Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Malawi wiki « Fluval 105 a pH w akwa i roślinki-Malawi
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Fluval 105 a pH w akwa i roślinki-Malawi  (Przeczytany 2889 razy)
Nifrenithil
Małe Malawi
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 12



« : Lipiec 24, 2006, 14:54:13 »

Mam filtr Fluval 105 i pewnę wątpliwości.
W module L mam węgiel aktywowany.
W module M - nic (był Bactozym)
W module H- ceramika
Przeczytałam i nie raz słyszałam, że wegiel niezbyt korzystnie działa jeśli mamy roślinki i używamy nawozu. Z tym, że ja zamierzam użyć nawozu nie w płynie a w tabletkach do podłoża. Wydaje się, że wówczas nie specjalnie się to ma do węgla w filtrze. Ale może się mylę... i to jedna moja wątpliwość.

A druga:
W kranie płynie kwaśnawa woda. Wapienie i marmurowy żwir niezbyt pomogły, bo bez dodatkowych preparatach po tygodniu pH wynosiło 7,2 - troche mało jak na
Malawi. Wiadomo są preparaty, ale skoro już miałabym mieć dwa puste kubełki w filtrze, to może do środkowego(M) wsypać trochę muszelek z Morza Śródziemengo- białych - bardzo wapiennych Wink (wcześniej wyparzonych) aby łatwiej wypłukiwał się węglan wapnia (nie posiadam wapienia, który zmieściłby się do filtra Wink ). A do najniżego (L) może dobry był by keramzyt? Mam trochę zapasu w szafie, ale boję się, że jego pył będzie zanieczyszczał wodę.

No i co powiecie na te paramatry (akwarium dojrzewa ponad 1 tydz). Głównie chodzi mi o pH: jedni mówią, że najlepiej mieć idealne inni że może być na skarju normy byle stabilne.

pH 7,6
No2 0
No3 10
10 > GH > 6
KH 3

A te wyniki wyglądają trochę dziwnie jak dla mnie. Ale nie mam przecież doświadczenia. Proszę o rady Wink

Zapisane

Małe Malawi 

micl
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 28, 2006, 07:22:57 »

Witam,
na temat wegla w filtrze to sa zawsze dwa zdania. ja uwazam ze w malawi nie nalezy go stosowac na codzien. Proponuje zebys go usunela i stosowala tylko do dezynfekcji akwa np po zakonczeniu kuracji leczniczej (czego Ci nie zycze). Skoro masz filtr nie za duzy (bo fluval 105 do malawi nawet jesli to malawi 100l nie jest za duzy) to nie dopusc zeby pracowal na pusto. Proponuje zebys dodala w ta pusta komore jak i zamiast wegla gruby zwir kolarowy 15-20mm taka ilosc nie powinna kosztowac wiecej niz 10zl. lub To od razu   powinno zalatwic sprawe podwyzszenia PH. Keramzytu lepiej  nie syp chyba ze masz pewnosc ze jest bez toksycznych domieszek...
Co do KH to tez powinnas troche je podniesc. sprobuj na poczatek wsypac sody spozywczej tak po 1 lyzeczce na 30l.
to tylke ode mnie. ciekawe czy pomoze:)
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: