Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nienormalne ryby  (Przeczytany 3846 razy)
bober
Nowy
*
Wiadomości: 14


« : Luty 15, 2004, 23:20:10 »

Mam 56l akwa, w nim bojownika, 2 glonojady, bocja leopard i 6 gupików. Ostatnio jeden gupik zaginął a drugiego znalazłem martwego (wogóle bez płetw). Poza tym bojownik ma coś dziwnego na oku, coś jakby pęcheżyk. Nie wiem czy to rana czy może jakaś choroba. Czy powinienem się pozbyć jakiś rybek. Które mogły to zrobić?
Zapisane

Powiem tak... Bardzo trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 16, 2004, 09:10:52 »

Jeżeli któraś ryba by polowała na gupiki to mógłby być to glonojad syjamski ( o ile takiego glonojada masz) ale wtedy ślady byłyby inne. Gupik mógł mieć zjedzone płetwy już po padnięciu, moze przez glonojady a może przez bocję. Co do pęcherzyka to nie wiem, należy poczekać co siez tego wyklaruje, może to nic znaczącego.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
4you
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : Luty 16, 2004, 15:05:55 »

mialem to samo ! na 100% BOCJA!!!!!!!!!!!!!   ja oddalem koledze ktory mial  2 razy wiekszy baniak ode mnie!!
Zapisane
mala_lady_pank
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 262


LP


« Odpowiedz #3 : Luty 16, 2004, 16:08:38 »

Hmm....o tego gupika to ja bym podejrzewała bojownika. Chociaż bocja też mogła to zrobić. Kiedyś miałam przypadek , że bojownik zaczął gupiki atakować :? Więc bojownik też może być "głównym podejrzanym" :wink:
Zapisane

" muzyka mnie zasłania i chroni, mogę się za nią schować " - Jan Borysewicz
bober
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #4 : Luty 16, 2004, 16:27:17 »

Dzisiaj musiałem wyrzucić kolejne 2 gupiki. Co mam zrobić z tą bocją? Nie mam komu oddać. Jeden glonojad to Glyptoperichthys gibbiceps, drugiego raczej wykluczam bo jest jeszcze malutki.
Zapisane

Powiem tak... Bardzo trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #5 : Luty 16, 2004, 23:16:24 »

według mnie bocja jest niewinna ,ja stawiałbym na bojownika
Zapisane

Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #6 : Luty 16, 2004, 23:22:10 »

ja też... on nie lubi weloniastych, kolorowych ogonków...
Zapisane

gg:1384140
bober
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #7 : Luty 17, 2004, 01:03:03 »

Tylko że 3 z zabitych gupików to były samice, nie miały kolorowych ogonków. Tylko jeden z nich to samiec.
Zapisane

Powiem tak... Bardzo trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko.
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #8 : Marzec 06, 2004, 19:08:19 »

Cytat: Góral
ja też... on nie lubi weloniastych, kolorowych ogonków...


Jak to nie lubi :?:  U mnie (w poprzednich latach) to właśnie bojownikom widać najbardziej smakowały gupikowe ogony :wink:
Zapisane
bober
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #9 : Marzec 08, 2004, 00:58:37 »

Wiem już co było przyczyną śmierci rybek. Ospa. Okaleczone zostały dopiero po śmierci. Wszystkie rybki ocierały się o roślinki i kamienie, ale nie zwracałem na to uwagi. Dopiero jak zaobserwowałem białe kropki u bojownika zorientowałem się o co chodzi. Podniosłem temperaturę do 28*C i wpuściłem Ichtiosan (tak jak wyczytałem na tym forum) i udało mi się zwalczyć chorobę. Minęło już kilka tygodni i jak na razie te gupiki co zostały dobrze się trzymają tak jak inne rybki Cheesy
Zapisane

Powiem tak... Bardzo trudno jest znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej jest znaleźć dobre dziecko.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: