Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: akwa 54l dobrze zarybione?  (Przeczytany 3450 razy)
bolek1pl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« : Marzec 31, 2006, 18:08:31 »

Jak w temacie.8neonow inessa,3 kiryski, 5 minorek,4 hokejowka.Rosliny:cabomba,anubias,echinodorus x 2.Swiatlo narazie 15 W aqua-plant.Czy wszytsko jest ok???Czekam na odpowiedzic wytrawnych akwarystow.Wielkie dzieki!!!

Pozdro for all
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 31, 2006, 18:25:48 »

podaj dane: twardości, pH.
dałbym więcej światła i dodaj jakieś  ryby na glony- najlepiej otoski przy tak małym litrażu.
Zapisane
LOOLL
wielki ][_{}(][)|,|_
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84



WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 31, 2006, 18:29:24 »

Tez mam 20rybek w akwa 54 L nie radze jest duzo okrzemek
Zapisane

Zbiornik-54L
Obsada:
12xNeon Ineesa
1xGubik
2xGurami(zwykły)
1xGlonojad Złoty
2x Pielęgnica Kakadu
30L-przedszkole gupków:D(nareszcie)
bolek1pl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #3 : Marzec 31, 2006, 18:43:33 »

nie robilem zadnych testow na na twardosc i pH.Kumpel co hoduje trofeusy i muszlowce mi powiedzial ze bedzie wszystko ok.Jakie okrzemki?ile otoskow?
Zapisane
LOOLL
wielki ][_{}(][)|,|_
Zainteresowany
**
Wiadomości: 84



WWW
« Odpowiedz #4 : Marzec 31, 2006, 19:30:56 »

Okrzemki to glupie glony  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil: mam ich duzo w akwa :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:  :evil:
Zapisane

Zbiornik-54L
Obsada:
12xNeon Ineesa
1xGubik
2xGurami(zwykły)
1xGlonojad Złoty
2x Pielęgnica Kakadu
30L-przedszkole gupków:D(nareszcie)
bolek1pl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #5 : Marzec 31, 2006, 19:37:36 »

Rybki sa od wczoraj w akwa,byly wprowadzane stopniowo.jaka woda jest jak sa okrzemki?Czym to zwalczasz?
Moze zrezygnowac z hokejowek,a dokupic po jeszcze jednej:neonie,minorze,kirysku?Co wy na to?
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 31, 2006, 20:02:09 »

chodziło mi o typ wody -kwaśna, miękka -taka jaka dla twoich rybek powinna być (na pewno nie taka jak u trofeusów czy muszlowców). kirysków może być z 5 faktycznie a kąsaczy z 10 w stadach -hokejówki też fajnie wyglądają w grupie.
hm:/ podaj łacińską nazwę minorka cio?
Zapisane
bolek1pl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #7 : Marzec 31, 2006, 20:08:52 »

Kumpel co ma trofeusy mowil ze nie musze robic testow na twardosc,myslelm ze on stary akwarysta mi dobrze radzi.To dokupie hokejowek i kiryskow,ale wtedy bedzie ok. 27-30 rybek.Nie za duzo???Zebym pozniej nie mial problemow.Minor jest podobny do razbory.Noe znam lacinskiej nazwy.Dzieki za rady!!!
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 31, 2006, 20:18:24 »

no faktycznie ponad 30 to trochę za dużo :roll: chociaż to kąsacze .może lepiej zostaw sobie dwie ''bandy'' do wyboru- które ładniejsze. i resztę z 5 kirysów i otosków na dno
Zapisane
bolek1pl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #9 : Marzec 31, 2006, 20:30:50 »

Moze sprobuje 27 szt.bo rybki sa naprawde male 3 kiryski sa takie male gdzies po 1 cm.jak bedzie za duzo ,to z czegos zrezygnuje.Czym karmic rybki ktore mam.podajcie nazwe produktu,najlepiej cos dobrego.dzieki
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #10 : Marzec 31, 2006, 22:02:59 »

minor to potoczna nazwa bystrzyka z Serpa (Hyphessobrycon serpae synonimy to: H.callistus i H.calliistus serpae)

fota z amazoniechezsoi.free.fr

PS: bplek1pl masz zupełnie przyzwoity zestaw ryb w tym akwarium. Ja co najwyżej pozbyłbym się hokejówek (mimo że ładne, to jednak duże) na rzecz powiększenia stada kirysków i dołożeniu otosów. Pomyśl też nad dołożeniem jeszcze jednej świetlówki. Bo na razie możesz hodować jedynie mało wymagające (po wzgldem światła) rośliny.

PS2: LOOLL twoje 20 rybek i 20 rybek bolka to jak niebo i ziemia  :wink:
Zapisane

kafarski
Gość
« Odpowiedz #11 : Marzec 31, 2006, 22:11:22 »

faktycznie te bystrzyki są ładniejsze od hokejówek. może jeszcze krewetki jakieś np. filtrujące -nikt ci ich w zbiorniku nie zje.
Zapisane
bolek1pl
Zainteresowany
**
Wiadomości: 55


« Odpowiedz #12 : Kwiecień 02, 2006, 10:43:43 »

Czy rosliny ktore mam moga byc  przez 3 miesiace na tym oswietleniu,bo wyjezdzam i pozniej zaloze 2 swiatlo.Hokejowki podobaja sie mojej przyszlej zonie ,sama sobie wybrala,takze niech zostana.dokupie tylko 2 kiryski i 2 otosy.Czym mam karmic moje ryby.podajcie dobre jedzonko dla ryb.Bedzie wtedy 25 ryb.Mam nadzieje ze bedzie wszystko ok.


Wielkie dzieki!!!
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 02, 2006, 12:43:17 »

no to wybór dokonany- nie ma to jak kompromis :wink: sam coś o tym wiem.
roslinki spoko wytrzymają- najwyzej kabomba może zmarnieć bo nie lubi twardej wody.
dobrym jedzeniem jest JBL Novo Grano Mix mini - takie małe pudełko 38 gr z dozownikiem.rybki za tym przepaaja a karmienie to frajda nawet dla dzieci .klik i jedzonko w wodzie :wink:
Zapisane
Gorylek
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #14 : Kwiecień 02, 2006, 15:24:33 »

Przy twardej wodzie kabomba nie bedzie rosla w ogole, zmarnieje ci, to jest b.wymagajaca roslina i najlepiej jak ma miekka wode chyba ponizej 8 two. a przy jednej swietlowce zrobi ci sie to co mi z limnophila aquatica: gora bedzie rosla ladnie za to srodkowe i dolne partie zbrazowieja - brzydko to wyglada.
Zapisane

Akwarium: 47L
4 skalary, 3 brzanki brokatowe, 4 żałobniczki, 2 razbory klinowe, glonojad i cudaczek

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: