CZY MOGĘ TO WPUŚCIĆ DO 200-250 LITRÓW?

(1/2) > >>

Klakson:
Mam pytanie. Za niecały miesiąc zmieniam zbiornik 50L na 200L lub 250L i potrzebuje wiedzieć czy moge go obsadzić następującymi rybkami.

-5 żółtaczków ( ile znich musi być samców a ile samic)
-5 dwumiesięcznych kirysków plamistych + 5 nowych
-2 samce Pielęgniczki Kakadu i 4 samice Kakadu (chyba muszą miec wczym wybrać nie)?
-2 molinezje balonowe 4 miesięczne
-3 krewetki ( każda inna)
-10 brzanek sumatrzańskich
-1 sześciocentymetrowy skalar + 1 nowy młody

Wiem że Brzanki i Skalary to niewesołe połączenie ale czy przy takich rozmiarach zbiornika, oraz przy takiej ilości Brzanek nie będzie tak że one same zajmą się sobą? Nie będą "ustalać hierarchii w stadzie" zamiast obgryzać płetwy Skalarowi lub Kakadu?

lukas:
niestety co do brzanek to nie masz racji - będą objadać skalary i kakadu. Żółtaczki lubią dodatek soli w wodzie ,apisto ( w tym i kakadu) nie specjalnie. Poza tym jest spox.

PS: Może zamiast sumatrzańskich wziąłbys brzanki wysmukłe - one płetw nie objadają.

GP:
Trzymałem kiedyś Skalary i Brzanki Sumatrzańskie, ale tylko jedną noc.
Rano złapałem się za głowę!!!

Klakson:
Ale ponoć nie ma przeciwwskazań co do trzymania Brzanek Sumatrzańskich i Kakadu. Kakadu raczej pływają przy dnie. Mój samiec zajmuję się swoim haremem, gania 3 samice po krzakach i nigdy nie je pokarmu z powierzchni, za to zauważyłem że Brzanki pływają raczej w górnej części zbiornika. Chce mieć obydwa gatunki bo są naprawdę bardzo efektowne.

darq:
Niestety brzanki sumatrzańskie pływają chyba nie tylko w górnej części zbiornika. Kiedyś miałem te "okropne" ryby i pamiętam, że dobierały się do wszystkiego co mam w akwarium. Górne partie akwa to chyba żart, co prawda moze najczęściej tam pływają, ale żerują chyba wszędzie. U mnie wyrywały rośliny z podłoża, przeganiały inne ryby (to nie ważne że kakadu trzyma się dolnych partii akwarium, brzanki je przecież łatwo znajdą), potrafiły nawet pluć żwirkiem, dokładnie go przeszukując i zaczepiać nawet zbrojnika (mimo, że pokarmu napewno im nie brakowało) Ja odradzam Ci te ryby, a przynajmniej powiem, że moim zdaniem nie nadają się do takiego akwarium towarzyskiego.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona