Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Jak rozmnożyć rybki « Co robić z narodzonymi przed 5 minutami rubkami?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co robić z narodzonymi przed 5 minutami rubkami?  (Przeczytany 2287 razy)
danver
Nowy
*
Wiadomości: 12



« : Marzec 10, 2006, 21:28:03 »

Witam!Właśnie przedchwilą urodziły mi się małe rybki,przesadziłem je narazie do słoika z tym że nie mam w nim żadnego filtra itp. czy filtr jest wymagany?Huh słyszałem że lubią ciepło małe rybki dlatego skierowałem lampke biurkową nad słoik..... czy dobrze  zrobiłem Huh? czym mam je wogóle karmić i ile razy??? płatkami??? proszę pilnie o odpowiedzi!!!!,mam w tym akwarium jeszcze 2 platynki red
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Marzec 10, 2006, 21:34:15 »

Źle zrobiłeś z tą lampką, bo nie masz wpływu na temperaturę. No i jakie to rybki ?
Zapisane
danver
Nowy
*
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #2 : Marzec 10, 2006, 21:37:15 »

Cytat: danver
Witam!Właśnie przedchwilą urodziły mi się małe rybki,przesadziłem je narazie do słoika z tym że nie mam w nim żadnego filtra itp. czy filtr jest wymagany?Huh słyszałem że lubią ciepło małe rybki dlatego skierowałem lampke biurkową nad słoik..... czy dobrze  zrobiłem Huh? czym mam je wogóle karmić i ile razy??? płatkami??? proszę pilnie o odpowiedzi!!!!

są to rybki platynka variatus...
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Marzec 10, 2006, 22:07:53 »

Teoretycznie zmienniak wielobarwny nie zjada potomostwa, więc chyba niepotrzebnie odłowiłeś młode, ale przecież nie wiem czy masz zarośnięty zbiornik i jaka jest pozostała obsada. W zasadzie to przed porodem powinieneś przenieść samicę do osobnego akwarium. A tak, to najlepiej, aby w tym słoiku miały podobne warunki jak w akwarium ogólnym.
Zapisane
bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #4 : Marzec 10, 2006, 22:15:02 »

teoretycznie nie zjadaja ale praktycznie by zjadly :!: nie przepuszcza takiego przysmaku jakim sa mlode rybki :!:
Zapisane

8317910

kafarski
Gość
« Odpowiedz #5 : Marzec 10, 2006, 22:28:23 »

przepuszcza baku :roll: . odsadziłem kiedyś matkę zmienniaka żeby sprawdzić ile urodzi małych - do trzech miesięcy wyrosło ponad 120 sztuk z jednego miotu. ten gatunek akurat nie je za bardzo młodych.
Zapisane
danver
Nowy
*
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #6 : Marzec 10, 2006, 22:55:51 »

czyli co??? mam matke też do tego słoika przenieść?ile w ogóle trzymać te rybli w tym słoiku... jak coś to ja niemam tam filtra w tym słoiku, przeżyją w nim chociaż pare tygodni???
Zapisane
kafarski
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 10, 2006, 23:12:59 »

jeśli masz rośliny i tylko zmienniki w akwarium to spokojnie włóż powrotem , jeśli nie masz kotnika takiego plastikowego to zanurz chociaż słój w akwarium żeby było im ciepło.
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #8 : Marzec 11, 2006, 13:17:38 »

O właśnie kafarski Wink Ja tu się zastanawiam, a przecież tyle razy sam stosowałem to rozwiązanie ze słoikiem Wink Człowiek to czasem zaćmę ma jednak Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: