Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Malawi wiki « Oświetlenie i filtacja do malawi prosze o pomoc
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Oświetlenie i filtacja do malawi prosze o pomoc  (Przeczytany 2446 razy)
KamilaH
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Marzec 20, 2006, 11:39:49 »

Witajcie
Mam dwa konkretne pytania.
Posiadam zbiornik 112 l
Robie restart zbiornika i chcem posiadać rybki z jeziorka malawi.
Pierwsze moje pytanie tyczy się filtra obecnie posiadam filtr wewnętrzny Unifilter 500 przerabia on 100/200l Czy taki filtr mi wystarczy ? Jak nie to co poczynić aby filtracja była ok ?
Drugie moje pytanie tyczy się oświetlenia mój zbiorniczek ma orginalną pokrywe w której mam zamontowane dwie jazeniowki 2*18W. Czy to wystarczy czy trzeba będzie coś po przerabiać .

Prosze was o bardzo wyczerpujące odpowiedzi gdyż jestem amatarką akwarystyczna z góry dziekuje wszystkim wam >
Zapisane
A-smi
Robert
Global Moderator
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1237



« Odpowiedz #1 : Marzec 20, 2006, 12:16:28 »

Cytat: KamilaH
Witajcie
Mam dwa konkretne pytania.
Posiadam zbiornik 112 l
Robie restart zbiornika i chcem posiadać rybki z jeziorka malawi.
Pierwsze moje pytanie tyczy się filtra obecnie posiadam filtr wewnętrzny Unifilter 500 przerabia on 100/200l Czy taki filtr mi wystarczy ? Jak nie to co poczynić aby filtracja była ok ?


Ten filtr ma taki przerob, czy jest do akwarium 100/200litrow? Bo to zasadnicza jest roznica.
Jesli ma taki przerob to jest zdecydowanie za malo. Mysle, zawet za malo jak na mechaniczny filtr. Do tego dobrze byloby np jakas kaskade (ale trzeba ciac pokrywe), albo jeszcze lepiej kubelek, np. fluvala 204-205(jako biologiczny).

Cytat: KamilaH

Drugie moje pytanie tyczy się oświetlenia mój zbiorniczek ma orginalną pokrywe w której mam zamontowane dwie jazeniowki 2*18W. Czy to wystarczy czy trzeba będzie coś po przerabiać .

Prosze was o bardzo wyczerpujące odpowiedzi gdyż jestem amatarką akwarystyczna z góry dziekuje wszystkim wam >


Dla pyszczakow takie oswietlenie powinno wystarczyc. Roslin w malawi prawie sie nie sadzi. Moga byc same skaly lub jakas kryptokoryna, albo inna roslina o twardych lisciach.
Zapisane

pozdrawiam
asmi
Ewelinka23
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 100



WWW
« Odpowiedz #2 : Marzec 20, 2006, 12:41:49 »

Jesli masz 112L to Ja proponowalabym kupic jakis kubelek np. Tetra ex 700, spokojnie sobie poradzi w Malawi, tymbardziej, ze Pysie to strszane "zasrance" :wink:  Do tego dolozylabym jeszcze jakis wewnetrzny filtr, aby mial dzialanie mechaniczne... Co do oswietlenia to mysle, ze spokojnie wystarczy na taki litraz... Ryby te nie lubia zbyt jasnego oswietlenia, bo robia sie plochliwe... :!:  :wink:
Pozdrawiam
Zapisane

www.malawiforum.pl
ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI
MALAWI, TANGANKA, INNE BIOTOPY

Akwarium 540L Malawi w trakcie zakładania.
KamilaH
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #3 : Marzec 22, 2006, 00:19:07 »

Filtr jest do akwarium 100 200 l i przerabia 500l/max/h
NA temat oswietlenia juz chyba wszystko wiem tylko pozostaje wybrac jakis filtr
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: