Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Azja « Pretnik Karlowaty, samiczka jedna czy dwie w malym akwa
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pretnik Karlowaty, samiczka jedna czy dwie w malym akwa  (Przeczytany 3832 razy)
OskarF
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32



« : Kwiecień 15, 2006, 09:14:29 »

No wlasnie. Mam 25l akwarium i chce w nim trzymac tylko pretniki karlowate 1 samca i ? Huh ? samiczek oraz troche kiryskow (z trzy) i moze otto. Chcialbym w miare mozliwosci rozmnozyc moje pretniczki, wiec zastanawiam sie jak beda sie zachowywaly 1 samiec i 2 samiczki w tym okresie w tak malym akwarium. Undecided
Zapisane

27 l - 5 pretniczkow miodowych + 9 szt gupiego narybku + roslinki
Pawlikus
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 162



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 15, 2006, 09:30:44 »

Jako tarliskowe to akwa jest dobre, ale na dłuższą metę raczej nie. Ja moje prętniki rozmnażałem w takim baniaczku i uważam, że jedna samica całkowicie wystarcza, druga tylko będzie przeszkadzać. Po za tym samiec w okresie tarła staje się agresywny, a jeśli w tym baniaku będą pływały inne ryby to będą zjadać ikrę i robić niepotrzebny zamęt. Jako tarliskowe jest ok i tego się trzymaj Wink
Zapisane
OskarF
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32



« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2006, 10:51:10 »

Dzieki  Cheesy, jeszcze powiedz czy kiryski beda zjadaly ikre pretnikow? Wolalbym miec cos czyszczacego dno... Undecided
Zapisane

27 l - 5 pretniczkow miodowych + 9 szt gupiego narybku + roslinki
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2006, 14:05:18 »

w akwariach tarliskowych nie umieszcza się innych ryb poza rodzicami
Zapisane

OskarF
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32



« Odpowiedz #4 : Kwiecień 15, 2006, 17:21:25 »

 >:(Tak sie sklada ze na razie probuje z niego zrobic akwarium ogolne. Probuje w prawdzie ograniczyc ilosc ryb ze wzgledu na imponujaca wielkosc, ale chcialbym miec rybki czyszczace dno.  Z tad plynace pytanie: Czy do akwarium 25l w ktorym zamierzam trzymac parke pretnikow karlowatych moge wrzucic 3 kiryski i czy nie bede mial problemow z kiryskami jesli moje pretniki postanowia zwiekszyc liczebnosc mojego akwarium? Rowniez zastanawiam sie nad czyms jedzacym glony, moze otto?  Huh
Zapisane

27 l - 5 pretniczkow miodowych + 9 szt gupiego narybku + roslinki
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 15, 2006, 18:22:45 »

może pomyśl o krewetkach. one zarówno czyszczą dno jak i zjadają glony.
Zapisane

OskarF
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32



« Odpowiedz #6 : Kwiecień 15, 2006, 18:28:00 »

Ale co z tarlem, czy krewetki dorwa sie do jajeczek, albo do narybku? Z tego co czytalem to chyba tak.
Zapisane

27 l - 5 pretniczkow miodowych + 9 szt gupiego narybku + roslinki
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #7 : Kwiecień 15, 2006, 22:04:07 »

Cześć!

Wydaje mi się, że 25L nie nadaje się absolutnie na stały pobyt prętników karłowatych - nazwa fałszuje Wink , rybska potrafią do 6-8cm dorastać, w naturze podobno do 11cm, no i 25L nie nadaje się dla nich na staly lokum, chyba, że to akwarium posłuży za jako akwarium tarliskowe to wtedy rozumiem. Jak dla mnie optymalne akwa na chów prętników karłowatych powinno wynosić ok. 60cm długości i powyżej 60L. Może pomyśl o bojowniku syjamskim, jeden osobnik nadawałby się do 25L, samiec naprawdę wygląda efektownie. Ale niestety na harem nie nadaje się na stałe, chyba, że parka tylko w czasie tarła.

Pozdrawiam.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
OskarF
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32



« Odpowiedz #8 : Kwiecień 15, 2006, 23:18:44 »

Mam 60l akwa ale w tej chwili zajete (ryby zimnolubne). W przyszlosci obsade z 60l chce zlikwidowac i przeniesc obsade z 25l do 60, jednak zrobie to za jakis czas (2-3mies). Na razie chce wyprobowac w miare kompromisowa obsade 25l, oczywiscie z parka mlodych pretnikow karlowatych.
Zapisane

27 l - 5 pretniczkow miodowych + 9 szt gupiego narybku + roslinki
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: