Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 9
  Drukuj  
Autor Wątek: Help Skalary!!!  (Przeczytany 53101 razy)
Zajec20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« : Luty 19, 2004, 14:09:02 »

Jestem pocztakujacy ale wlasnie zobczylem jak skalar oblepił mi cały lisc Żabienicy ikra a drugi juz sie tym odpowiedno zajął Cheesy i nie wiem co teraz robic nie dopuszczaja zednej ryby do tego liscia pozostale skalary siedza w kacie i ani mru mru i nie wiem czy zostawic to niech sie toczy swoim torem samo dalej czy cos zrobić
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Luty 19, 2004, 15:24:04 »

Jezeli pierwszy skladaly ikre to wydaje mi sie, ze trzeba bedzie postawic ja na straconej pozycji. Z kazda nastepna ikra wzrasta szansa, ze cos z tego bedzie.
Jesli para juz sie dobrala to lepiej bedzie umiescic ja w osobnym zbiorniku i tam dac im szanse opieki nad ikra. W ogolnym beda przeszkadzac im inne ryby. A jak masz jeszcze jakies zbrojniki w akwa to po zgaszeniu swiatla dobiora sie do ikry.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 19, 2004, 16:18:45 »

raczej powinno sie zostawić 1 tarło na stracenie z kolejnymi ropdzice wprawy bedą nabierać i bedzie dobrze ale słuszni A-smi zauwazył że jak masz zbrojnika to może Ci ikre zjadać więc za jakieś 2-4 tyg przenieś skalary do innego aqua albo nawet teraz to zrób żeby sie przywyczaiły do niego:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Zajec20
Zainteresowany
**
Wiadomości: 50


« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2004, 16:48:03 »

Nie nie mam zadnych zbrojników w aqua wielkie dzieki
Zapisane
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #4 : Maj 12, 2004, 07:32:30 »

Dokładnie miałem bardzo podobną sytuacje jak Zajec 20, też mi skalary oblkepiły liść ikrą (po raz pierwszy), i plnowały go tyle, że po zgaszeniu światła, jak słusznie napisał A-smi, inne rybki zjadły tą ikrę (choć ja podjrzewam o to gurami (czy to możliwe?), choć tez mam pełno glonojadów, więc sam już nie wiem.
I teraz się zastanawiam co dalej począć, gdy po raz kolejny się wydarzy taki przypadek, bo mam w sumie 5 skalarów, także nie wiadomo co i kiedy sie wydarzy.
I nawet mam małe 25 l akwarium (chyba troche za małe jak na skalary) tyle, że tam pływają teraz małe molinezje.
Czy mozna byłoby w takiej sytuacji w jakis sposób rozmnozyć je w ogólnym, może nie gasić światła przez 2 dni to wtedy może się uda?
Albo przerzucić ten liść, ale sam bez skalarów. czy tak można?
Czy małe molinezje nie zjadzą ikry?
Pozdrawiam
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 12, 2004, 09:52:13 »

Jeśli hccecie wyczerpującej wiedzy na temat rozmnażania skalarów to zajżyjcie tu: http://www.akwarium.desktop.com.pl/ klikając na pierwsze od góry zdjęcie dowiecie się wszystkiego co warto o tym wiedzieć, a w ogóle to fajna str. Pozdrawiam
Zapisane

112,25
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #6 : Maj 12, 2004, 13:17:18 »

Stronka godna poświęcenia Tramal gratulacje za szukanie
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Paweł
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 131


« Odpowiedz #7 : Maj 12, 2004, 14:31:11 »

Dzięki, rzeczywiście niezła strona
Zapisane
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #8 : Maj 12, 2004, 17:31:54 »

O a gdybyś jeszcze natknął się na jakąś stronkę o skalarach to proszę wyśliją na ten e-mail:
 :arrow: mm.michal13@interia.pl


      P.S.


 Dzięki i pozdrawiam
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Przem
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 227



« Odpowiedz #9 : Maj 13, 2004, 20:23:50 »

:good!:
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 29, 2004, 19:17:38 »

Dobra byki jest akcja wczoraj Skalary mi złożyły ikre na liściu Cryptocoryne (Zwartka Balansa) odciołem ten liść z ikrą i przeniosłem do kotnika wrzuciłem tam koste napowietrzającą oczywiście woda była ze zbiorika gdzie się rybki tarły:) światło jest małe:) ciśnieie powietrza dość spore  wlałem preparat przeciw pleśnieniu ikry i po ponad 24 godzinach od momentu złożenia patrze a niektóre ziarenka zaczynają pleśnieć odławiam je odrazu ale jak myślicie czy da rade zapobiec temu zeby ona nie spleśniała cała?? grzałka też tma jest więc ikra powinna mieć dobrze:) Zrobiłem wszystko jak piszą w książkach i na necie tylko nie iwme teraz co z tym pleśnieniem jak by ktoś wiedział co i jak to prosze o jakiś znak:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #11 : Maj 29, 2004, 21:08:42 »

Kapselek z ta ikrą właśnie jest tak, że bardzo często pleśnieje Sad  Dobrze zrobiłeś, że odłowiłeś ziarenka spleśniałe, i wlałeś preparat. A tak na marginesie jaki to preparat???Z ciekawości pytam, bo mi też by się jakis przydał Smiley Nie wiem, może ktoś jeszcze coś doradzi, mi też ikra pleśniała Sad Obserwuj ją i odławiaj spleśniałe ziarenka, życzę powodzenia! Smiley  Smiley
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #12 : Maj 30, 2004, 11:15:11 »

Według mnie dobrze zabezpiecza ikre skalarów, kąsaczowatych i karpiowatych Biodesinal z tropicala. Smiley  Ale pamiętajcie im mniej chemi tym lepiej.
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 30, 2004, 12:23:57 »

Tak ten preparat jest idelany barszo dobry dla skalarów ja używam ABIOPSYNY ale zakupie sobie ten co Jacek napisał no bardzo dużo ziarenek splesniało około 50:) Ikra ma już prawie 48h i zaczynają sie małe czarne punkciki w nich pojawiać:) A co będzie jak sie nie będzie odławiać tej splesniałej ikry i czym wy jąodlawiacie bo ja mam ją na liściu i trochu bardzo ciężko sie to robi:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Molly_
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 338



« Odpowiedz #14 : Maj 30, 2004, 15:03:19 »

Kapselku daj znać, jak maluszki się wyklują Smiley
A ten preparat sama muszę wypróbować...Smiley
Zapisane

zawsze iść rozkaz, który mam we krwi, MAŁĄ WOJNĘ w sobie mieć
Strony: [1] 2 3 ... 9
  Drukuj  
 
Skocz do: