Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31
  Drukuj  
Autor Wątek: Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki  (Przeczytany 123381 razy)
Los_1988
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168


Moje GG: 6928749


WWW
« Odpowiedz #285 : Kwiecień 12, 2008, 21:38:08 »



A poza tym to seboos mam super rośliny i korzenie. No i akwa ma swój klimat.

masz czy Seboos ma  Wink Grin

Sory literówka Smiley
Już poprawiam
Zapisane

I Love Xiphophorus helleri  Smiley
Plany sie zmieniają Wink
BeStol
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 422


« Odpowiedz #286 : Wrzesień 01, 2008, 14:26:04 »

Dawno nikt nie pisał w tym wątku (natknęłam się na niego dopiero dzisiaj)i nie wiem nawet, czy te akwaria jeszcze istnieją, ale muszę to napisać:
CZYSTE PIĘKNO
Zapisane

375 litrów
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #287 : Wrzesień 01, 2008, 14:28:27 »

Dzięki.
Akwaria istnieją .... 160 wygląda nieco inaczej (ale chyba Emi nie chce się nim jeszcze chwalić).
144 moja - bez zmian ... tylko więcej krasnorostów i rośliny się rozrosły ... będzie chwilka - cykne fotę
Zapisane

Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #288 : Wrzesień 01, 2008, 19:07:45 »

Oba zbiorniki na dobrym poziomie, choc bardziej podoba mi sie ten Emi... Wink Uwielbiam zarosniete akwaria. Seboos tez sie widac postaral, zbiornik trzyma klimacik. No i te paletki... Gratuluje i powodzenia wam zycze. papa
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #289 : Wrzesień 02, 2008, 17:03:31 »

Yyyy, nawet nie wiedziałam, ze tu takie stare zdjęcie jest. Wstawiłam nowszą fotkę. Niestety podczas wakacji mialam nieprzyjemny wypadek w zbiorniku (CO2) i z wszystkich ryb zostały mi tylko 3 małe gupiki, które bardzo szybko odbudowały swoją populację i 2 kiryski oraz 1 krewetka red cherry (powaga!). Miałam atak nitek spowodowany nagłym zachwianiem się parametrów wody gdyż nie miał kto wyczyścić akwarium podczas naszej nieobecności i niestety wszystkie śnięte rybki stały się elementem wystroju akwarium (a wierzcie mi, ze było tego sporo) Undecided

Na szczęście po 2 tygodniach baniak się pozbierał, nitki sie wycofały za sprawą kilku krewetek amano. Teraz akwarium jest okropnie zarośnięte ale po przycince myślę wstawię jakieś świeże foto.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Mechanic
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1314


WWW
« Odpowiedz #290 : Wrzesień 02, 2008, 21:16:17 »

Miałam atak nitek spowodowany nagłym zachwianiem się parametrów wody gdyż nie miał kto wyczyścić akwarium podczas naszej nieobecności i niestety wszystkie śnięte rybki stały się elementem wystroju akwarium (a wierzcie mi, ze było tego sporo) Undecided

Przykro mi z tego powodu i ciesze sie, ze udalo sie wam wszystko postawic na nogi. Powodzenia! papa
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #291 : Wrzesień 03, 2008, 08:59:20 »

Na szczęście wszystko wróciło do równowagi ale takiego widoku jaki zastaliśmy po powrocie z wakacji nikomu nie życzę.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #292 : Wrzesień 03, 2008, 09:56:28 »

no to się porobiło Cry. a co właściwie się stało? zawór wam się rozregulował? toco tam będzie teraz pływać oprócz gupików i kirysków.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #293 : Wrzesień 03, 2008, 11:26:54 »

Niestety skusiłam się na nowy reduktor bo wydawało mi się, ze poprzedni był nie teges a okazało się, że to nowy jest nie teges. W zależności od temperatury otoczenia puszcza większą bądź mniejszą ilość gazu. Zaworka precyzyjnego nie miałam wtedy założonego. Jak wyjeżdżaliśmy było gorąco a po 2 dniach przyszło 10 st ochłodzenie i reduktor puścił za dużo gazu. Ryby nie zdążyły się przystosować do zmieniającego się pH. Przetrwały tylko najsilniejsze czyli 3 młodziutkie gupiki, 1 redka i 2 kiryski. Nie chcę na razie nic tam wpuszczać bo będziemy musieli w najbliższych miesiącach zlikwidować część akwariów. Nie wiem czy akurat tam nie zamieszkają ryby z likwidowanych zbiorników i czy w ogóle to akwarium będzie jeszcze stało.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
IzzY
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 169



WWW
« Odpowiedz #294 : Wrzesień 04, 2008, 22:15:42 »

Oboje macie przepiękne akwaria. Chyba jedne z ładniejszych jakie widziałam. Nie ma wątpliwości, że znacie się na akwarystyce. Mam nadzieję, że takie wypadki jak ten ostanio już się nie powtórzą.  papa
Zapisane

Kerran vain haaveeni nähdä sain en pienuutta alla tähtien tuntenut.
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #295 : Wrzesień 23, 2008, 10:45:05 »

Ja też mam nadzieję Sad
W dużym pokoju stanęła nasza stara 112 która służyła wcześniej jako poligon doświadczalny. Po wyrwaniu całego ziela i przestawieniu w inne miejsce dalej służy jako przechowalnia roslin ale już bardziej poukładana. Żyje w niej sobie parka bojków, 1 zbrojniczek niebieski i razborki nagie. Jak zrobię zdjęcie to wrzucę. 160 nadaje się do restartu bo po powrocie z Wrocławia jakoś nie chciało mi się tego wzystkiego układać i wszystkiie rośliny robią teraz za pływające  Embarrassed
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
gina2006
NOWE FOTECZKI - zapraszam do opiniowania
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 2391



« Odpowiedz #296 : Wrzesień 24, 2008, 23:26:25 »

Naprawde jestem chyba porypana zarywajac noce , ale jak tu sie oprzec takim 100%+100% czyli 200%akwarystom
Wasze wysilki sa nagrodzone takimi baniakami ze wszyscy sie zachwycaja, a i mnie szczena opada
Takich jak Wy tylko nasladowac !!!

Na razie podjąłem leczenie w ogólnym ... lepszy rydz niz nic Smiley
A poza tym te co jedza nie są praktycznie w ogóle wybredne także o to raczej sie nie martwię
Tez mam takie paletki szczurki i na poczatku nie chcialy nic jsc.Ale metoda prob i bledow nalazlam cichlid staple i cichlid gold (granulki plywajace) firmy Hikari i na poczatku moczylam przed podaniem i to byla przewaga pokarmu. Teraz juz jedza wszystko a najbardziej uwielbiaja gotowane " opisanego przez Krzysztofa Gosławskiego w artykule “POKARM NAPRAWDĘ DOSKONAŁY" zamieszczony w “AKWARIUM" NR 1-2/86 ale wydaje się, że jest on bardziej urozmaicony i bogatszy w składniki pokarmowe.
    Pokarm ten przygotowuje się następująco: do szklanki wbijamy jedno świeże j jajko dodając dwie łyżeczki od herbaty kaszy manny, jedną kopiastą łyżeczkę świeżo ugotowanej i roztartej na -miazgę wątroby oraz jedną płaską łyżeczkę wysuszonych i roztartych na pył roślin wodnych (ja używam głównie wysuszonej wgłębki ale można też użyć sparzonej i wysuszonej sałaty).
    Wszystkie te składniki dokładnie roztrzepujemy i wlewamy cienkim strumieniem na gotującą się wodę (ok. 1 litra) ciągle mieszając. Gotujemy ok. 10 minut cały czas mieszając a następnie odcedzamy na gęstym sicie i płuczemy zimną wodą do czasu, aż wada przepływająca przez sito będzie czysta.
     Po tym całość przekładamy do płaskiego naczynia (najlepiej do talerzyka z tworzywa sztucznego) i dokładnie mieszamy z 1 torebką “Vibovitu".
    Tak przygotowany pokarm umieszczamy w zamrażalniku owinięty torebką foliową a do karmienia odłamujemy odpowiedni kawałek, rozmrażamy i podajemy rybom małymi porcjami."
I juz nie ma problemow z karmieniem , czego i Wam zycze
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 23:46:55 wysłane przez gina2006 » Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #297 : Wrzesień 25, 2008, 08:15:28 »

gina2006 - dzieki za przepis ... może spróbuję. W każdym bądź razie nie ma już problemów z karmieniem. Placki wsuwają serca wołowe ze szpinakiem i innymi dodatkami, granulki z sery, granulki z Tropicala - także jest luzik Smiley

Jak tylko zrobię troszkę porządków w baniaczku - wstawię fotę Smiley
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #298 : Wrzesień 25, 2008, 09:07:26 »

No to zanim się zdecydujesz to wrzucę do tematu fotki domku Waltera (w pierwszym poście).
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Lucky
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 402


« Odpowiedz #299 : Wrzesień 25, 2008, 09:28:24 »

te nieubrane razborki;) wygladaja jak neonki - swiec sie tak pod wplywem swiatla czy to ich naturalne kolory?Smiley bo takiej rybki akurat jeszcze nie widzialem:)

Aqwa swietnie urzadzone, ale nie myslalas o hodowli jakichs spokojnych rybek - jakichs pielegnic itp w tym duzym aqwa - milo sie patrzy n atakie ryby w ktorych w kazdym ruchu o cos chodzi a nie plywaja bez sensu:) (jak neonki np)

paletki ladne - zwlaszcza te w pregi:) ale i tak nie pojmę celu kupowania tak drogich ryb:)
Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 31
  Drukuj  
 
Skocz do: