Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Książki o akwarystyce  (Przeczytany 120938 razy)
pawel_szp
GG 8287452
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223



WWW
« Odpowiedz #60 : Luty 19, 2010, 14:47:58 »

Co do roślin, to można na roślinyakwariowe.pl popatrzec. tam masz naprawdę dużo. Wiem, że fajniej się przegląda po kartkach i szczerze to też się zastanawiałem nada takim podręcznikiem Smiley

Jeremy Gay ma dobrą książkę jeśli chodzi o technikę i to polecam wszystkim Smiley
Zapisane

2x Pielęgniczka Ramireza -samice....
12x Neon Innesa
2x Pangio Oblonga <- potocznie znany piskorkiem Cheesy
8x Żałobniczka/Tetra czarna

AMPULARIE!!!!! WYDAM JAK NAJWIĘCEJ!!

Flora:
Echinodorus D'vall
Rogatek
Anubias nano
grodek78
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277



« Odpowiedz #61 : Marzec 19, 2010, 06:21:06 »

Ja natomiast wczoraj w Empiku oglądałam "Stylowe akwarium" http://www.empik.com/stylowe-akwarium-ksiazka,prod7780025,p
większej książkowej masakry w życiu nie widziałam  Shocked Jest tam parędziesiąt propozycji aranżacji akwarium ale jakieś niepoważne. Spodziewałam się, że będą różne w stylu japońskim, jakieś czarne wody, Tanganika, kolendry itd a nie ma nic takiego. Jest za to propozycja akwarium z danio pręgowanym gdzie główną dekoracją mają być trzepaczki do jajek powbijane w podłoże (poważnie, nie żartuję) lub jakieś czerwone plastikowe tuneliki (chyba dla mieczyków, nie pamiętam). Naprawdę powala  Grin Jak ktoś chce się pośmiać to szczerze polecam wizytę w Empiku i przejrzenie sobie książeczki  Cool Mam nadzieję, że nikt się inspirował tym nie będzie Cheesy

Tak też to miałem w ręce, coś strasznego..... Wściekły
Najgorsze jest jednak to, że taką książkę może kupić ktoś, kto dopiero będzie zaczynał przygodę z akwarystyką i postanowi stworzyć u siebie taki koszmar.
Zapisane

djdzej555
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA :)


« Odpowiedz #62 : Marzec 19, 2010, 06:32:50 »

Ja natomiast wczoraj w Empiku oglądałam "Stylowe akwarium" http://www.empik.com/stylowe-akwarium-ksiazka,prod7780025,p
większej książkowej masakry w życiu nie widziałam  Shocked Jest tam parędziesiąt propozycji aranżacji akwarium ale jakieś niepoważne. Spodziewałam się, że będą różne w stylu japońskim, jakieś czarne wody, Tanganika, kolendry itd a nie ma nic takiego. Jest za to propozycja akwarium z danio pręgowanym gdzie główną dekoracją mają być trzepaczki do jajek powbijane w podłoże (poważnie, nie żartuję) lub jakieś czerwone plastikowe tuneliki (chyba dla mieczyków, nie pamiętam). Naprawdę powala  Grin Jak ktoś chce się pośmiać to szczerze polecam wizytę w Empiku i przejrzenie sobie książeczki  Cool Mam nadzieję, że nikt się inspirował tym nie będzie Cheesy

Tak też to miałem w ręce, coś strasznego..... Wściekły
Najgorsze jest jednak to, że taką książkę może kupić ktoś, kto dopiero będzie zaczynał przygodę z akwarystyką i postanowi stworzyć u siebie taki koszmar.


Zazwyczaj tak jest nawet Znani producenci tj: Eheim i Sera wydają poradniki. Oczywiście promując swoje poradniki.
SPRAWA TEGO PIERWSZEGO WYGLĄDA SUPER. Przedstawia on założenie akwarium - gorąco polecam.
Sera przedstawia biotopy krewetek i raków. Opisy krewetek nie są nawet hmm... cząstkowe Sad foty i krótki 50-wyrazowy opis.
Brak w nim nawet pH i temperatury. 
Zapisane

wszystko wymaga czasu i nakładów sił oraz środków

http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/djdzej555-45l-i-32l/
Kagami
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #63 : Sierpień 10, 2010, 19:39:23 »

Witam jestem tu nowy  Cool Poszukuję jakiejś dobrej książki o biotopie Azji, nie liczy się cena. Chciałbym, aby znajdowały się w niej opisy poszczególnych gatunków i roślin oraz porady ogólne. Książka powinna być raczej dla profesjonalistów, jestem już doświadczony, no i oczywiście w języku polskim. Planuje wielki powrót do przygody z akwarystyką, po tym jak mam już stałe zamieszkanie. z góry dzięki za odp.
Zapisane
andriejewicz
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #64 : Październik 27, 2010, 08:27:39 »

posiada ktoś takowe?

Zapisane
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #65 : Listopad 01, 2010, 15:33:45 »

Witam jestem tu nowy  Cool Poszukuję jakiejś dobrej książki o biotopie Azji, nie liczy się cena. Chciałbym, aby znajdowały się w niej opisy poszczególnych gatunków i roślin oraz porady ogólne. Książka powinna być raczej dla profesjonalistów, jestem już doświadczony, no i oczywiście w języku polskim. Planuje wielki powrót do przygody z akwarystyką, po tym jak mam już stałe zamieszkanie. z góry dzięki za odp.

Spróbuj Peter Hiscock - Akwarium inspirowane naturą. Jest sporo informacji nt. wszystkich podstawowych biotopów, o Azji najwięcej.

Witam jestem tu nowy  Cool Poszukuję jakiejś dobrej książki o biotopie Azji, nie liczy się cena. Chciałbym, aby znajdowały się w niej opisy poszczególnych gatunków i roślin oraz porady ogólne. Książka powinna być raczej dla profesjonalistów, jestem już doświadczony, no i oczywiście w języku polskim. Planuje wielki powrót do przygody z akwarystyką, po tym jak mam już stałe zamieszkanie. z góry dzięki za odp.

Spróbuj Peter Hiscock - Akwarium inspirowane naturą. Jest sporo informacji nt. wszystkich podstawowych biotopów, o Azji najwięcej.

PS.Jak coś znajdę to dam znać
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 18:01:57 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
pi3cho
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #66 : Listopad 01, 2010, 15:39:40 »

Możesz też spróbować "Ryby labiryntowe" A.Sieniawskiego.Ryby te żyją Afryce i właśnie Azji. W książce jest opisane środowisko w jakim żyją te ryby wraz z opisem poszczególnych gatunków.
Zapisane
mw194
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #67 : Kwiecień 22, 2012, 08:54:22 »

Ma ktoś książkę Pawła Zarzyńskiego "Akwarium. Moja pasja" ? opłaca się ja nabyć?
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #68 : Kwiecień 22, 2012, 10:20:58 »

Pytałeś już w innym wątku choć powinieneś właśnie tutaj powinieneś skasować tamten wątek.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #69 : Kwiecień 22, 2012, 10:53:41 »



Spróbuj Peter Hiscock - Akwarium inspirowane naturą. Jest sporo informacji nt. wszystkich podstawowych biotopów, o Azji najwięcej.

Właśnie sprzedaję jeśli jest ktoś zainteresowany to zapraszam
http://www.akwarium.net.pl/forum/sprzedam/akwarium-inspirowane-natura-peter-hiscock/new/#new
Zapisane

moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #70 : Kwiecień 22, 2012, 16:37:55 »

Ma ktoś książkę Pawła Zarzyńskiego "Akwarium. Moja pasja" ? opłaca się ja nabyć?
Książka napisana z dużym znawstwem tematu. Autor wyraźnie pasjonat zaangażowany emocjonalnie, opisuje swoje akwarystyczne sukcesy i porażki przy okazji omawiania poszczególnych gatunków ryb, roślin - robi to dokładnie i szczegółowo. Koncentruje się jednak na wybranych rybach i roślinach niektóre omijając. Dostałem w prezencie z jakiejś okazji. Dałbym ocenę dobrą++  Ogólnie dobrze się czyta i dużo lepiej się z niej korzysta w porównaniu do np. Moje akwarium  Maylanda. Moim znaniem dość wysoka cena /ponad 50 zł?/
Zapisane
mw194
Zainteresowany
**
Wiadomości: 62


« Odpowiedz #71 : Kwiecień 22, 2012, 17:47:22 »

Cytuj
Ma ktoś książkę Pawła Zarzyńskiego "Akwarium. Moja pasja" ? opłaca się ja nabyć?
Książka napisana z dużym znawstwem tematu. Autor wyraźnie pasjonat zaangażowany emocjonalnie, opisuje swoje akwarystyczne sukcesy i porażki przy okazji omawiania poszczególnych gatunków ryb, roślin - robi to dokładnie i szczegółowo. Koncentruje się jednak na wybranych rybach i roślinach niektóre omijając. Dostałem w prezencie z jakiejś okazji. Dałbym ocenę dobrą++  Ogólnie dobrze się czyta i dużo lepiej się z niej korzysta w porównaniu do np. Moje akwarium  Maylanda. Moim znaniem dość wysoka cena /ponad 50 zł?/
czyli polecasz ogólnie biorąc nawet cenę pod uwagę?
Zapisane
djlazy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #72 : Maj 16, 2012, 20:00:11 »

Witajcie. Wpadły mi w ogo dwie książki. Dostępne w moim mieście. Którą z nich najbardziej polecacie??

1. http://www.empik.com/akwarium-schliewen-ulrich,prod59100447,ksiazka-p

2. http://www.empik.com/akwarium-moja-pasja-zarzynski-pawel,prod59090333,ksiazka-p
Zapisane


Roślinne 112l (aktualizacja 21.02.2012)
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #73 : Maj 16, 2012, 22:59:18 »

Odpowiem tak:
1. Tą książkę posiadam od paru lat chyba trzech. Jest ciekawie opisana bardziej dla początkujących, znajdziesz w niejwszystko krok po kroku od założenia baniaka po sprzęt ryby i rośliny myślę że bardziej doświadczony akwarysta też coś znajdzie dla siebie.
 2.Tej nie posiadam ale czytałem wiele dobrych opinni na jej temat więc też jest godna polecenia.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #74 : Maj 17, 2012, 01:14:12 »

Ja mam wszystkie tomy Mergus aquarien atlas w j. niemieckim jesli ktos zna niemiecki to polecam.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6
  Drukuj  
 
Skocz do: