Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: GURAMI  (Przeczytany 2755 razy)
jola
Nowy
*
Wiadomości: 11


« : Kwiecień 24, 2006, 08:35:33 »

WITAM PONOWNIE
znów mam problem, nie wiem o co chodzi:
a więc już drugi raz mam parkę błękitnych gurami i w sklepie były w jednym zbiorniku przyjaźnie do siebie nastawione a u mnie w akwarium jeden atakuje drugiego.
za pierwszym razem jeden padł
teraz mam nową parke i jest to samo z tym że trwa to już około 3 tygodni i zyja, z tym że jedna cały czas siedzi za filtrem a jak wypływa aby podjeśc to tamta ja atakuje i ma obgryziony ogon.
W akwaium mam obecnie ta parkę , jednego (samiczkę) gupika, jednego małego glonojadka i trzy kiryski
akwarium ma 40 l.
bardzo mi się podobaja te gurami ale nie wiem co robić bo bardzo mi szkoda tej jednej biednej rybki. prosze o radę  Undecided Undecided Undecided Undecided Undecided
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 24, 2006, 09:10:02 »

Masz stanowczo za małe akwarium dla gurami - dlatego zachowują się agresywnie, mimo, że są to łagodne z natury ryby.
Niestety musisz z nich zrezygnować lub założyć większe akwarium, np. 80 litrów.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 24, 2006, 10:46:02 »

gurami dwuplamiste to wcale nie są łagodne ryby. samce są agresywne względem siebie i dość agresywne w stosunku do innych ryb "guramiokształtnych". samice są względnie spokojne lecz też zdażają się walki między nimi. 40L to duuużo za małe akwarium na gurami. takich temperamentnych ryb nie można trzymać w małych akwariach - permanentne walki w takich sytuacjach są nieuniknione. Poza tym gurami przekracza 10cm długości co jest kolejnym argumentem przeciw.
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 24, 2006, 12:57:23 »

No cóż, napisałem, że łagodne, bo akurat takie egzemplarze kiedyś miałem Smiley
Ale chyba do większości pielęgnic to ich pod tym względem nie można porównywać, prawda Lukas ?
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 24, 2006, 13:21:28 »

No cóż, napisałem, że łagodne, bo akurat takie egzemplarze kiedyś miałem Smiley
Ale chyba do większości pielęgnic to ich pod tym względem nie można porównywać, prawda Lukas ?
no do pielęgnic (zwłaszca tych afrykańskich) to na codzień trochę im brakuje Wink ale w okresiue godowym samce są moim zdaniem bardziej agresywne od wielkopłetwów, a ich poziom agresji mozna porównać np. z walkami trofeusów. Samce gurami w tym czasie nie ograniczają się do groźnych póz, ale dość często robią użytek ze swoich pysków. A sprowokować je dosyć łatwo.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: