Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Ankieta
Pytanie: Jaki temat III konkursu ?  (Głosowanie skończone: Maj 09, 2006, 08:46:24 )
Fotka "nierybiastych" - 8 (29.6%)
Fotka roślin - 9 (33.3%)
Fotka całego akwarium - 6 (22.2%)
Rysunek ryby - 2 (7.4%)
Rysunek rośliny - 1 (3.7%)
Rysunek "Wodnego Świata" - 1 (3.7%)
Głosów w sumie: 25

Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: III Konkurs - jaki temat ?  (Przeczytany 32250 razy)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 23, 2006, 10:00:40 »

W paincie też można ładny rysunek zrobić. I właśnie o to chodzi żeby zrobić w takim programie ładny rysunek a nie jkak to ty powiedziales mdramski chlapnąć jakieś kolory. No właśnie, cała sztuka w tym żeby top ładnie narysować, a w paincie sie da i jest to program który każdy może z łatwością opanować.
Co do fotografowania zwyłym aparatem to jest zły pomyśł. Zdjęcia wszystkie zamazane, ila razy ja już próbowałem zwykłym aparatem zrobic i sie nie dało, chyba że z odległości 2m, ale ciekawe co znowu zobaczyc można z takeij odległosci Roll Eyes
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Dawid Zarzycki
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 151



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 23, 2006, 13:18:15 »

Wracając do mojej poprzedniej wypowiedzi, komandos możesz załóżmy przerobić w paincie czy w photoshopie jakieś zdjęcie(za zgodą autora) będące na wyposażeniu np. wodnego świata. Nie musi być to Twoje zdjęcie, tylko Twoja inwencja twórcza(coś w stylu wariacji na temat jakiegoś zdjęcia) bo pomysł z tworzeniem "całego obrazka od początku" nie wydaje mi się być najlepszy. Nie każdy ma zdolności painto-plastyczne:) i samą myszką bez tableta ciężko byłoby coś porządnego wykrzesać:)

Pozdrawiam

Dawid
Zapisane


kawałek mojego 300l:) (niedługo spróbuję foto zmienić)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 23, 2006, 14:12:28 »

Nie miałem ma mysli żeby wszystko rysować (podłoże rośliny itd) chodziło mi o tylko rybkę, nawed na białym tle.
Mam kolejny pomysł ale nie wiem czy ten też znowu sie komuś spodoba. Mozna by zrobić takie coś, ale tylko przy uzyciu skanera, a ten znowu sprzęt możemy znaleźć w każdej sali informatycznej w szkole lub u znajomego. Chodzi mi o to, aby własnoręcznie namalować (farbami, kredkami itp.) portrecik ryby (też bez tła itd tylko sama rybę) a potem go zeskanować na komputer. Tutaj to dopiero można sie wykazać twórczo, pomyślcie o tym, bo tu jak w innych przypadkach nie wygra aparat, nie wygra komputer lecz sam użytkownik który własno ręcznie namalował rybę. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, nawed jeśli ktoś nie jest uzdolniony plastycznie, może wziąć udział, nawed pijaczek z koślawymi rękami jeśli sie przyłoży to narysuje ładnie Wink
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 23, 2006, 15:00:10 »

Komandos - na forum było kilka tematów nt. fotografowania rybek. Zasady przy cyfrówkach i zwykłych aparatach są dokładnie takie same, także da się zrobić dobre zdjęcie. Twój argument zatem w ogóle nie jest do przyjęcia.

Jeśli idzie o Painta, to zajmuję się informatyką prawie 20 lat, z czego ponad 10 zawodowo i jeszcze nigdy nie widziałem ładnego rysunku zrobionego w Paincie. Jest to prosty program, jak pisałem wcześniej, dobry dla dzieci. Ale do zrobienia jakiejkolwiek porządnej, choćby amatorskiej grafiki, kompletnie się nie nadaje. Poza tym jest całe mnóstwo innych bardziej profesjonalnych narzędzi, niekiedy nawet darmowych (np. GIMP). A Painta zostawmy dzieciom w przedszkolu i szkołach podstawowych Wink Pominę już fakt, że jedyny format graficzny jaki otrzymamy z Painta, to bitmapa - a to definitywnie ten program dyskwalifikuje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2006, 15:10:45 wysłane przez mdramski » Zapisane
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #19 : Kwiecień 23, 2006, 19:08:25 »

Już nie pisałem o paincie bo zrozumiałem że to kiepski pomysł, tylko o własnej malarskiej pracy, a ty ciągle o tym Roll Eyes

Co do fotografowania, nawed w instrukcji obsługi aparatu (przynajmniej mojego) pisze że minimalna odległość fotografowanej żeczy od obiektywu wynosi 1m. I żadne zdjęcie nie wyjdzie robione przybliżymy aparat poniżej 1m, więc nie ma tematu. No chyba że naprawde coś nie tak robie ale dziwne było by bo robilem wiele zdjęć tym aparatem i wszystko wychodziło, a akwarium wyszło mi jedynie wtedy gdy stałem od niego w odległości ok 2,5m.
 
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #20 : Kwiecień 23, 2006, 19:31:57 »

Przeglądałem wątki o fotografowaniu ryb i nigdzien nie bylo o fotografowaniu  zwykłym aparatem bo jak już wczesniej pisałem jest to niemożliwe.
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Dawid Zarzycki
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 151



« Odpowiedz #21 : Kwiecień 23, 2006, 19:56:49 »

Zależy jaki aparat uważasz za zwykły. Jeśli jest to jednorazówka albo z rynku za 20 zł to się zgodzę(bez urazy) Cheesy Ale nie wierzę że nikt z Twoich znajomych nie ma "lepszego aparatu" i Ci go na trochę nie pożyczy.
Zapisane


kawałek mojego 300l:) (niedługo spróbuję foto zmienić)
Komandos
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1528


Zambrów


« Odpowiedz #22 : Kwiecień 23, 2006, 20:12:21 »

hehehe nie to nie jest aparat z bazarku Tongue
mam aparat Canon prima BF-800,

Co do tego pożyczenia aparatu to mi pomysła podsunąłeś. Mam takiego kumpla ale ciekawe czy mi pożyczy Tongue
Zapisane

Wkrótce 100 litrowa tanganika z muszlowcami Smiley
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #23 : Kwiecień 23, 2006, 20:29:54 »

Nie ma chyba sensu tak się sprzeczać czy fotka czy rysunek, musi zadecydować głosowanie.

Co do rysowania przecież nie chodzi o program - można użyć takiego jaki się lubi, a najlepiej darmowego typu GIMP, Inkscape, czy inne.

Co do aparatów to faktycznie zwykłym analogowym automatem choćby canona czy nikona bardzo ciężko sensowną fotkę akwarium zrobić.
Ale już tanią cyfrówką można się spokojnie pobawić. Teraz naprawde tanio można całkiem fajne używane sprzęty dostać z dobrym macro. Albo pożyczyć...
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Dawid Zarzycki
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 151



« Odpowiedz #24 : Kwiecień 23, 2006, 22:32:02 »

Więc Przemku poczekajmy na więcej pomysłów i zróbmy głosowanie. Cyba wszyscy są za Cheesy
Zapisane


kawałek mojego 300l:) (niedługo spróbuję foto zmienić)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #25 : Kwiecień 24, 2006, 00:01:22 »

Przeglądałem wątki o fotografowaniu ryb i nigdzien nie bylo o fotografowaniu  zwykłym aparatem bo jak już wczesniej pisałem jest to niemożliwe.
moja propozycja tematu pozwala zrobić i tobie fotkę twoim aparatem. zawartość akwa wcale nie musi być widoczna - kwestia inwencji twórczej.
Zapisane

Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #26 : Kwiecień 24, 2006, 16:24:51 »

Jestem za pomysłem lukasa, czyli " akwarium w domu" Wink  mogą być bardzo ciekawe fotki, a dla niektórych bedzie to pole do popisu  Cool jeżeli stanowisko na którym stoi nasze akwa jest zbudowane przez nas. pozdrawiam Wink
Zapisane

Marzena
Nowy
*
Wiadomości: 40


« Odpowiedz #27 : Kwiecień 24, 2006, 21:48:32 »

Tak sobie myślę że jeżeli jest to forum "Wodnego świata" to może zróbmy własne wizje wodnego świata. Po prostu, nie muszą to być rybki czy inne żyjątka które znamy tylko dajmy upust naszej wyobrażni. A programów komputerowych co do takiej zabawy jest wiele.
Zapisane

mk
Kazik
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 363



« Odpowiedz #28 : Kwiecień 25, 2006, 21:29:36 »

Myśle że może by było dobre jak by dać temat o jakiś fajnych krzyżówkach, bliźniakach syjamskich i mutantach i w ogóle ,,fantastyka akwariowa" tyle że na serio
Zapisane



Przepraszam wszystkich że nie odpowiadałem na prywatne wiadomości ale nie mogłem przez dłóższy czas wejść na forum
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #29 : Kwiecień 25, 2006, 23:55:02 »

No to może podsumujmy:

1. Nierybiaste
2. Wodny świat
3. Praca w dowolnym programie graficznym


Jeszcze jakieś propozycje ? Generalnie chodzi o to, aby uniknąć identycznych zdjęć jak w poprzednich konkursach... No i Przemek określ kiedy dokładnie konkurs ma wystartować...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do: