie nie kłuje w oczy  Grin
Ja gąbki z filtra czyszczę przy każdej podmianie wody - płuczę w starej wodzie. Zadziwiająca jest ilość "syfu".
Rekinki ładniutkie, tylko sprawiają wrażenie bardzo duzych - wręcz za duzych. czy one jeszcze urosna ?

Zgadzam się z tobą, a najbardziej mi się rybki spodobały i kondycja roślinek. Te pielęgnice, ta ich poza na zdjęciu zwaliła mnie z nóg Cheesy
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 05, 2006, 08:58:53 »

No to po koleji Smiley
Zamek pozostal jeszcze z dawien dawnych lat do jakieogs czasu byla ulubiona kryjowka glomojadow. Tam spedzali 80% czasu i tam sie rozmnazaly. Ale ze pielegniczki po zrujnowaniu jednego rogu przeniosly sie w drugi i wygonily glomojady to zbudowalem im skalniak Sad

Grobowiec dlatego ze pewnego dnia przeszedlem sie do zakladu gdzie robia nagrobki ale mialem nie fart bo akurat nic nie robili a wszystkie odpadki juz byly usuniete zostalo tylko troche w miare sensownych. Zrobilem go dla pielegnic bo sadzilem ze bada sobie w nim siedziec i przestana kopac dolki no ale jakos niechca Sad 

Normalnie nie ma takiego syfu ale siedzialem caly dzien w akwarium i dlatego tak to wyglada. Pozatym zdjecia sa robione zaraz po karmieniu ochotka. Jak bede mial aparat to podmienie zdjecia na lepsze.

Ogolnie akwarium ma z 7 lat w tamtych czasach nikt nie kupowal w sklepach internetowych a i w zologikach malo co bylo. Jesli dobrze pamietam to mialem do wyboru filtr ten co mam teraz do akwarium 150l lub do 500l za odpowiednio wieksza kwote no ale wydaje m isie ze tzeba bedzie zmienic albo dodac cos wiekszego hmm tylko czy jest sens tzymac trzy filtry w akwarium bo juz dwa mam. Chyba bedzie lepiej sprzedac te dwa i kupic jeden wiekszy np do 300l      

aaa pielegniczki sa wrecz cudwne najbardziej je chyba lubie maja zajebiste oczy i wogle sa bardzo fajne (jak nie kopia) a zarazem nie nawidze za to ze niszcza mi akwarium. Jak wykopaly pierszy dolek stwierdzilem no dobra wykopcie sobie i siedzcie tam ale jak wykopaly drugi w innym miejscu to sie zalamalem Sad zastanawiam sie czy ich nie sprzedac/odac

Rekinki sa duze jeden ma 18cm drugi okolo 15cm sa to strasznie plochliwe rybki wystarczy podejsc sybcjej do akwarium i zabijaja sie o szyby jak rowniz ten wiekszy potafi zjesc jedna cala koste ochotki na raz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2006, 09:06:02 wysłane przez RoN » Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #5 : Sierpień 05, 2006, 10:13:17 »

Jeśli chodzi o pielęgnice to masz dwa wyjścia. Albo zaakceptujesz to, że kopią - taką maja naturę i nic na to nie poradzisz, albo drugie wyjście to znalezienie im nowego domu. Ja bym zdecydowanie pozostała przy pierwszej opcji.
A jeśli chodzi o filtry. Jesli spełniaja dobrze swoja rolę to moim zdaniem nie ma sensu kupowanie innego, nowszego filtra. Nie zawsze to co nowe jest lepsze a i tak założenia są takie same. Jeśli filtracja mechaniczna i biologiczna ma miejsce i parametry wody są ok, to byłby to wydatek bez sensu. Oczywiście można się ze mną niezgodzić  Wink
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #6 : Sierpień 08, 2006, 23:23:30 »

jedyna rzecz która mnie naprawde razi to ta okropna pustka powietrzna pomiedzy zwierciadłem wody a pokrywą. Nie dałoby rady zapełnić jej wodą i w ten sposób się jej pozbyć ?
Zapisane

trzmielu91
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #7 : Sierpień 16, 2006, 12:12:52 »

Akwarium bardzo ładne, wytonowane, bardzo ładne rekinie. Zgadzam sie z Lukasem, ta przestrzeń międze wodą a pokrywą nie zbyt ładnie wygląda.Powinieneś dodać troche wody.
Zapisane
RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« Odpowiedz #8 : Sierpień 16, 2006, 16:13:34 »

Nie no wody jest normalnie po szlklo wzmacnjajace tylko te zdjecia robilem na szybko przed wyjazdem bo chcialem sie poradzic. Ogolnie nie zalewam ponad szybe wzmacnjajaca bo rekinki czasami jak sie przestrasza to rozwijaja nizle predkosci i obawiam sie ze moga sobie cos zrobic o krawedz.
Dzis zamontowalem butle co2 i umiescilem wyzej filmik jak to dziala przy podlaczeniu do filtra wewnetrznego
Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
Kozioł
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #9 : Wrzesień 03, 2006, 11:25:46 »

akwarium WYPAS super tylko żeby nie bylo tego zamku i był jakiś korzen
Zapisane


90 l
4 mieczyki (3 samice 1 samiec)
RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« Odpowiedz #10 : Wrzesień 18, 2006, 15:34:42 »

Witam dodalem kilka zdjec jak wam sie podoba teraz ?
Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
MrPukwa
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43



WWW
« Odpowiedz #11 : Listopad 06, 2006, 13:26:49 »

bardzo ładne, podoba mi się Wink jedyne co JA zmieniłbym to wyrzuciłbym ten domek  Roll Eyes
Zapisane

Moje ulubione ryby to ryby labiryntowe Cheesy
michael_game
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #12 : Listopad 06, 2006, 19:42:28 »

no no niezle Wink zawalisty anubis tez mam ale troszke bardziej jasniejszy  Sad wogule widac ze dbasz o rybki Tongue niezly tez pomysl z to groto a i mam pytanko na czym stoi u ciebie te akwa? bo kupuje sobie 130 litrów i nie wiem na czym postawic :/
Zapisane
RoN
Zainteresowany
**
Wiadomości: 98



WWW
« Odpowiedz #13 : Listopad 06, 2006, 22:00:10 »

dzieki dobre slowa zawsze buduja Cheesy
co do zamku to zostawilem go tylko dla tego zeby pielegnice siedzialy w nim a nie kopaly gdzie popadnie Cheesy
Co do szafki pod akwa to trafilem w promoci (okolo 220zł juz nie pamietam dokladnie) bardzo fajna komode ma dwie solidne deski poziomo (jedna stoi na podlodze druga to gorna) i 4 pionowe(dwie scanki boczne a dwie na srodku) a miedzy nimi dwie szawki i cztery szuflady szafki sa po bokach a szuflady jedna pod druga na srodku

Zastanawiam sie czy nie dokupic sobie naipierw na probe okolo 6 rozbor klinowych (czy przezyja ze skalarami:) a jak skalary by ich nie roszaly to dokupil bym jeszcze z 6 co wy na to ?
Zapisane

Moje akwarium  http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7513.0.html

Jesli chcesz pomóc moiej stronie kliknij na linki nizej
www.skocz.pl/koziolek
www.skocz.pl/najlepsze

Tu można zobaczyć moje filmy
www.scigacz.pl
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #14 : Listopad 11, 2006, 18:27:49 »

A co to za rybki na pierwszym zdjęciu Huh
Ps PIĘKNE akwarium
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: