Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12
  Drukuj  
Autor Wątek: Sebastian 385 l dyskowce  (Przeczytany 131129 razy)
Dj_krystus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 81



« Odpowiedz #15 : Październik 03, 2006, 20:10:20 »

Jedno słowo >ZAZDROSZCZE< pięknego akwa


DJ_Krystus
Zapisane
Niunia
Nowy
*
Wiadomości: 10


« Odpowiedz #16 : Październik 03, 2006, 20:25:47 »

 Shocked Sliczne! Ogrome gratulacje Cheesy
Zapisane
arkadiusz162
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #17 : Październik 03, 2006, 20:45:40 »

Coś pięknego,  ale kasy chyba też pochłoneło Good !
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #18 : Październik 04, 2006, 19:27:09 »

Coś pięknego,  ale kasy chyba też pochłoneło Good !

Pochłoneło całkiem sporo, dlatego przestałem liczyć, teraz nawet nie liczę miesięcznych kosztów utrzymania  Grin
Ostatnio brakuje mi czasu na uaktualnienie galerii (szykuje fundamenty pod trochę większy zbiorniczek), ale może w przyszłym tygodniu zrobię małe update.
Zapisane


385 l - dyskowce
dagrzybek13
Gość
« Odpowiedz #19 : Październik 07, 2006, 08:31:14 »

Cudowne akwarium a przez to i rybki widzę że wyhodowałeś piękne rybki od razu widzę jak wszystkie tryskają energią Good !
Zapisane
frytek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 160


« Odpowiedz #20 : Październik 22, 2006, 21:04:41 »

Ja mam takie pytanie z innych beczek Smiley.
1. Jakie ma zadanie ten komputer Lajon 112. Wiem, ze pewnie kontroluje ph, ale nie latwiej poprostu sprawdzac testerem?
2. Sam robiles instalacje elektryczna Smiley?
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #21 : Październik 22, 2006, 22:33:19 »

Lajon jest kontrolerem którego podstawowym zadaniem jest utrzymywanie pH na stałym poziomie (steruje elektrozaworem od butli CO2). W porównaniu do testu wynik pomiaru jest dokładniejszy i zarazem ciągły. Więcej o nim możesz przeczytać w poniższym linku :

http://www.tomaszek.opus.chelm.pl/112/index.htm

Instalacja elektryczna wykonana samodzielnie, najpierw projekt, potem wykonanie.
Zapisane


385 l - dyskowce
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #22 : Listopad 13, 2006, 17:37:53 »

Extra akwarium Gratuluję
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

Gotfryd
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #23 : Listopad 14, 2006, 11:11:10 »

Witam
  Chciałbym napisać słowo lub dwa, akwarium super to nie ulega wątpliwości, ale system zarzadzania tym akwarium godny naśladowania, jestem rozwalony tablica z bezpiecznikami, masa włączników czasowych, komp, CO2, wszystko przemyślanei pasujące do siebie, rzec można mała fabryka radości w celu poprawienia bytu.
  Zaczynam dpopiero poważniej zgłebiać zagadnienia  Embarrassed tak wieć moge tylko wypowiedzieć się w samych superlatywach  Good !
SUPER
Zapisane

Powrót z głębin
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #24 : Listopad 14, 2006, 20:24:32 »

Zanim zacząłem robić instalacje najpierw zrobiłem projekt (odręczny oczywiście) z podziałem obwodów, ilością gniazd i przyporządkowaniem do nich osprzętu. Unikałem dużego obciążenia na jednym obwodzie np oświetlenie i ogrzewanie oraz podłączania istotnego sprzetu z mniej pewnym, mogącym podczas zwarcia rozłączyć obwód np kontroler ph z grzałką czy oświetleniem. Całość miała oczywiście ułatwić i usprawnić obsługę akwarium (proste wyłączanie określonych obwodów poprzez bezpieczniki, a nie wyciąganie kilku kabli) a także zapewnić pewne bezpieczeństwo. Zastanawiałem się jeszcze nad automatycznym karmnikiem, ale zrezygnowałem, karmienie zwłaszcza z ręki to sama przyjemność  Wink.
Zapisane


385 l - dyskowce
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #25 : Grudzień 08, 2006, 22:29:13 »

W zeszłym miesiącu zmieniłem trochę aranżacje 25 l krewetkarium,głównie zależało mi na zwiększeniu ilość miejsca w przedniej części akwarium i cofnięciu roślin (zwłaszcza wysokich) jak najbardziej do tyłu. Aby miało to jako taki byt musiałem zrezygnować z dwóch gat. roślin, Hygrophila polysperma i Hygrophila difformis poszły w odstwkę, a ich miejsce zajęła Heteranthera zosterifolia. W formie eksperymenu przeniosłem z większego akwarium młodego Aponogeton crispus, narazie jako tako trzyma się, zobaczymy co będzie później. Pojawili się również nowi mieszkańcy - krewetki "fire red", obawiałem się kupna przez internet (w mojej okolicy nie do osiągnięcia  Angry) ale udało się bez zadnych strat. Teraz obsada z dnia na dzień powiększa się, na początku było 20, teraz już trudno powiedzieć  Wink, inwestycja pewnie się zwróci.
Zapisane


385 l - dyskowce
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #26 : Grudzień 09, 2006, 08:08:19 »

Piękne krewetkarium. Zupełnie nie wygląda na 25l. A inwestycja zwróci się i to bardzo szybko Wink
Zapisane
Sebastian
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2201



« Odpowiedz #27 : Grudzień 09, 2006, 18:02:06 »

Fotki nie najlepszej jakości, przy standardowym oświetleniu musiałem używać dłuższych czasów przez co wyszły trochę rozmazane, ale juz odkurzyłem starą 300W żarówkę i coś wieczorkiem pokombinuję.

Cytat: malzonka
A inwestycja zwróci się i to bardzo szybko  Wink

Teraz tylko czekam aż maluszki podrosną, chętnych już mam, nawet w sklepie zoologicznym są zainteresowani (nie dziwię się bo od kilku miesięcy próbowałem u nich zamawiać), więc problemów ze zbytem nie powinno być, przynajmniej na początku  Smiley.

Zapisane


385 l - dyskowce
Gordon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


I&I... only one truth


« Odpowiedz #28 : Grudzień 09, 2006, 18:39:09 »

No cóż nikt chyba nie możę powiedzieć że mu się to AKWA nie podoba bo zostałby chyba zlinczowany prze użytkowników tego forum :].. generalnie takie akwarium jest kosmosem w porównaniu do moich czy większości ludzi możliwości i jest godne wszelkich nagród. Myślę że nikt nie zarzuci że "modek sie nie zna" bo tworząc coś takiego trzeba mniec tak ogromną wiedzę żę napisanie akwarystycznej encyklopedii nie stanowiloby problemu. Chiałbym pogratulować instalacji elektrycznej i sposóbów pomiarowych bo wydaje mi się że nie dośc że pochlonely wiele środków to są dokladne, wygodne i niezawodne... wielkie GZZZZZ!!!!!!!!!!
Zapisane

Chillout...
Martyna,Marty
Gość
« Odpowiedz #29 : Grudzień 23, 2006, 20:43:07 »

Bardzo ładne jest akwarium z dyskowcami, wręcz FANTASTYCZNE....napewno wiele osób marzy o takim akwarium. Gratuluję .Naprawdę podobają mi się Twoje rybki, a na zdjęciach spodobały mi się te pod którymi pisze : Discus white snow i Discus red turcus . Wszystkie są bardzo ładne i na bank są ciekawością w Twoim domu. Cieszy oko  Grin
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 12
  Drukuj  
 
Skocz do: