Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Nasze akwaria « Nasze akwaria « Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 31
  Drukuj  
Autor Wątek: Emi 160 l - zielone & Seboos 144 l - paletki  (Przeczytany 122216 razy)
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #30 : Grudzień 06, 2006, 05:34:06 »

Nie mogę sie doczekać Waszych nowych zdjęć. Mi w pierwszym krewetkarium udało sie wypatrzeć ok 2 mm krewecie, ale cristal red bo sa od początku czerwone. Fire red to dopiero większe wypatrzyłam. No ale wszystko zaczyna się od początku i w obecnym krewetkarium 45L wypatrzę większe - baaardzo duzo roslin.
I współczuję i zazdroszczę przeprowadzki. Współczuję bo masa roboty ze zbiornikami, zazdroszczę bo masa roboty ze zbiornikami Wink
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #31 : Grudzień 06, 2006, 08:12:14 »

Cytuj
I współczuję i zazdroszczę przeprowadzki. Współczuję bo masa roboty ze zbiornikami, zazdroszczę bo masa roboty ze zbiornikami
No ma to sens Smiley Odczucia mamy podobne ... Moze przyjedziesz i pomozesz  Wink
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #32 : Grudzień 06, 2006, 08:17:57 »

fajne  wszystkie widze ze dbasz o akwa ;p a z tym mchem to troche nie wyszlo moze i sie gorzej znam ale nie lepiej by bylo chudszo linko?

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli z mchem bo żaden nasz mech nie jest przywiązany linką do niczego. W 25l jest wsadzony po prostu do jakiejś dziury w korzeniu. No chyba, że chodzi Ci o wgłębkę.... Zdjęcie wgłębki jest zrobione w pierwszym dniu od umocowania. Już po 2 tygodniach nie było widać ani kawałka siatki. Jakbym zrobiła zdjęcie takiej zarośniętej to nie widać byłoby sposobu mocowania. Chciałam pokazać sposób a wynik widać na zdjęciu 25 l.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #33 : Grudzień 06, 2006, 13:26:20 »

Trochę za daleko, choć dzis wylądowałam w Poznaniu Wink
Zapisane
M@teusz
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 52


nieobliczalne piękno


« Odpowiedz #34 : Grudzień 18, 2006, 14:28:59 »

ale piękne akwa........ tylko pozazdrościć  Cheesy znajomi mówią ze ładne akwa można zrobic z minimum 100 l . a tu proszę, pokaże im , jak wygląda piękne nieduże akwa Wink dużo zieleni co mi sie podoba Smiley super!
Zapisane

"...Ach, kiedy znowu ruszą dla mnie dni?
Noce i dni!
I pory roku krążyć zaczną znów
Jak obieg krwi:
Lato, jesień, zima wiosna -
Do Boliwii droga prosta!
Wiosna, lato, jesień, zima -
Nic mi się nie przypomina!..."
Gordon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


I&I... only one truth


« Odpowiedz #35 : Grudzień 23, 2006, 12:28:02 »

TO 25 L to wogole dzielo sztuki :]. Czasami 60 wygladaja zalosnie a tu 25i tki efekt :].. Oby tak dalej :]
Zapisane

Chillout...
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #36 : Grudzień 28, 2006, 10:00:08 »

Akwaria już przeniesione do nowego mieszkania i urządzone na nowo. W sumie drastycznych zmian nie ma więc dopóki rośliny się nie rozrosną (2 wiadra zielska poszły do kolegi) to zdjęć nie zamieszczam :-) bo tak jakoś łyso wyglądają...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2006, 10:02:05 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Martyna,Marty
Gość
« Odpowiedz #37 : Styczeń 01, 2007, 16:24:45 »

Tak bardzo podobają mi się Wasze akwara Smiley Jestem początkująca i ja nie potrafię tak dobrze rozplanować akwarium. Mam pytanie: Czy jak teraz mam już rybki, ale rośliny sztuczne, to teraz gdy chcę mieć prawdziwe (żywe) rosliny, to czy ryby wytrzymają ten tydzień-góra dwa tygodnie w większym słoiku? Albo odpiszcie jak można zrestartować akwarium nie oddając/sprzedając rybek? Nie mam znajomych, którzy zajmują się/mają akwarium.
TO 25 L to wogole dzielo sztuki :]. Czasami 60 wygladaja zalosnie a tu 25i tki efekt :].. Oby tak dalej :]
No u mnie 45 l. wygląda nie rewelacyjnie w porównaniu tym 25l. :/
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2007, 16:27:23 wysłane przez Martyna,Marty » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #38 : Styczeń 02, 2007, 14:20:33 »

Nie bardzo rozumiem po co chcesz restartować akwarium. Jeśli masz już rybki w akwarium i jest ono dojrzałe to jeśli chcesz zrobić nową aranżację to część wody z akwarium zlewasz do dużego wiadra, wsadzasz tam filtr i grzałkę, włączasz to do prądu i tam wpuszczasz rybki. Żwirek i część wody zostaw w akwarium. Sadzisz rośliny jakie Ci się podobają a następnie zakładasz filtr i grzałkę, wlewasz starą wodę ewentualnie dolewając świeżej i wpuszczasz ryby. Tak zrestartowane akwarium nie musi ponownie dojrzewać ponieważ pożyteczne bakterie zostają zachowane w filtrze, żwirku i wodzie i nie powinno być skoków parametrów.
Czy o to Ci chodziło?
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Martyna,Marty
Gość
« Odpowiedz #39 : Styczeń 02, 2007, 14:32:33 »

Więc tak. Chodziło mi o to, ale czy rybki nie "wezmą się" za roślinki i nie będą pływac po całym akwarium (roślinki)?
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #40 : Styczeń 02, 2007, 14:40:50 »

A niby dlaczego miały by się zabrać za roślinki Huh
Jeśli to nie są ryby które potrafią zrobic z dna krajobraz księżycowy to będzie ok. Roślinki ofc juz ukorzenione w miarę. Wtedy będzie OK. Reszta to już tak jak Emi pisała.
Zapisane

::Martyna::
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 203


« Odpowiedz #41 : Styczeń 02, 2007, 15:19:03 »

Mam ten sam problem. Czy prętnik,zmiennaik plamisty, molinezja i otosek nie zniszcza ich? Najbardziej myślę o molinezjach, ponieważ zdaje się, ze molki to roślinozerne rybki?A rośliny ukorzenią mi się w kamieniach/żwirku, ok. 1 cm srednicy?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 15:27:33 wysłane przez ::Martyna:: » Zapisane

x))
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #42 : Styczeń 02, 2007, 15:38:28 »

Dokup troszkę drobniejszego owalnego żwirku ok 2 - 2 mm i wymieszaj z tym większym. Nie powinnaś mieć problemów z ukorzenianiem. O molinezje sie nie martw. Jeśli będą podskubywały roślinki to dokup im pokarm roślinny w płatkach.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
::Martyna::
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 203


« Odpowiedz #43 : Styczeń 02, 2007, 15:49:11 »

Mam pokarm firmy Tropical. Nazywa się niewiem jak, bo nie pisze. Jedynie wysokoproteinowy. Chyba dobry dla mojej obsady. Ale pytanie czy dla otosków? Wydaje mi się, że one nie jedzą tego, ja nie mam glonów i boje się trochę, że sa głodne. Może jedzą resztki co polecą na dno lub przylepią się do szyby. Na parapecie stoi słoik. Czy możecie mi powiezieć, jak długo rozwijają się glony i odnośnie tego pokarmu dla otosków?
Zapisane

x))
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #44 : Styczeń 03, 2007, 08:49:44 »

Mam 3 akwaria w których nie mam glonów a otoski żyją sobie bez problemów. Żywią się jak każde glonojady tym co spadnie na podłoże.
Pokarm wysokoproteinowy nie powinien być stosowany stale tylko jako uzupełnienie diety. Kup dodatkowy, roślinny pokarm w płatkach.
Poza tym proponuję przenieść tą dyskusję na PW lub do oddzielnego wątku bo nie bardzo nadaje się do działu "Nasze akwaria".
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 31
  Drukuj  
 
Skocz do: