Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: jakie roślinki z gat. "trawka"  (Przeczytany 2988 razy)
vailet
Nowy
*
Wiadomości: 30


« : Luty 18, 2004, 13:07:52 »

Mam 60l akwa. Jakie roślinki pasują z typu "trawkowatych" lub "mechowatych" tak żeby mogły się schować małe rybki. Jak je sadzić i jaką temperaturę lubią.  W akwa mam gubiki, molinezję, mieczyki, neonki i glonojada. Co jeszcze do tych rybek z dekoracji pasuje, co one lubią???? :roll:
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 18, 2004, 14:12:13 »

Roślinki to nie najmocniejsza moja strona. Zamiat traw polecił bym moczarki - są ładne produkują dużo tlenu i jak gęsto rosną to dają schronienie maluchom. Wymagają dość dobrego światła. Rozmnażają sie przez sadzonki lecz moga także pływać po akwa pod powierzchnioą. Z mchów polecam mech jawajski.


P.S.
Gupiki (od Johna Lechmere'a GUPPY(1836-1916) a nie Gubiki
Zapisane

112,25
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Luty 18, 2004, 15:42:22 »

Mech jawajski byłby dobry, z trawkowatych to raczej nic do schowania się anrybku nie znajdziesz. Możesz też zasadziś rogatka.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
pbern
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 146


« Odpowiedz #3 : Luty 19, 2004, 00:39:14 »

mi sie moczarka totalnie nie podoba... (mimo ze ja mam), chociaz ostatnio zaczyna ladnie rosnac...

jak juz to polecal bym  kabombe.. efektowniejsza niz moczarka...

swoja droga czy to prawda ze kabomba jest trudna w chodowli, bo tak przeczytalem a mi ladnie i bez problemow rosnie... oswietlenie nie za mocne..0.3W/l, nawozow brak.. bo sie skonczyly a um-um sie ociaga...

a nawet puscila 3 odnozki przy podlozu.. Wink
Zapisane
darq
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #4 : Luty 19, 2004, 01:28:24 »

Co prawda nie trawkowaty i mechowaty, ale sliczny anubias nana. Niska roslinka, która gdy się rozwinie także daje idealne schronienie małym rybkom. Idealna na pierwszy plan, a trawka na tył akwa.
Zapisane
Zyga
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #5 : Luty 21, 2004, 10:57:08 »

Jeśli chodzi Ci oto aby zapewnić schronienie to zdecydowanie polecam wgłębke. Jest to roślina pływająca, bardzo drobna (czasami mylona z rzęsą), narybek uwielbia się w niej chować (z dobrym skutkiem)
Zapisane

Zyga
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 21, 2004, 13:27:10 »

Z pływajacych tez topian jest do tych celów debest, a wgłębka rzeczywiście działa, sprawdzałem Wink.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: