Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31
  Drukuj  
Autor Wątek: Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki  (Przeczytany 122892 razy)
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #270 : Kwiecień 09, 2008, 17:03:05 »

Hej! Tak mnie zaciekawilo i chcialem zapytac seebos'a. Bo tak sie  mowi ze do paletek to tak 300L zbiornik to sie zaczyna zabawa, a w opisie swojego akwa masz ze 144L i 7 mlodych paletek...Czy to przejsciowa sprawa czy tak masz? Pytam z ciekawosci Wink A tak btw to na Aquaterr w toruniu bedziecie jako gsa oficjalnie jakos? ze zbiornikiem cos? pozdrawiam
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #271 : Kwiecień 09, 2008, 21:37:19 »

Hej! Tak mnie zaciekawilo i chcialem zapytac seebos'a. Bo tak sie  mowi ze do paletek to tak 300L zbiornik to sie zaczyna zabawa, a w opisie swojego akwa masz ze 144L i 7 mlodych paletek...Czy to przejsciowa sprawa czy tak masz? Pytam z ciekawosci Wink

Może zacznę od tego, że bardzo chciałem mieć paletki, no i skoro mam juz BW to sobie pomyślałem czemu nie ? To miał być swoisty test mojej wiedzy i doświadczenia akwarystycznego. No tak se myślę - ale to "tylko" 144 l. No ale nic - pytam się znajomego hodowcy paletek (3 i 4 miejsce na mistrzostwach europy we Włoszech w zeszłym roku, członek PKMD): słuchaj, mam takie akwarium i chciałbym paletki ... da radę ? Jasne a jakie akwa ? No to tłumaczę, że korzeniowisko, kilka roślin i dużo miejsca do pływania. Jasne da radę. No to pytam a ile tych paletek. I tutaj się zdziwiłem ... spodziewałem sie odpowiedzi 2-3 ... a on mi 5-6 Cheesy Jakżeśmy jeszcze się zgadali, że to ma być "odpad" hodowlany, czyli coś co nie urośnie za duże ... sprawa stała się jasna.
Otóż nie tylko litraż jest ważny, ale miejsce w akwarium. Co z tego, że masz 300 litrów, zawalone roślinami i ryby nie mają gdzie popływać ? (pomijam fakt że roślinne i palety raczej nie jest dobrym połączeniem)

Niektórzy trzymaja palety w 200 l - jest ok ... dobra niby 50 litrów więcej ... a wymiarami jak się różni ? Otóż niewiele Tongue 10 cm na długości i 10 na szerokości/wysokości Tongue Prawda że to w sumie nic ?
Także nie tyle litraż ile wymiary akwarium i przestrzeń do pływania

Czy tak zostanie ? Nie wiem ... mam nadzieję na większy zbiornik. Jeśli ryby będą sie tłukły i będzie za mało miejsca - część oddam.
Na razie jest ok więc nie widzę powodów do zmian.

Wiem, że niektórzy pomyślą - Seboos i wsadza palety do tak "małego" akwa - uwierzcie, sprawa jest przemyślana, skonsultowana - wiem co robię Smiley

Dzięki za to pytanie Tongue

Cytuj
A tak btw to na Aquaterr w toruniu bedziecie jako gsa oficjalnie jakos? ze zbiornikiem cos? pozdrawiam

Tak będziemy oficjalnie z innymi członkami GSA ze zbiornikiem (zresztą jestśmy na plakacie Tongue) Co nie wyklucza naszego prywatnego udziału w imprezie Tongue (niezależnie od GSA i tak byśmy pojechali). Także jeśli ktoś tam będzie, a się do nas nie odezwie i nie będzie nas szukal ... ojojoj Cheesy
A znaleźć nas nietrudno chyba będzie - albo przy stoisku GSA, albo gdzieś na wykładach Tongue

P.S.
Paletki to wcale nie tak trudne ryby do utrzymania, jak sie mówi.

A tutaj dowód przywiązania i zaufania do nas  (najfajniejsza rzecz jaka mi sie zdarzyła w akwarystyce Grin)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2008, 21:40:21 wysłane przez Seboos » Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #272 : Kwiecień 09, 2008, 21:49:38 »

W pierwszym wątku wrzuciłam kilka fotek Seboosowych paletek.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #273 : Kwiecień 09, 2008, 22:01:04 »

Po pierwsze niezłe macie to akwa Good ! Good ! Good !
Po drugie niezłe są te ''małe''paletki . Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #274 : Kwiecień 09, 2008, 22:15:46 »


Cytuj
No to tłumaczę, że korzeniowisko, kilka roślin i dużo miejsca do pływania. Jasne da radę. No to pytam a ile tych paletek. I tutaj się zdziwiłem ... spodziewałem sie odpowiedzi 2-3 ... a on mi 5-6 Cheesy Jakżeśmy jeszcze się zgadali, że to ma być "odpad" hodowlany, czyli coś co nie urośnie za duże ... sprawa stała się jasna.

 Wszystko jasne, wiem ze dla palet wazna jest przestrzen do plywania i raczej do holendra sie nie nadają  Wink ale zwrocilem na to uwage i dlatego napisalem Cool

Cytuj
Niektórzy trzymaja palety w 200 l - jest ok ... dobra niby 50 litrów więcej ... a wymiarami jak się różni ? Otóż niewiele Tongue 10 cm na długości i 10 na szerokości/wysokości Tongue Prawda że to w sumie nic ? Także nie tyle litraż ile wymiary akwarium i przestrzeń do pływania..

 Jasna sprawa, tyle ze z wszystkich komentarzy odnosnie palet tutaj na naszym forum, mozna wywnioskowac ze im lepsze tym wieksze akwa dla palet.

Cytuj
Czy tak zostanie ? Nie wiem ... mam nadzieję na większy zbiornik. Jeśli ryby będą sie tłukły i będzie za mało miejsca - część oddam.
Na razie jest ok więc nie widzę powodów do zmian.
Wcale nie mowie ze jest zle, bo jak dla mnie jest cudownie Wink i dla mnie mogloby tak zostac.

Cytuj
Wiem, że niektórzy pomyślą - Seboos i wsadza palety do tak "małego" akwa - uwierzcie, sprawa jest przemyślana, skonsultowana - wiem co robię Smiley
hehehe no mozna by pokusic sie o takie stwierdzenie  Cool Seboos i robi cos takiego Cool

Cytuj
Tak będziemy oficjalnie z innymi członkami GSA ze zbiornikiem (zresztą jestśmy na plakacie Tongue) Co nie wyklucza naszego prywatnego udziału w imprezie Tongue (niezależnie od GSA i tak byśmy pojechali). Także jeśli ktoś tam będzie, a się do nas nie odezwie i nie będzie nas szukal ... ojojoj Cheesy
A znaleźć nas nietrudno chyba będzie - albo przy stoisku GSA, albo gdzieś na wykładach Tongue

Ja bede przez cale 3 dni, wiec mam nadzieje ze wystarczy mi wiedzy akwarystycznej zeby podejsc i zamienic slowo Cool A na powaznie to mysle ze napewno wasze stoisko odwiedze Wink

Cytuj
P.S.
Paletki to wcale nie tak trudne ryby do utrzymania, jak sie mówi.

Mam nadzieje ze sam sie o tym przekonam wkrótce Wink

Generalnie gratulacje za takie akwa i zycze powodzenia  Wink

Zapisane

Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #275 : Kwiecień 10, 2008, 08:29:23 »

A mógł bym trzymać ten gatunek ''Małych''paletek w 126l Wink Wink
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #276 : Kwiecień 10, 2008, 08:39:01 »

A mógł bym trzymać ten gatunek ''Małych''paletek w 126l Wink Wink

Nie no to już trochę za mało Smiley


Cytuj
Niektórzy trzymaja palety w 200 l - jest ok ... dobra niby 50 litrów więcej ... a wymiarami jak się różni ? Otóż niewiele Tongue 10 cm na długości i 10 na szerokości/wysokości Tongue Prawda że to w sumie nic ? Także nie tyle litraż ile wymiary akwarium i przestrzeń do pływania..

 Jasna sprawa, tyle ze z wszystkich komentarzy odnosnie palet tutaj na naszym forum, mozna wywnioskowac ze im lepsze tym wieksze akwa dla palet.

Ale ja wcale tego nie neguję. Ale tak jest z każdą ryba - nie ma max Tongue Zawsze im większe tym lepsze Smiley
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #277 : Kwiecień 10, 2008, 14:04:54 »

A mógł bym trzymać ten gatunek ''Małych''paletek w 126l Wink Wink
Nie no to już trochę za mało Smiley
Czemu ?Trzymasz palety w 144l-jest ok...No dobra niby 18 litrów więcej...A wymiarami się różni ?Otóż nie wiele Tongue 10cm na długość i 5cm na szerokość (za to jest 5cm wyższe Wink ) Prawda ,że to w sumie nic ? Tongue
Także nie tyle litraż ile wymiary akwarium i przestrzeń do pływania
Wink Pozdrawiam  Cheesy
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #278 : Kwiecień 10, 2008, 14:24:12 »

Błazenek - nie łap za słówka ... jakieś minimum jednak trzeba zachować ... W takim razie może do 96 litrów ... nie popadajmy w skrajności ...
U mnie jest dosłownie na styk, może jednak ciut mniej ... ale 126 to trochę jednak za mało ...
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #279 : Kwiecień 10, 2008, 14:30:27 »

Ojej a ja zawsze taki przelęknięty ,że palety ciężkie i w ogóle Grin .Może się na tym nie znam tak jak Ty ,ale dla mnie dyski to stosunkowo duże ryby i nie wsadził bym ich do akwarium poniżej 200l...Niestety nigdy się na nie nie skuszę bo te różniaste choroby pasożytnicze brrr...
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #280 : Kwiecień 10, 2008, 14:35:44 »

Ojej a ja zawsze taki przelęknięty ,że palety ciężkie i w ogóle Grin .Może się na tym nie znam tak jak Ty ,ale dla mnie dyski to stosunkowo duże ryby i nie wsadził bym ich do akwarium poniżej 200l...
Tak właśnie buduje się stereotypy. Owszem są to ryby bardziej wymagające niż te "popularne". Ale nie popadajmy w skrajności ...
Ja narazie mam w 144 ale jak bozia da to kiedys powędrują do większego ...
Przy okazji paletka (Symphosodon aequifasciatus) dorasta do 15 cm ... czyli nie aż tak dużo Smiley
Cytuj
Niestety nigdy się na nie nie skuszę bo te różniaste choroby pasożytnicze brrr...
Ryzyko jak z każdą rybą ...
Zapisane

piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #281 : Kwiecień 10, 2008, 15:46:07 »

Hej Moim zadaniem nie bylo wywolanie, ogolnopublicznego linczowania Seboos'a Smiley hehe, po prostu mnie to zaciekawilo i juz Wink Nie mozemy popadac w skrajnosci, bo faktycznie ani do mojego 96L ani do 126L litrow palet juz nie mozna dac, nie przesadzajmy... ale przyklad seboos'a (choć inny) pokazuje ze przy dobrej aranzacji 200L dla paletek tez mozna by im stworzyc mega komfortowe warunki...np 200L z 4, 5 dyskowców,korzenie i pare roslinek.. i jakies male stadko do czyszczenia... zle by bylo? Cool Ja to biore w ciemno Cool Gdybym tylko mial wiecej miejsca w mieszkaniu.... Undecided pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2008, 16:33:08 wysłane przez piotrekf » Zapisane

Muhhamad
Gość
« Odpowiedz #282 : Kwiecień 10, 2008, 16:06:26 »

Hej Moim zadaniem nie bylo wywolanie, ogolnopublicznego linczowania Seboos'a Smiley hehe, po prostu mnie to zaciekawilo i juz Wink Nie mozemy popadac w skrajnosci, bo faktycznie ani do mojego 96L ani do 126L litrow palet juz nie mozna dac, nie przesadzajmy... ale przyklad seboos'a (choć inny) pokazuje ze przy dobrej aranzacji 200L dla paletek tez mozna by im stworzyc mega komfortowe warunki...np 200L z 4, 5 dyskowców,korzenie i pare roslinek.. i jakies male stadko do czyszczenia... zle by bylo? Cool Ja to biore w ciemno Cool Gdybym tylko mial wiece miejsca w mieszkaniu.... Undecided pozdrawiam

popieram kolege ...można wiele zdziałać..oby z głową a tak postąpil kolega Seboos ..jeszcze raz gratuluje  Wink
Zapisane
Los_1988
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 168


Moje GG: 6928749


WWW
« Odpowiedz #283 : Kwiecień 10, 2008, 17:57:02 »

Jeśli sie mam mało miejsca to można poszukać akwa nietypowego.
Np ja takie znalazłem o wymiarach 85 x 40 x 55 wys.

A poza tym to seboos ma super rośliny i korzenie. No i akwa ma swój klimat.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 21:38:44 wysłane przez Los_1988 » Zapisane

I Love Xiphophorus helleri  Smiley
Plany sie zmieniają Wink
seba75
Gość
« Odpowiedz #284 : Kwiecień 11, 2008, 17:49:35 »

,
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2008, 23:00:02 wysłane przez seba75 » Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 31
  Drukuj  
 
Skocz do: