Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 37 38 [39]
  Drukuj  
Autor Wątek: Tarło moich bojowników  (Przeczytany 205713 razy)
black75
wieczorkami
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 253


Glonek...znikł,jak amba fatima-naprawdę nigdzie go


WWW
« Odpowiedz #570 : Wrzesień 16, 2010, 13:24:37 »

http://www.bojownik.pl/index.php?showforum=14
To powinno Ci chyba pomóc Smiley

Trzymam kciuki za narybek Cheesy


szybka interwencja...Dziięki za stronkę  Cheesy
Zapisane

akwen 112l
16neonków- 8gupiki - 8molinezje -5kirysków panda-1zbrojnik niebieski- 30 Helenki i Krewetki Babaulti 15 szt.

kostka 30l
6 Helenki -
Bojownik z tarłe
Dodomisia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #571 : Listopad 18, 2010, 22:21:46 »

Witam.mam akwarium 20l. Mam bojowniki 1+3,jednego gupika(reszta została zjedzona).Jedna samica bojownika jest gruba i  jest gotowa do tarła,pozotałe dwie są jeszcze za młode. Mają roślinke,zamek,żwirek,grzałke,pompke,filtr. Czy przy takiej obsadzie dojdzie do tarła?? Bardzo bym tego chciała,dodam jeszcze ze ta samica ma paseczki gotowości i jest gruba juz od ponad tygodnia
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #572 : Listopad 19, 2010, 10:19:14 »

Aha, a po co Ci to tarło? Co zrobisz z narybkiem? Będziesz go kisić w tym akwarium, w którym juz jest zab ciasno?
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #573 : Listopad 19, 2010, 20:52:42 »

Akwarium 20l jest za małe dla haremu Bojownika, więc zrezygnuj z 3 samic.
Bojowników i Gupików Pawie Oczko nie powinno się trzymać razem, ponieważ Gupiki mają dłuższe ogony co powoduje, że Bojownik myśli, że to jest jego przeciwnik i go atakuje. Oddaj tego Gupika.
Dokładnie odpowiedz na te pytania co napisała mszt.
Do tarła dojdzie, tylko jeśli nie masz podstawowych informacji o tym jak odchować narybek Bojownika, to po jakimś czasie samice Bojownika zjedzą narybek.
Zapisane
akwarysta13
Nowy
*
Wiadomości: 9



« Odpowiedz #574 : Styczeń 16, 2011, 22:13:52 »

andrej co ty mówisz mam bojowniki (1samiec i dwie samice) z gupikami mieczykami i innymi rybami i nic samiec pływa z gupików sobie nic nie robi tylko obok samic się kręci Cheesy
Zapisane

Akwarium 112l
4x gupik
2x mieczyk
7x kirysek
3x zbrojnik
1x samica bojownika
3x ślimak
1x danjo
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #575 : Styczeń 16, 2011, 22:17:06 »

akwarysta13  to wpuść bojowniki i gupika do 20 l, potrzymaj tydzien i wyciągnij wnioski..
Zapisane
andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #576 : Styczeń 16, 2011, 22:52:00 »

Z jednej strony zależy to od litrażu, a z drugiej od charakteru Bojka. Jeden sobie nic nie zrobi z obecności Gupika Pawie Oczko w akwarium, a drugi będzie go atakował, aż go zamęczy. Więc to, że trzymasz go z Gupikami i nic się nie dzieje to nie oznacza, że u innej osoby będzie tak samo. Wink A tak na marginesie akwarysto13 ogarnij obsadę, bo widzę, że nie jest najlepiej.
Zapisane
Jojtek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #577 : Luty 11, 2011, 10:54:12 »

Mam wolne akwa 25l chciałem tam dać harem bojownika(1+2), możecie mi powiedzieć jaki gatunek by się tam rozmnażał?
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #578 : Luty 12, 2011, 11:10:06 »

Dla haremu bojowników 25l to za ciasno
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
Dawid98
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #579 : Luty 13, 2011, 10:34:27 »

Cześć mam 2 bojowniki samca i samiczkę. Samiec zrobił tydzień temu gniazdo i ciągle lata za samicą.Ostatnio samica coraz częściej podpływa pod gniazdo.Czy to dobrze? Czy mam szanse na młode?
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 22:11:55 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
breugnir
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #580 : Styczeń 06, 2012, 17:34:49 »

Myślę, że nie ma potrzeby zakładania nowego wątku więc pochwalę się tutaj  Afro

Dzisiaj odbyło się pierwsze i długo oczekiwane tarło.
Akwarium: 25L
Poziom wody: 17cm
Temperatura: 28,5 st. C

Brak podłoża, filtr Aquael Micro Fan zabezpieczony gazą jałową (na razie wyłączony), Grzałka Aquael 25W, zamek i statek jako kryjówki dla samicy.
40% powierzchni wody zajmuje pływający mech.

Pierwsze podejście do tarła miało miejsce ok. 2 tygodni temu. Ciemnofioletowy samiec i albinotyczna samica. Samiec nawet nie kwapił się budowy gniazda, za to skutecznie męczył samicę. Po kilku dniach samica została oddzielona i po tygodniu zdechła (prawdopodobnie na skutek odniesionych obrażeń)

Druga samica była cała czerwona. Samiec zbudował gniazdo i zalecał się do samicy, jednak ta okazała się wyjątkowo niechętna. Nie pomogło nawet oddzielenie samicy i umiejscowienie jej w innym zbiorniku, ale w polu widzenia samca. Wczoraj samice znalazłem padniętą w szczelinie pomiędzy statkiem, a szybą.

Ponieważ dwa dni byłem w delegacji i nie wiedziałem od ilu dni / godzin samica nie żyje zrestartowałem akwarium płucząc i myjąc gorącą wodą szyby i wszystkie elementy, łącznie z płukaniem mchu. Postanowiłem spróbować z ostatnią, fioletową samicą, ale tym razem zrobiłem wszystko inaczej.
Warte wspomnienia jest, że samica prawie wykończyła kiedyś innego samca (który notabene dostał później wpi*dol od pewnej pielęgnicy i tak zakończył swój żywot, ale to już inna historia). Między innymi z tej przyczyny nie chciałem dopuszczać owej samicy, poza tym w akwarium ogólnym wciąż pływała z poziomymi pasami co oznacza stres i niezadowolenie.
Tym razem nie użyłem jedynie kranwitu. Wymieszałem zwykłą wodę z wodą z ogólnego, w którym od miesiąca przebywała samica w proporcji 50/50. Wczoraj wieczorem temperatura rosła od 25C do 30C. Również przez ok. 5h działał filtr i napowietrzanie. Samica natomiast przebywała w 1,5L pojemniku, w wodzie z ogólnego i w temp. ok 30C. Samiec i samica cały wieczór i noc mieli się na widoku i puszyli się do siebie. Samica wręcz wykazywał samcze odruchy (stroszyła płetwy i skrzela). Gdyby nie wyraźne pokładełko przysiągłbym, że to samiec. Ważny zapisania jest również fakt, że na widok samca, samica od razu straciła wyraźne poziome paski, natomiast pionowych nie pokazała w ogóle, nawet podczas tarła. Dziś ok. godz. 14:00 obniżyłem temp. do 28,5C i wpuściłem samicę. Zaloty samca były bardzo delikatne. Puszył się tylko i opływał samicę dookoła. Samica w ogóle nie uciekała. Ok. godziny 16:30 zauważyłem parkę w miłosnym uścisku i kilka jajeczek w gnieździe. Tarło wciąż trwa chociaż samiec zaczyna być coraz bardziej agresywny i coraz częściej gania samicę po akwarium. Nie wyławiam jej jeszcze, gdyż mimo gonitw dochodzi do aktu  Grin

PS. Samiec obficie karmiony żywym pokarmem od 3 dni, samica od wczoraj.

Poniżej film. Sorry za jakość.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 17:38:04 wysłane przez breugnir » Zapisane
karkow97
Nowy
*
Wiadomości: 9


« Odpowiedz #581 : Kwiecień 14, 2012, 17:53:41 »

Witam.mam akwarium 20l. Mam bojowniki 1+3,jednego gupika(reszta została zjedzona).Jedna samica bojownika jest gruba i  jest gotowa do tarła,pozotałe dwie są jeszcze za młode. Mają roślinke,zamek,żwirek,grzałke,pompke,filtr. Czy przy takiej obsadzie dojdzie do tarła?? Bardzo bym tego chciała,dodam jeszcze ze ta samica ma paseczki gotowości i jest gruba juz od ponad tygodnia

Jeżeli bardzo chcesz mieć potomstwo to wpuść samca i samiczke 1+1 nic więcej bez podłoża coś pływającego i posadzonego w doniczce (roslinki), poziom wody 13-15cm i filtr gąbkowy i jeden wężyk do kamienia napowietrzającego i pomocne do budowy gniazda denko od kubeczka w jakim najczęściej się sprzedaje bojowniki Sad i grzałkę, która musi utrzymywać temperaturę 29st.Celcjusza

Najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać:

1)co zrobić z młodymi
a)sprzedaj znajomym lub na allegro
b)dogadaj się ze sklepem zoologicznym że sprzedasz im twoje młode
c)pomysl nad jeszcze jednym większym akwa żeby samice tam przełożyć, a samców staraj się pozbyć

2)przygotuj pokarmy
a)pierwotniaki (trochę siana z zoologicznego+liść sałaty+kawałek suszonej skórki z banana zalane wodą z akwarium)
b)musisz też sobie wyhodować artemie
- na czas hodowli kup sobie JBL FLuid artemia
- gdy kupisz jaja artemi to masz instrukcję jak je wyhodować(zazwyczaj)
c)suchy pokarm Microvit BASIC lub zmiel swje normalne płatki
Możesz oczywiście coś wyhodowac jeszcze jak oczliki lub węgorki

3)jeżeli wybierzesz normalny filtr , a nie filtr gąbkowy napędzany napowietrzaczem
a)musisz ograniczyc jego przepływ żeby nie burzył tafli. To ułatwi budowę gniazda samcowi
b)zabezpieczzyć wlot do pojemnika z gąbką tzn dziurki, którymi filtr zasysa wodę
- można to zabezpieczyć nakładając dużą drobną gąbkę na pojemnik
- nałożyć rajstopę obojętnie jaką to też troszeczkę ograniczy przepływ wody, ale to dobrze

4)przykrycie akwarium
a)np. z szyby bo u bojowników w wieku 1/1,5 miesiąca wykształca się labirynt, dzięki któremu bojowniki oddychają powietrzem atmosferycznym. Jeżeli nie zapewnimy nad powierzchnią wody odpowiedniej temp. powietrza to u bojowniczat nastąpi przeziębienie labiryntu co skutkuje utrudnieniem oddychania lub od razu śmierć.

Jeżeli coś pominąłem to mnie poprawcie




Zapisane
Strony: 1 ... 37 38 [39]
  Drukuj  
 
Skocz do: