Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 154
  Drukuj  
Autor Wątek: ciąża u gupika  (Przeczytany 810791 razy)
Verq
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #75 : Wrzesień 02, 2006, 12:02:46 »

zaobserwowałem coś dziwnego w zachowaniu gupiczki , otóż prawie wogule nie pływa , tylko tak akby zawisa nieruchomo w wodzie , czasem ma coś takiego że jak tak wisi nagle jakby odskakuje w bok i wisi dalej .. Czy to coś znaczy??Prosze o pomoc ...
Czy to znaczy że niedługo będzie rodzić?
Zapisane
szatynka
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 126


« Odpowiedz #76 : Wrzesień 02, 2006, 12:07:29 »

Prawdopodobnie tak Smiley. Moje gupiczki przed porodem przebywały blisko dna i tez raczej stały w miejscu. Często chowały się wśród roślinek, albo za jakimiś dekoracjami.
Zapisane
Verq
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #77 : Wrzesień 02, 2006, 12:10:58 »

no jest dokładnie tak jak z twoimi gupiczkami :

P.S. czy temp. 26stopni jest odpowiednia ?? i jeszcze jedno teraz moja gupiczka prawie bez przerwy wydala ... wiecie co , a nie daje jej dużo pokarmu , bo jest już sama w kotniku
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2006, 12:13:41 wysłane przez Verq » Zapisane
swierzynka
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 53


gg.5864051


« Odpowiedz #78 : Wrzesień 09, 2006, 20:07:37 »

Hejka  Cheesy no i narozrabialy moje glupiki  Wink sexily sie bez mojej wiedzy i to jeszcze tak ze nikt niezauwazyl  Grin Wlasnie ...ciaza u glupika.....temat dotyczacy chyba i mojej panny glupik a raczej 2 panienek ....bo trzecia sie niedala /chyba z pozadnych jest / Smiley cos mi od dluzszego czasu w nich niepasowalo bo jakos tyly a ze mam je od ok 5 tygodni  ,wiec myslalam ze zanim sie zaklimatyzuja i zanim zaczna sie,, puszczac w tango ,, Grin z rodzynkiem gipikiem potrwa  troche czasu az tu prosze  brzuszki maja i wyrazna plamke czarna w tylniej czesci zadeczka Cheesy kwestia teraz  tego ile jeszcze czasu do porodu  moje panny maja......juz zrobilismy im pokoik  do porodu ,/ z opakowania plastikowego-scianki wycielismy -zostal tylko szkielet z opakowania Wink  obleczonego ponczoszka  i przymocowanego  w akwarium by zapewnic im ten sam komfort jaki mialy dotychczas ..........ale  niewiem kiedy mam je tam wsadzic Huh  Boje sie ze przeocze  punkt kulminacyjny i bedzie ,,musztarda po obiedzie ,, Smiley

~foty moich pan puszczalskich

http://studio75.fm.interia.pl/100_0050mala.JPG          <----ta nie ma czarnej plamki kolo odbytu tylko lekko brazowa mala plamke

http://studio75.fm.interia.pl/100_0052mala.JPG           <----ta ma wyrazna plamke czarna

http://studio75.fm.interia.pl/100_0057mala.JPG           <----ta sama z czarna plamka tylko lepsze ujecie


i jak myslicie ile jeszcze im pozostalo?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2006, 20:40:24 wysłane przez swierzynka » Zapisane

Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #79 : Wrzesień 09, 2006, 20:32:10 »

jestem już zmęczony bo ryje do egzaminu ale moja wyobraźnia podpowiedziała mi, że ten pokoik jest obciągnięty pończoszką i że tam ma się znależć pani gupikowa by urodzić .... Stąd moje zapytanie a gdzie sie ukryją małe gupiczki przed mamą, która zapragnie je zapewne zjeść... ( chętnie zobacze fotke domku tymczasowego  Smiley )
Ale mogę się mylić (cóż człowiek rodzi się zmęczony i zyje żeby odpocząć... tylko co keidy nie ma czasu ? )

Wracając do pytania to powiem tak  gupikowa przed porodem a także w jego trakcie będzie starała się gdzieś schować , najczęściej pod powierzchnią w okolicach jakiejś rośliny filtra etc. "cichych" zakątków akwarium. Może być tez tak że będzie za nią mocno śmigał samiec i podskubywał że tak powiem w miejscach intymnych to takze może byc sygnał że nadszedł czas izolacji.
Aby zapewnić samicom spookouj przed porodem najlepiej je przenosić do kotników jak już naprawde sa grube (tu juz trzeba niestye nabrać opatrzenia z rybami nie da się tego przeliczyc na dni )
Jak powinien wyglądac kotnik dla gupików chyba buło nie raz. Najprostszy przepis to akwa 15 wypełnione rogatkiem na maxa + napowietrzacz. Smiley
Tyle odemnie wracam dziubać o immunoglobulinach , aglutynacji, testach Elisa ,testach ciążowych....... ... ..
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2006, 20:41:15 wysłane przez Tramal » Zapisane

112,25
swierzynka
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 53


gg.5864051


« Odpowiedz #80 : Wrzesień 09, 2006, 20:45:29 »

Hejka  Cheesy no i narozrabialy moje glupiki  Wink sexily sie bez mojej wiedzy i to jeszcze tak ze nikt niezauwazyl  Grin Wlasnie ...ciaza u glupika.....temat dotyczacy chyba i mojej panny glupik a raczej 2 panienek ....bo trzecia sie niedala /chyba z pozadnych jest / Smiley cos mi od dluzszego czasu w nich niepasowalo bo jakos tyly a ze mam je od ok 5 tygodni  ,wiec myslalam ze zanim sie zaklimatyzuja i zanim zaczna sie,, puszczac w tango ,, Grin z rodzynkiem gipikiem potrwa  troche czasu az tu prosze  brzuszki maja i wyrazna plamke czarna w tylniej czesci zadeczka Cheesy kwestia teraz  tego ile jeszcze czasu do porodu  moje panny maja......juz zrobilismy im pokoik  do porodu ,/ z opakowania plastikowego-scianki wycielismy -zostal tylko szkielet z opakowania Wink  obleczonego ponczoszka  i przymocowanego  w akwarium by zapewnic im ten sam komfort jaki mialy dotychczas ..........ale  niewiem kiedy mam je tam wsadzic Huh  Boje sie ze przeocze  punkt kulminacyjny i bedzie ,,musztarda po obiedzie ,, Smiley

~foty moich pan puszczalskich

http://studio75.fm.interia.pl/100_0050mala.JPG          <----ta nie ma czarnej plamki kolo odbytu tylko lekko brazowa mala plamke

http://studio75.fm.interia.pl/100_0052mala.JPG           <----ta ma wyrazna plamke czarna

http://studio75.fm.interia.pl/100_0057mala.JPG           <----ta sama z czarna plamka tylko lepsze ujecie


i jak myslicie ile jeszcze im pozostalo?



WKLEILAM FOTY MOICH PANIENEK Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2006, 20:48:13 wysłane przez swierzynka » Zapisane

swierzynka
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 53


gg.5864051


« Odpowiedz #81 : Wrzesień 09, 2006, 20:55:24 »

nio i z tym pokoikiem to ,,papa,,lub ,,kaszana,, jak kto woli- juz go wyjelam z akwa bedzie purr natureles  Grin Angry Grin Angry ale co tam jak sie urodza to przezyja te co madrze sie schowaja ....niezdarze juz nic innego zrobic , je chyba czas goni....... Cheesy
Zapisane

Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #82 : Wrzesień 09, 2006, 20:58:45 »

A jak dawno foty były robione od karmienia .? IMO to poród może byc za +/- tydzień ale głowy nie dam najszybciej te ciemniejsze samice dwie. Ta z ostatniej foty na dniach alke dokłądnie nie powiem niestety czarodziejem nie jestem... (chyba że ryby świeżo karmione to wtedy moje prorokowaeni na nic - gupisie sie bardzo objadają i tez mogą wyglądać na nające rodzić za chwile Wink
acha jak wsadzić jakieś gęste rośliny pływające pod powierzchnia gdzieś w rogu akwa np rogatek, wgłębka czy pistia z korzneiami to młode się tam mogą uchować Smiley

 
ło Matko, to z czego Ty masz egzamin ? Bo testy ciążowe to ja znam z praktyki Wink z teorii zresztą po studiach też. Immunoglobuliny także mi znane, ale test Elisa to za Boga...Co prawda studia skończyłam 5 lat temu a pamięć krucha...
Temat testów przy ciązy gupiczek jak najbardziej na temat Wink


Z immunologii ... I wiesz co cale sie nie przejmuj tym że czegoś nie pamiętasz z przed 5ciu lat. Egzam w poniedziałek a do wtorku mam zamiar wszystko zapomnieć Wink bo po co ornitologowi jakieś tam przeciwciałą skoro ptasiej grypy sie nie boje ? ? ? Wink
(motto: Mam zdechłą kaczke i nie zawacham się jej użyć Wink  tak było zimą nad morzem jak martwą znalzałem i chciałm obrączke zdjąć z nogi, ale ludzie dookoła cykora mieli w oczach Smiley)))) )
Zapisane

112,25
swierzynka
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 53


gg.5864051


« Odpowiedz #83 : Wrzesień 09, 2006, 21:15:28 »

teraz to mi cwieka zadales ......dzis zrobilam uczte mojemu glonojadowi ze swiezego  ogoreczka i jesli  te glupiki zalapaly sie na ,,krzysia,, to moze je tak wydelo ......hmmmm juz sie pogubilam im wiecej czytam mam wiecej niewiadomych hahahhahaha , ale dalej czytam hihihi ...co do tych roslinek  w rogu co mi napisales to .....ciezka sprawa bo......mieszkam za granica  i z nazwami  sobie nieradze ale ...pojde w poniedzialek do zoologicznego cos im kupie by przetrwaly Grin wielkie dzieki za   porady Cheesy
Zapisane

Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #84 : Wrzesień 09, 2006, 21:27:17 »

Z tymi nazwami to tak że zawsze można z łąciny skorzystać ona wszędzie taka sama Smiley (teoretycznie bo np anglicy wymawiają jua bardzo śmiesznie )

i tak :
Ceratophylum demersum - rogatek
Pistia stratiotes - pistia
Riccia fluitans - wgłębka

Jak bym dobrze poszukał to bym znalazł też niemiecki przewodnik z ichnimi nazwami ale jetsem leń Wink może innym razem ...
Pozatym jestem w wydłuzonejj fazie latencji i samoograniczenia ... (względem antygenów rzecz jasna...)
Pozdrawiam
Zapisane

112,25
swierzynka
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 53


gg.5864051


« Odpowiedz #85 : Wrzesień 11, 2006, 14:17:29 »

A jak dawno foty były robione od karmienia .? IMO to poród może byc za +/- tydzień ale głowy nie dam najszybciej te ciemniejsze samice dwie. Ta z ostatniej foty na dniach alke dokłądnie nie powiem niestety czarodziejem nie jestem... (chyba że ryby świeżo karmione to wtedy moje prorokowaeni na nic - gupisie sie bardzo objadają i tez mogą wyglądać na nające rodzić za chwile Wink
acha jak wsadzić jakieś gęste rośliny pływające pod powierzchnia gdzieś w rogu akwa np rogatek, wgłębka czy pistia z korzneiami to młode się tam mogą uchować Smiley



no i na to wyglada ze do porodu jeszcze troche ...bo te moje glupiki chyba poucztowaly z glonojadami tego ogoreczka i je z deka wydelo , rano wygladaly mniej nabrzmiale Cheesy  co do roslinki kupilam dzis im  pikna roslinke za boga niewiem jak sie nazywa Grin ale podobno tam tez moga sie uchowac...czas pokarze ...bo najpierw musza zaczac rodzic ..... Cheesy
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2006, 14:19:10 wysłane przez swierzynka » Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #86 : Wrzesień 13, 2006, 07:45:46 »

Cytuj
co do roslinki kupilam dzis im  pikna roslinke za boga niewiem jak sie nazywa

Poszukaj na www.holenderskie.pl moze znajdziesz Wink
Albo daj zdjęcie ... może ktoś rozpozna ... (http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7369.0.html)
Zapisane

swierzynka
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 53


gg.5864051


« Odpowiedz #87 : Wrzesień 15, 2006, 09:54:42 »

POMOCY ..dzis zapalilam swiatlo w akwa i zobaczylam ze plywa sobie mala rybka .......gupiczek maly .......teraz niewiem ktora urodzila bo mam 2 gupiczki w ciazy , zadaje sobie pytanie 
 czy tylko jedna  rybke urodzila ?
 a moze bylo ich wiecej i je zjadly?
 czy rodzi na raty?
 odlowilam do kotnika /w akwa/ta mala , ale  niejestem teraz pewna czy przezyje ........zobaczymy .Jaka mam rozpoznac ktora juz zaczela rodzic ?   Samiec plywa za jedna ciezarna i ja podszczypuje , moze to ta wlasnie rodzila lub rodzi na raty? hmmmmm krece sie w kolko Sad Wink
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2006, 09:56:46 wysłane przez swierzynka » Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #88 : Wrzesień 15, 2006, 10:16:34 »

Ta która już urodziła nie jest taka baniata Smiley Reszta mogła niestety zostac pożarta przez nne rybki. Poszukaj może jeszcze jakieś przecinki pływaja Smiley Myśmy przedwczoraj też przeżyli lekkie zdziwienie kiedy pojawiły nam się młode gupiki, a myśleliśmy że urodziły już wszystkie. Ta którą samiec podszczypuje jest prawdopodbnie jeszcze przed porodem. Rodzenie na raty nie wchodzi w rachubę ...
Zapisane

michael_game
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #89 : Wrzesień 18, 2006, 14:35:53 »

szybko plix moja niewiem czy ona jest w ciozy.. ma durzu brzuch i ma tako plamke ciemnawo ale to jakby w srodku odgania ciogle inne rybki czy juz rodzi?/
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 154
  Drukuj  
 
Skocz do: