czy 14 rybek to nie za duzo na 61 Litrow

(1/2) > >>

baku:
mam aqwa 61 l i mam w nim 14 rybek prawie kazda ma po 4 cm.
mam 4 mieczyki \ 2 molinezje \ 2 skalary male jeszcze \ glonojada \ kirysa\ gurami \ gupika \ 2 neonki
chcem dokupic jeszcze rybki ze 4 szt czy moge to zrobic nie zaszkodzi to tym rybą nie beda czasem karłowaciały. POMOZCIE MI

HaliBut:
Popierwsze neonki źle się czuja jak są w małej ilości. Najlepiej mieć 8 lub 10 neonków. A skalary można trzymac tylko w akwa z wysokością minimum 45 cm, bo inaczej karłowacieją. Mieczyki trzeba trzymać w minimum 100 l (to wiem z tego forum). Kiryski też powinny być w minimum 5 rybiowym stadku. O gurami nic nie wiem. A jeszcze molki, powinno się je trzymać w proporcji 1 samiec na 2/3 samice.

Molly_:
Tak, to akwarium jest zdecydowanie za małe dla skalarów i mieczyków. Pomimo nawet tego, że skalarki są jeszcze młode, ale jak urosną źle będą się czuły w 61 litrach. Poza tym skalary i neony razem...hmmm... ja bym nie radziła. Chociaż słyszałam wiele opinii na ten temat, ale ja osobiście bym nie ryzykowała :wink:
Zgadzam się z Halibutem, neonki powinno się trzymać w grupce. To stadne rybki i najlepiej czują się w większym towarzystwie swojego gatunku.

lukas:
Co za okropna obsada akwarium!!!!!!!! Kierowałeś sie chyba wyłącznie własnym widzi mi się, a nie wymaganiami poszczególnych gatunków i tym jakie warunki możesz im zapewnić.Skalary w 60l?! Czy ty nie przesadzasz? Poza tym 1 kirysek,1 gurami,1 gupik,2 neonki????? Skąd tyś to wytrzasnął???!!!! Zamiast tego kiryska,gurami i gupika trzeba było wziąć jeszcze 3 neony,jak juz się na nie decydowałeś. Mieczyki od biedy mogą zostać (to chyba jedyny trafiony zakup w tym akwarium). Jednak jeśli w tej 4 sa 2 samce to jednego koniecznie musisz sie poeniezbyć, albo silniejszy z nich zrobi to za ciebie. Jeśli juz masz mieczyki to won molinezje i gupika. Żyworódki to straszne brudasy i po prostu nie nadążysz z czyszczeniem dna. Określenie "glonojad" niewiele mi mówi , ale pewnie to zbrojnik niebieski - on może zostać.

Tomlsv:
Popieram oburzenie Lukasa ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona