Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Woda « Poziom NO2 w dojrzewającym akwarium ?
Strony: 1 ... 5 6 [7]
  Drukuj  
Autor Wątek: Poziom NO2 w dojrzewającym akwarium ?  (Przeczytany 157848 razy)
goshiki
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18



« Odpowiedz #90 : Październik 17, 2010, 09:33:49 »

cześć, jestem początkującym akwarystą ( od trzech tygodni) i zbieram doświadczenia...dodam, że tematem ryb, ich środowiska a w szczególności chemią wody, zajmuję się od 14 lat (posiadam staw wodny). Już przed 14 laty zorientowałem się, iż testom kropelkowym nie można wierzyć a w szczególności należy uważać - jakiej firmy testy kupuje się  Wink Przykład z dnia dzisiejszego : wynik badania NO2 za pomocą testu firmy TROPICAL wykazał zawartość na poziomie 1,6 mg/l a firmy SERA wykazał 5,0 mg/l. Jak napisałem odkrywam dopiero tajniki akwarystyki ale mogę stanowczo stwierdzić, że każdy, który nie potrafi rozróżnić chorób u ryb, jak również nie jest obeznany z tajnikami świata wody -  powinien swoich ulubieńców umieścić dopiero w momencie zerowego wskaźnika takich "trucizn" jak amoniak, azotyny. Naturalnie każde akwarium działa prawidłowo w momencie zasiedlenia rybami, dlatego z rozwagą należy rozpocząć od najmniejszej ich grupy i sukcesywnie co tydzień powiększać ją (w ramach możliwości wielkości akwarium). 
Zapisane
Fireblader
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #91 : Lipiec 07, 2011, 17:10:24 »

Witam, piszę z zapytaniem dotyczącym dojrzewającego zbiornika.
Jeszcze przed zalaniem akwarium kupiłem testy JBL kropelkowe. Parametry mierzyłem co tydzień [w piątki], ale że akwarium stoi już około 3 tygodni zmierzyłem wczoraj [środa], bo w weekend chciałbym nabyć pierwszych lokatorów.
Ale do meritum
W piątek [1.07] wartość NO2 wzrosła do 1ppm [wcześniej była na mniejszym poziomie], więc wydało mi się to normalne, bo czytałem o nagłych skokach NO2 w dojrzewającym akwarium, ale mierząc wczoraj NO2 drastycznie spadło do 0,025ppm. Czy wszystko jest w porządku? Czy jeszcze raz wykonać test?


Pozdrawiam
Zapisane
Stiep
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164



« Odpowiedz #92 : Lipiec 07, 2011, 17:47:15 »

Pozostało Ci się cieszyć i powoli zasiedlać baniak.
Zapisane

102L profil: Neon similans, Ancistrus sp.
20L: Red Cherry, 30L: Crystal Red A-SSS, 30L: CPO, Razbora borneanska, 40L: Yellow,
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/stiep-102l-10-l/
NeonekM
Nowy
*
Wiadomości: 21


« Odpowiedz #93 : Listopad 16, 2011, 21:45:00 »

moje ma dopiero 4 dni i następujące parametry Ph-6,8  TWO-20n  TWW-15n  NO3-50mg/l  NO2-5mg/l Huh
Zapisane
Ordon
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #94 : Maj 02, 2012, 07:23:54 »

zalej te akwarium bakteriami bo tak będziesz miesiąc czekał aż ci spadnie NO2 np . Tetry , JBL i za trzy dni możesz coś wpuszczać pomału. Nie słuchaj tych pierdoł o czekaniu aż samo spadnie.
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #95 : Maj 02, 2012, 22:05:29 »

zalej te akwarium bakteriami bo tak będziesz miesiąc czekał aż ci spadnie NO2 np . Tetry , JBL i za trzy dni możesz coś wpuszczać pomału. Nie słuchaj tych pierdoł o czekaniu aż samo spadnie.

Ty to jesteś na czasie i to nie tylko w tym wątku Cheesy Darował byś już sobie z tymi bakteriami - wklep sobie te swoje mądrości do swojego podpisu i nie wal byle gdzie popadnie w kółko tego samego. Mógłbyś się wykazać czymś pożytecznym. Bo jak narazie to tylko mącisz ludziom w głowach.

Sorry za OT ale szkoda mi ludzi którzy czytają tego typu posty.
Zapisane

Ordon
Nowy
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #96 : Maj 03, 2012, 19:58:16 »

tak daty nie zobaczyłem i co z tego ale twój komentarz jest głupi i i nie na miejscu mod powinien wywalić mój do data jest stara tyle że ja tego nie zobaczyłem ale ty zwyczajnie jesteś wredny, A co do treści to jest merytorycza i nie ma tam żadnej głupoty.

Ja na swoją obronę mam to że wątek był na pierwszej stronie więc przyjąłem że jest świeży , a ty co zwyczajna zawiść i złośliwość?

Niech cię mod zbanuje.
Zapisane
Kacper304
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #97 : Wrzesień 12, 2013, 21:53:26 »

Witam,

Mam problem z woda , podam szczegóły
Akwarium załozone 3 tygodnie temu ,
Filtr zew. Tetra EX 1200 Grzałka tetra 200 , Baniak 240  120x40x50 ,oswietlenie T8 2X30
Parametry wody
PH   -7,8                                   Testy kropelkowe zoolex
NH3 -1,0
NO2 -1,0-1,5
GH   -12
KH   - 7
no3  -20-40
PO4 - 0,50
Fe    - 00-01
Ilosc ryb w akwarium była 30 jest w tej chwili 45 same młode .
Gurami,neonki,danio,skalary,glonojady,kiryski,kakadu.
Wkłady w filtrze standardowe oprócz węgla aktywnego został wyjety po 2 dniach i wsadzona ceramika .
Parametry wody 3 dni temu były
PH   -7,8    kranówke mam 8,5
NH3 -1,0    stoi w miejscu od 2 tygodni
NO2 -1,0    zaczyna chyba rosnąć
GH   -16
KH   - 6
no3  -40    
PO4 - 0,25
Fe    - 0,1
Podmiana 30 litrów była w niedziele , odstana 3 dni , nie moge sobie pozwolic na wiekszą ilość i tak mnie zona molestuje o pojemniki bo jej wszystkie pozabieralem i wyglada jak w bimbrowni:((
Co jest grane czy to normalne ? bo chyba raczej nie Sad
Ryby  nie zdychają jedynie bojownik padł ale to w ciagu 1 h 2 dni po kupnie dwa tygodnie temu.
Zachowuja sie normalnie jedynie glonojady maja wyblakłe kolory ( 2 sztuki )ale to dostałem dwa dni temu od kolegi ,pozostałe mają bardzo intensywne (2 sztuki).
Przeczytałem ze napowietrzanie pomaga na zbicie NO2 wiec cały czas napowietrzałem ale znowu zaczyna brakowac dwutlenku . Zalączona deszczownica , napowietrzanie wyłaczone od tygodnia . Zaczynam sie obawiac o rosliny .
Poradzi ktoś co zrobić ?



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 21:55:08 wysłane przez Kacper304 » Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #98 : Wrzesień 13, 2013, 06:29:46 »

Najlepszym sposobem na zbicie NO2 jest czas. Akwarium musi poprostu dojrzeć. Właśnie te kilka tygodni zajmuje dojrzewanie, a Ty już ryby wpuściłeś. Poczytaj o cyklu azotowym.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #99 : Wrzesień 13, 2013, 07:25:11 »

Podmieniaj często wodę, nawet niewielką ilość. Spokojnie możesz lać wodę prosto z kranu, bez bawienia się w odstawanie. Małymi i częstymi podmianami pomożesz rybom w przetrwaniu trudnego okresu dojrzewania akwarium, skoro już zrobiłeś błąd i tyle ryb wpuściłeś do niedojrzałego baniaka.
Zapisane

Kacper304
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #100 : Wrzesień 13, 2013, 12:35:33 »

Właśnie te kilka tygodni zajmuje dojrzewanie, a Ty już ryby wpuściłeś. Poczytaj o cyklu azotowym.
Ciekawe czy ktoś 20-25 lat temu czytał o cyklu azotowym Tongue
Wpuscilem bo nie wiedzialem dopiero jak zaczałem czytać forum , chodowałem ryby ponad 25 lat temu a wtedy nie bylo takich bajerów nawet testow papierkowych nie było , wlewało sie kranówę ,ryby i wszystko było ok. W sklepie co kupowalem powiedzieli zebym odczekał z 4-5 dni wiec tak zrobiłem Sad
 O cyklu azotowym juz czytałem Smiley  ale to juz po zawodach i trzeba tego pilnować .

Ale dzieki za info

Mam zbić PH dam do filtra HUMOS ? czy raczej nic nie kombinować tylko robić podmianki regularnie ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 12:37:42 wysłane przez Kacper304 » Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #101 : Wrzesień 13, 2013, 14:44:29 »

Nie pisałem tego posta złośliwie. W dobie internetu warto najpierw trochę powęszyć niż zaczynać od tej strony co właśnie zacząłeś.
Dokładnie było kiedyś jak piszesz. Ja tez nie inaczej robiłem. Pamiętam jak zacząłem w necie czytać grupę dyskusyjna pl.rec.akwarium. Czym dłużej czytałem tym większe oczy miałem. Kubły, ceramika, azotany, azotyny, pH, kwasowość, zasadowość itd itd. Głowa mała. A teraz ... teraz cieszę oko moimi paletkami. Właśnie dostały serca indyczego i pałaszują aż miło.
Powodzenia Smiley.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Kacper304
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #102 : Wrzesień 13, 2013, 16:53:48 »

Witam,

Panowie mam pytanie i od razu przepraszam za edytowanie ale nie bede tworzył nowych tematów .
Chodzi mi o testy zoolek scislej o sposób interpretacji wyników bo chyba ja źle to robie .
Po wlaniu do probówki wszystkich odczynników dajmy na to NH3 czyli 10 + 7 + 7  wychodzi mi na pasku 1.0  mg/l
I czy ten wynik podstawiamy pod tabelke w instrukcji Huh czyli np mam PH 7,5   i wynik koloru  1,0 według tabelki wychodzi ze steżenie mam 0,02 ? Czy jednak nie podstawiamy tylko wynik koloru i liczba to faktyczne stezenie NH3 w moim akwarium. 

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2013, 13:26:02 wysłane przez Kacper304 » Zapisane
Miria
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #103 : Grudzień 19, 2013, 19:06:40 »

akwarium samo musi dojrzeć. Smiley
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7]
  Drukuj  
 
Skocz do: